Muž, který chtěl být šťastný

Muž, který chtěl být šťastný https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13026/bmid_muz-ktery-chtel-byt-stastny-QVu-13026.jpg 4 1207 241

Jen si představte Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný. Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili. Muž, který chtěl být šťastný je poutavý příběh, který čtenáři otevírá celý svět nových možností. Tato knížka, která vyšla letos v únoru ve Francii a od té doby se zařadila mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou, nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní.... celý text

Duchovní literatura , New Age

Vydáno: , Rybka Publishers

L’Homme qui voulait être heureux , 2008

Lachtaan
Lachtaan
17.03.2024 4 z 5

Dílo, o němž jsem neměl ani tušení, mi přistálo do klína absolutní náhodou a jelikož jsem snad od maturity nic tak krátkého nečetl, zabralo mi jen pouhých pár dnů. Ale i během těch pár hodin, co jsem s ním strávil, mi v mnoha ohledech tak znamenitě otevřelo oči, že na mnoho zdejších myšlenek jen tak nezapomenu. Taková filozofie pro laiky, kteří občas potřebují popostrčit v momentech, kdy si nejsou jisti svými rozhodnutími.

kata3529
kata3529
08.12.2023 4 z 5

doporučuji, pokud se potřebuješ zamyslet nad životem

skvělá pro rozhodnutí se pro něco, co by jsi ze srdce chtěl, ale nejsi si tím jistý

nejdřív jsem jí úplně nepřišla na chuť, ale tak od půlky jsem doufala, že ji stihnu přečíst naráz, což se sice nepovedlo, ale nevadí

MaláAnčí
MaláAnčí
11.08.2023

Úžasná kniha pro zamyšlení. Forma, jakou autor zvolil pro sugestivní popsání osobnostního rozvoje mladého muže, hledající svůj vlastní život, mi vyhovovala. Poučné pasáže z domu jeho guru (někdy až otravně na tělo) byly velmi příjemně proloženy pasážemi dějem (obvykle) v přírodě, kde si hlavní postava ony provokativní otázky a postřehy starého šamana zpracovává a snaží se je aplikovat na svůj způsob života. Taková lepší verze Jíst, meditovat, milovat.

Toledo
Toledo
20.06.2023 2 z 5

Příjemná odpočinková kniha, která mě však ničím neobohatila. Všechna psaná moudra jsou tak nějak všeobecně známa, takže to bylo za mě trochu fádní. Dočítala jsem to jen proto, ze kniha má málo stránek.

marteen
marteen
24.05.2023 5 z 5

Gounelle nebo Sharma? Jednoznačně Laurent! Tenhle francouzský chlapík má co říct.. vlastně psát. A píše skvěle. Jasně, není to literární veledílo, ale to ani není nutné. Příběh o jednom učiteli je zasazený do kouzelného prostředí a v nejednom odstavci najdete mnoho zajímavých myšlenek a podnětů k zamyšlení. Knihu čtu každé léto, vracím se k ní stejně jako věřící k bibli.

Lufiik
Lufiik
25.03.2023 5 z 5

Kniha krásně čtivá. Vyprávění ubíhalo jedním dechem. Miluji knihy na toto téma. Kniha mi aspoň připomněla informace a poznatky, na které by jsme každý měli brát zřetel a praktikovat je tak do každého dne svého života, neboť MY jsme tvůrci svého života. Děkuji za tuto knihu. Bylo to pohlazení pro duši.

Elsasbooks
Elsasbooks
17.02.2023 3 z 5

Moje třetí přečtená kniha od autora. Bohužel jak už mám načteno spoustu seberozvojových knih a o toto téma se zajímám, tak kniha mi nepředala téměř žádné nové poznatky, které bych ještě nevěděla. I tak ji ale mohu doporučit lidem, kteří se seberozvojem teprve začínají, určitě nebudou litovat.

LuciNka93
LuciNka93
04.01.2023 5 z 5

Z knihy jsem byla nedočkavá jak dopadne ale byla velmi čtivá a rychle se přečetla což mi vůbec nevadilo. Knihu jsem dostala jako dárek k Vánocům a mohu jen říct, že bych jí doporučila každému kdo se chce v osobním tak i profesním životě posunout dál přes překážky co vám život nadělí. Kniha mě moc motivovala a jsem za ní ráda, snad to pomůže každému si přehodnotit svůj život a jaký by měl dostat jiný směr k sobě samému a realizaci své osobnosti. Sice mi kniha nepřinesla rady ani poučení ale každopádně za mě skvělé čtení a určitě si koupím dalším knihu od autora.

Monika164
Monika164
14.12.2022 5 z 5

Krásná kniha....

Barbanka
Barbanka
14.11.2022 5 z 5

Super kniha, ne moc dlouhá zato výstižná, přesně takové mám ráda! Zařadila bych do povinné četby :) Sice vše co bylo řečeno už jsem kdysi četla v jiných knihách, ale není na škodu si to zopakovat.

regulax
regulax
29.09.2022 3 z 5

Jedna z mnoha. Kouzelné je tady místo ostrova Bali a uměleckého města Ubud. Konkrétní pomoci a návod ale nenajdete. To Mnich a jeho ferrari je o mnoho lepší.

jan.para
jan.para
14.09.2022 5 z 5

Kniha o tom, že všechno nemusí být tak, jako to vypadá.

Mrs.Depp
Mrs.Depp
20.06.2022 3 z 5

"Ježíš odpovídá slepým, kteří jej prosí o uzdravení (Matouš 9, 28): I dí jim Ježíš: "Věříte-li, že to mohu učiniti?" Řekli jemu: "Ovšem pane." Tedy dotekl se očí jejich řka: "Podle víry vaší staň se vám."
.."Nikdy nikoho nenechej, aby ti říkal, co dokážeš nebo nedokážeš. Je na tobě, co si vybereš a jak budeš žít."
Krásná knížka, která na mě přenesla klidnou atmosféru Bali a jeho krásných pláží a přírody a také spoustu moudrých rad. Knížka pro mě asi nebude úplně tou přelomovou, která by mi změnila život, ale tyhle dvě citace z knihy, které jsem tady vypsala opravdu stojí za zmínku.
Poslední stránka knihy je dobrým připomenutím, že je třeba děti učit věřit jejich snům a podporovat je v nich, ne je kritizovat.

hankamol
hankamol
02.06.2022 4 z 5

Pěkné. Takových knih jsem ale četla už dost.

Elea
Elea
15.04.2022 4 z 5

Kniha sice nepřinesla žádné nové moudrosti a rady, ale velmi dobře se četla a rady byly krásně, srozumitelně vysvětleny. Určitě stojí za přečtení.

nefernefer
nefernefer
07.04.2022 3 z 5

„... nikdy nikoho nenech, aby ti říkal, co dokážeš nebo nedokážeš. Je na tobě, co si vybereš a jak budeš žít.“

V zásadě nic objevného, nic, z čeho by si člověk sedl na zadek, nic, co by v různých variantách nečetl už tisíckrát. Na druhou stranu není od věci si to občas připomenout. A tohle připomenutí je dobře napsané, nenudí a není dlouhé. :o)

„Když se ničeho nevzdáte, připravujete se o možnost výběru. A kdo se vzdá možnosti výběru, vzdává se také možnosti žít tak, jak by si přál.“

Dom95
Dom95
10.01.2022 4 z 5

Více mi seděla kniha Den, kdy jsem se naučil žít - v té rozdává moudra hrdinova teta. A hlavní děj má zápletku. Tato kniha "pouze" předává moudra Balijského léčitele a chybí příběh.

OSTROVID
OSTROVID
29.12.2021 3 z 5

V knize je hodně dobrých a užitečných věcí, ale tak nějak mi přišlo, že ten příběh byl docela průměrný...

Lubošovo
Lubošovo
13.12.2021 3 z 5

Tahle knížka čekala na svůj čas několik let v mé knihovně, ale nakonec jsem stejně raději sáhl po audioverzi. V podání otce a syna Medunových mohu vřele doporučit. Co se týče samotné knihy, hodně mi to připomínalo Mnicha, který prodal své Ferrari. Západní žák se učí moudrům od východního mistra. Části, kde guru učí muže ze zhýčkané Evropy, se mi líbily celkem dost. Hlavní hrdina, tj. nespokojený francouzský učitel, mě bohužel moc nezaujal. Nešlo mi se s ním ztotožnit. Proto dávám jen 3 hvězdičky, ale kniha špatná určitě není.

Amazonka72
Amazonka72
09.11.2021 5 z 5

Útlá knížka, který nutí k přemýšlení. Asi je potřeba ji vzít do ruky v tu pravou chvíli - kdy máte klid a čas zamyslet se nad svým životem. Najdete v ní obecně známé pravdy, které si ale někdy nechceme připustit. Nemám moc ráda knihy, které dávají "návody" jak žít, abychom byli šťastní, ale tato kniha takto nepůsobí. Je zasazena do příběhu, autor nikomu nevnucuje svůj názor, jenom nás nutí zamyslet se nad tím, co se nám často honí hlavou, ale málokdy máme strach si tyto "pravdy" připustit. A někdy stačí udělat malý krok a věci kolem nás se začnou měnit. Knihu doporučuji, jako terapii...