Muž CIA – Třicet let u zpravodajské služby

Muž CIA – Třicet let u zpravodajské služby https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224766/bmid_muz-cia-tricet-let-u-zpravodajske-s-224766.jpg 4 9 1

Během své více než třicetileté kariéry zažil vystřídání jedenácti ředitelů CIA a sedmi amerických prezidentů. Jeden z nejzasvěcenějších mužů odkrývá zákulisí zpravodajských služeb. Jako přední právník CIA dohlížel John Rizzo na všechny významné aktivity a spory CIA v novodobé historii a ve své knize nás nechává nahlédnout do jejích „temných stránek“ – vnáší světlo do špionážní byrokracie a rozebírá všechny zásadní kauzy, před které byl během své praxe postaven.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , CPress

Company Man: Thirty Years of Controversy and Crisis in the CIA , 2014

Babouš
20.10.2014 2 z 5

Kniha čtenáře seznamuje s denním chodem CIA i s krizovými situacemi během studené války. Pro mě zajímavé byly například dobré vztahy CIA a Hollywoodu. Spolu s autorem vidíme, jak CIA reagovala na pád Sovětského svazu, špiona ve vlastních řadách, výměny ředitelů, omezování pravomocí… Zachycuje šok a všudypřítomný strach při teroristických útocích 11. září 2001 i u mužů, kteří měli Ameriku chránit.

Nejlepší je první část knihy, kde autor popisuje, jak se k CIA dostal, jak se seznamoval s prací a novými kolegy. Postupně ale přibývají zkratky, odborné výrazy z práva a vojenství a jména (ředitelů, teroristů…) takže se kniha stává těžkou na orientaci a srozumitelnost. Přijde mi, že kniha může být zajímavá pouze pro Američany nebo pro ty, kdo dobře znají americkou politiku a právo. Pro laického čtenáře to je složité a komplikované čtení.

tajné služby USA (Spojené státy americké) CIA zpravodajské služby kauzy

Autorovy knížky