Muž na odstřel

Muž na odstřel https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197281/bmid_muz-na-odstrel-197281.jpg 4 263 47

Jack Reacher série

Nebraska a Jack Reacher, obrovský vazoun s čerstvě rozbitým nosem, který se stále snaží dostat stopem na východ do Virginie, protože tam na něj čeká jistá nevyřízená záležitost. Kdo by ale takovému chlapovi zastavil? Nakonec se na něj usměje štěstí a zastaví mu auto se třemi lidmi – dvěma muži a ženou. Reacher okamžitě pozná, že lžou – a hned vzápětí se dostanou do policejní kontroly na dálnici. A projedou. Protože jsou ti tři spolucestující nevinní? Nebo proto, že se ze třech stali čtyři? Má Reacher posloužit jako zástěrka?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , BB art

A Wanted Man , 2012

Disease
02.01.2024 4 z 5

Určitě jedene z těch lepších novějších Reacherů. Zejména první třetina v autě se povedla.

Allena24
16.06.2022 5 z 5

Spokojenost. Ve správný čas, ve správné náladě....správná kniha. To se to pak čte. Tak zas Jacku Reachere někdy brzo načtenou :-)

Merlin_CZ
11.05.2022 5 z 5

Vyborný díl :) tak nějak jedu všechny díly po sobě, pomalu se blížíme do virginie ale nebyl by to Jack Reacher kdyby ho něco nezdrželo :) tentokrát samí agenti v utajení, konspirace atd atd :)

rumund
09.02.2022 4 z 5

Kniha Lee Childa opět nezklamala. Těžkosti Jacka Reachera umí spisovatel napsat vážně bezvadně. Napínavostí se to v knize jen hemží a čte se jedním dechem.

Meda77
07.11.2021 2 z 5

Ačkoliv film byl v celku ok, možná taky kvůli Tomu Cruisovi,tohle byla jak již uvedl Honza T slabota. Ti, kteří už mají za sebou nějaký ten akční thriller budou asi mírně frustrovaní. Jack se tu chová jak všeználek, který skoro věští z nějaké koule. Nebo z něčích koulí? Stopáž dlouhá, neustálé obhajoby dedukcí, zbytečně rozsáhlý popis terénu, pak přijde děj nebo akce a po dvou odstavcích je po všem, no horší jak mladistvej po sexu. Horší průměr, spíše blé.

HonzaT
07.06.2021 2 z 5

Slabota.

careras.c
06.05.2021 5 z 5

výborný ,… čtěte přátelé….

mysce
21.03.2021 5 z 5

Než se Jack Reacher rozhodl odejít z armády, býval zvláštním vojenským vyšetřovatelem. Teď jezdí po Státech a snaží se být nenápadný, což jde s jeho dvoumetrovou postavou dost těžko. A navíc kam přijde, tam si ho najdou problémy, ani se nemusí nijak zvlášť snažit.
V první části příběhu se dohánějí dvě samostatné dějové linie – kdy přijde stopující Reacher na to, s kým vlastně jede v autě? A kdy přijde šerif a agentka FBI Sorensonová na to, po kom vlastně pátrají v případě záhadné vraždy, kolem které se začíná motat protiteroristické oddělení, ministerstvo zahraničí a navíc i CIA…
Reacher zde opět vystupuje jako osamělý pistolník v nepřátelské krajině. Otázky a hádanky se vrší jedna na druhou.
Akcí nabušený thriller jde přímo k věci. Lee Child je pověstný gradací a velkolepým finále. Vždy a v každé knize dokáže přijít s něčím novým, s nečekanou zápletkou, která se vyvine naprosto podivným směrem. Jako právě tady.
Muž na odstřel patří k těm parádním thrillerům, jaké se čtou bez dechu a pokud možno bez přestávky.

surikata246
23.01.2021 5 z 5

Opět to bylo napínavé jak říká moje kolegyně jako kšandy. Nemohla jsem se odtrhnout a už mám na stole další. Těším se na další jízdu.

Reacher81
12.01.2021 5 z 5

Možná jsem až moc zaujatý, ale já si díl užil a líbil se mi, Reachera prostě zbožňuju. Líbí se mi i návaznost z předešlých 2 dílů (61 hodin a Za cenu života). Trochu mně mrzí, že byly zfilmovány 2 díly, které na sebe v podstatě nenavazovaly. Jinak Reacher měl tentokrát vážně na kahánku a vyvázl jen díky štěstí. Jako vždy, za mně super díl. Teď na Nevracej se!

jarda007
18.12.2020 2 z 5

Do poloviny celkem dobre, pak zklamani. Akce za akci, nelogicke, fantasmagoricke...

Kyri
10.10.2020 1 z 5

Musím říct, že to vidím o dost hůř, než průměrné hodnocení. Kniha mě v první asi 1/4 velmi chytla, pak mě postupně pouštěla a poslední čtvrtinu čtu už asi 2 týdny. Opakované ježdění po dálnici tam a zpátky, dlouhé a opakující se úvahy o různých nepravděpodobných konspiracích, jsou ubíjející.
Hrdinové postrádají psychiku. Hlavní hrdina v důsledku posttraumatu nebo poruchy osobnosti vlaje Amerikou a koná hrdinské činy, které nikdo jiný nezvládne. Nemá z toho peníze, ani věhlas - motivace nepochopitelná (tedy, kromě duševní poruchy). Je popisován, jako chytrý, ale hlavou mu jdou jen primitivní výpočty a statistické údaje, jo a jak rychle stihne zneškodnit spolujezdce v autě (nejde to, tak s ním jede dál). Jedna z dalších hrdinek má malou dceru, o kterou se sama stará, ale ani ji nenapadne, že by se o ni bála a bez potíží ji opustí (požádá, aby ji pohlídala paní, která jí asi přišla sympatická, nicméně ji nezná), aby řešila případ, ze kterého byla odvolaná, a taky jezdí po Americe, aby se vrhla do nepřipravené a nekryté akce, po které by ji v reálu z toho CIA nebo FBI, nebo kde to je, okamžitě vyhodili. A to všechno, aby zachránila dalšího člověka, kterého vlastně skoro nezná, a nemůže si být jistá, jestli v tom všem nejede.
Kdyby to byla krvavá kopací kniha, řeknu si fajn, a budu rozumět i tomu, proč příběhy Reachera někdo zfilmoval, ale tady se, PROBOHA!, jen jezdí autem tam a zpátky, opakují se nudné úvahy a popisy ploché a tmavé krajiny.....

hanzmb
09.09.2020 4 z 5

Chudák Reacher si tentokrát ani neodpočine a ještě se zlomeným nosem z 15. dílu ho autor dostává hned na další zastávce do nových problémů. Jde o poněkud nestandardní díl. Za počátečních 90% knihy Reacher ani jednou nepoužije pěsti a svou perfektní mušku. Pak to naštěstí dožene a skóre narůstá rychleji, než stačíte počítat. Zkrátka klasika. Autor naštěstí na rozdíl od podobných sérií své řemeslo zvládá, nenudí a za čas není problém se pustit do dalšího dílu.

CharlesWard
25.05.2020 3 z 5

Ne až tak strašné jako předchozí díl, ale bohužel se vrací neduh s nedostatečným záporákem. Tak nějak pořád tiše doufám, že se se zmenšujícím počtem reacherovek bude stupňovat napětí a knihy budou napínavější a napínavější! Jen si nejsem jistý, jestli Leoš znovu zajímavý nápad nepohřbí nevhodně zvoleným syžetem...

Vlaďkaa4
13.10.2019 5 z 5

U tohoto autora se zase budu opakovat... Precteno jednim dechem a ty myslenkove pochody a rozbory situaci. Detektivka nemusi byt jen hrozive morbidni... Plny pocet

Radza
08.09.2019 5 z 5

Jako vzdy precteno jednim dechem - chutna cast minitrilogie

Lolila
20.09.2018 3 z 5

Páčia sa mi knihy s Reacherom, ale táto ma "nechytila". Začiatok fajn, klasický Reacher, nechtiac sa zapletie do problémov a rozhodne sa pomôcť. Asi tak do 2/3 ok, ale potom už len behá hore dolu medzi štátmi. Medzi tým sa objaví xxx agentov...., zrazu som mala pocit, že všetci sú agenti:-) Záver prekvapivý, ale "neuchvátil", pobehal po bunkri a bolo ....... No nič, nevyšlo, ale určite prečítam aj ďalšie časti.

konicekbily
16.09.2018 5 z 5

Povedený kousek oblíbeného autora i hrdiny. Originální začátek, napětí po celou knížku, hodně zvratů a rafinovaně nečekaně rozuzlení!

helenkan
15.09.2018 5 z 5

Můj miláček nezklamal. Jako vždy super.

hana4834
21.08.2018 5 z 5

Jako vždy skvělá kniha Reachera zbožňuji, nevím co dodat

Lee Child
britská, 1954
1999  85%Jatka
2000  83%A přece nezemřeš
2000  84%Varovný signál
2001  88%Nezvaný host
2005  91%Výstřel

Kniha Muž na odstřel je v