Muslimské peklo – Skutečný příběh české ženy a její dcerky

Muslimské peklo – Skutečný příběh české ženy a její dcerky https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313067/bmid_muslimske-peklo-skutecny-pribeh-ces-Tf7-313067.jpg 4 258 94

Muslimské peklo série

Kniha Ivy Karlíkové je ryze autobiografická. Přestože autorka nefabuluje, její vyprávění o několikaletém vztahu s bosenským muslimem je strhující a plné zvratů. V lecčems se podobá příběhu světoznámé knihy „Bez dcerky neodejdu“ – s tím rozdílem, že dějištěm Muslimského pekla je Evropa, kterou považujeme za civilizovanou a kulturní. Iva Karlíková svoji knihu uvádí slovy: „Seznámili jsme se v Německu. Já pocházela z Čech, Senad z Bosny. Byla to láska na první pohled a já si myslela, že hezčího, milejšího a pozornějšího chlapa už nikdy nenajdu. Věděla jsem, že je muslim, ale nepovažovala jsem to za překážku. Jeho ani můj život se žádným náboženským pravidlům nepřizpůsoboval. Všechno se změnilo, když se nám narodila dcera. Ze Senada se stal tyran. Až příliš pozdě jsem pochopila, že tam u nich, v Bosně mezi muslimy, je docela běžné zacházet se ženou jako s kusem hadru a odvolávat se na Alláhovu vůli. Mockrát jsem od něj chtěla odejít, ale strach, že si nás s dcerkou najde a ublíží nám, mi to nedovolil. Senad a jeho rodiče mě nakonec donutili přestěhovat se do Bosny. Ze dne na den jsem se ocitla ve světě, který byl na hony vzdálený všemu, co jsem znala. To, co jsem tam dnes a denně zažívala, se podobalo peklu. Jediné, co mě drželo při životě, byla malá dcera a mlhavá naděje, že se mi jednou podaří útéct...“... celý text

JanaŠamšová
25.03.2024 4 z 5

Těším se, až si přečtu příběh, který vyrovná trochu skóre, které zatím převažuje proti muslimům. Copak jsou všichni takové zrůdy jako byl Senad? Nevěřím. Znám jich pár a k ženě se chovají uctivě. Tento příběh se neodehrál v Tunisu, Egyptě nebo Sýrii, ale v Evropě. A nemohla jsem uvěřit, jak ti lidé tady žijí. A nejvíce mě zaráželo, že můžou zabíjet, podvádět, lhát, dělají to ve jménu Alláha. A vypustit takový blud, že Země je placatá a s touhle "pravdou" nehnou ani důkazy ani zdravý rozum. A pití alkoholu, to jako vážně?
Celá víra tady byla jen alibismem. A Iva byla naivní. Chápu, nebylo jednoduché odejít, ale já bych se spárů jeho rodiny, do jiného státu nikdy neodstěhovala.

KnihomolkaKatka
17.03.2024 5 z 5

Je to nemyslitelné. A ještě více ten úvod druhého dílu. Proč?! Vůbec jsem se na druhý díl netěšila, protože si myslím, že Iva s malou Denny už si vytrpěly dost, ale problém s těmito příběhy je ten, že prostě nemůžete přestat číst. Je to horor, ale je to jako droga. Pořád vás to nutí číst dál. I když se bojíte, nechápete a společně s Ivou pláčete a trpíte.
Kniha je zároveň i poučná, protože slouží jako odstrašující příklad. Je hrozné, že tohle se fakt a není to fikce. Je mi z toho blbě. Jsem znechucená, smutná a totálně NAŠTVANÁ. Jak se tohle může dít v dnešní době?! Je to nelidské. Odporné. Iva má můj obdiv, že to takhle všechno zvládla a nezbláznila se. Nevím, co bych na jejím místě dělala...

jana4084
10.10.2023 5 z 5

Mám husí kůži! Přečetla jsem knihu za dvě hodiny bez odložení, to asi o něčem vypovídá. Nedokázala jsem věřit, že je to pravda. Stále nemůžu. Je to masakr! Na tenhle příběh už nikdy nezapomenu a trochu víc nás seznámí s muslimskou vírou. Nebo spíše muslimskými chlapy. Iva je neskutečně silná ženská a jak sama píše, kdo nezažije, nepochopí. Doporučuji rozhodně všemi deseti!

Karin94
02.07.2023 3 z 5

Príbeh o Ive, ktorá pochádza z Čiech a v jeden čas sa presťahuje do Nemecka, kde stretne Senada, moslima z Bosny, do ktorého sa zamiluje a bude s ním mať dcérku Bohužiaľ netušila, aké peklo ju čaká

Veľmi ťažké čítanie, čo sa emocionálnej stránky týka. Už mám zopár takýchto knih prečítaných, a stále vidíme dokola to isté.
Moslim bol, je aj bude Moslimom, či bude vo svojej alebo inej krajine, poprípade v inej rodine. Aj keď to bola doslova hrôza čítať, čo sa deje takýmto ženám, a nikdy v živote by som to nechcela zažiť a ani by som nechcela aby to bolo zažívané, bola to kniha slabšia od ostatných, ktoré som na túto tému čítala doposiaľ.

Jedno ale nepochopím, keďže je toto o Moslimoch celkom známe, prečo sú ženy tak naivné a vedia sa zamilovať aj do takýchto chlapov? Čím častejšie čítam takéto knihy, tým viac ma tento národ odrádza. Násilie? Bitie? Ba dokonca v niektorých prípadoch aj zabitie? Chápem, že srdcu sa rozkázať nedá, ale už samo o sebe keď sa povie slovo moslim, tak to neveští nič dobré.

Lindulinek
12.01.2023 3 z 5

Kniha plná násilí a naivity. Přečteno na jeden zátah, ale nic překvapivého. Překvapivé bylo jen to, jak daleko to nechala hlavní hrdinka zajít.

oolinkaa
18.12.2022 5 z 5

Už čtu poněkolikáté příběh češka versus muslim a pořád je to stejná ,,pohádka ,, která končí tím , že to nejvíce odnese jejich společné dítě . Ano , je to šílené že někdo věří v Alláha a neuvažuje dle rozumu , dokonce i rodina bezcitně přihlíží , ale v první řadě si za to vždy může češka, která dá na řečičky a nezjistí si absolutně nic o jejich kultuře a pak je bezbranná .. tato kniha skončila celkem happyendem, jsem zvědavá na pokračování, jakou to má dohru

likaf
30.07.2022 3 z 5

Dávám knize 3 hvězdy, protože si myslím, že i když je to celkem "slátanina" měla by si ji přečíst všechna děvčata, která se chtějí provdat za muslima.

Nofar197
25.06.2022 3 z 5

Přirovnávat tuto knihu k vynikající Bez dcerky neodejdu je jedním slovem drzost.

daza.dt
20.01.2022 5 z 5

Přes docela silnou reklamu jsem dlouho odolávala, ale nakonec jsem si ji přečetla. Chápu, že láska je slepá a když člověk miluje, tak dokáže hodně odpustit, přehlížet či omlouvat, ale všeho moc škodí.
V průběhu čtení jsem si říkala - holka, holka proč? To ho má zlatého nebo co? Jasně syndrom vařené žáby,....ale proč ještě odcestovat do ....... už raději nebudu víc prozrazovat z děje.
Hlavně když to všichni přežili ve zdraví a bez trvalých následků.

Rosana
27.08.2021 5 z 5

Přečteno během pár dní, stejně tak pokračování. Nechápala jsem některé autorčiny počiny, po tom, jak s ní zacházel Senad, a že opět vstoupila (i s malinkou dcerou!!!) do jámy lvové. A pořízení druhého dítěte s tím tyranem, to jsem tuplem nechápala. Láska je fakt mocná čarodějka, ale někdy by měl člověk poslechnout i rozum.

Jack Bauer
12.06.2021 4 z 5

Takových příběhů je na trhu spousta, ženy jsou nepoučitelné. Nechápu, když četla knihu Bez dcerky neodejdu, všichni ji varovali a už po incidentech v Neměcku se ještě rozhodne jet s malým dítětem do islámské země, to hlava nebere. Příběh se čte hezky, užijí si ho více ženy, ale co na to říct? Několikrát si odpověděla sama: Bože, já jsem tak blbá! Jsi kráva a tady to máš....

andrea7191
23.03.2021 5 z 5

Nerozumim, nechápu, ale obdivuji. Nemám slov, nějak mě nenapadá, co k tomu napsat, asi si to nejdřív musím srovnat....

Mayaotzin
06.03.2021 1 z 5

(SPOILER) Celou knihu člověka provádí otázka PROČ, JAKOŽECOŽE?
Už na 4% jsem si říkala, že tohle asi nedokážu dočíst. Opravdu je někdo takhle strašně hloupý? Tady nešlo o naivitu, kdy se chlap stane zvířetem po té, co se odstěhuje do své země. Tady mu žena oznámila, že je těhotná a on ji mlátil a kopal do břicha a ona se s ním za odměnu sestěhovala a pak snášejíc jeho bití ještě odjela do poválečné bosenské musimské komunity.
Paní Iva byla opravdu naprosto nepochopitelně hloupá, jakoby snad už v těhotenství neměla pud "za každou cenu ochránit své dítě".
No, díky bohu to dopadlo nakonec dobře, ale tuhle knihu číst, to byl fakt "porod".
Já tuhle knihu teda rozhodně doporučit nemůžu, její kvalitu jsem fakt neodhalila.
Zjištění politické příslušnosti už bylo jen takový vrcholek ledovce. Ne, fakt ne, sorry.

StihOMam
05.03.2021 4 z 5

Uprimne - nikdy jsem nepochopila mentalni procesy ani jedne z nastinenych zucastnenych stran. Za me se chlap-nasilnik odhali fakt rychle, navic neomluvitelne vyrecnym zpusobem. Co na tom je k omlouvani, natoz k dalsi sanci? At je to jak je to, jakmile situaci zkomplikuje prichod ditete, i slabsi natura ziska pekelnou silu. Tedy to jsem si myslela.
A razem jsem coby matka s logickym, pragmatickym, vecnym pristupem totalne v koncich, protoze se mi v hlave predbiha jedna proc otazka za druhou.
Stoji za precteni. Neznalym kniha skutecne rozsiri obzory.

jaja10
19.02.2021 5 z 5

Tak to bylo opravdu šílené. Bylo mi Ivy moc líto. SPOILER: Naštěstí to s ní i Denny dobře dopadlo.

Han-nah
09.02.2021 3 z 5

Na toto téma je hodně knih a je vidět, pořád stejné. Muslim byl je a bude muslimem, jestliže je ve své kultuře a v blízkosti své rodiny. Tam je muž nadsamec a může si dovolit vše. Pořád se ale najdou naivní ženy, které si pořád si myslí, že ho předělají. Věřím, že prvotní láska je silná, ale bití a ponižování? Každý má různé možnosti , jak si uspořádat svůj život, hlavně, když je tam malé dítě. Jen je umět využít.

Jurajovamaka
05.02.2021 5 z 5

Uzasna kniha plna skutocneho dobrodruzstva, ktorá je naozaj velmi putava od zaciatku do konca na jeden hlt! ODPORUCAM!!! Precitat vsetkym zalubenym zenam do moslima ❤ ;-)

Honzíkovacesta
15.01.2021 3 z 5

Kniha pro mladé slečny a ženy, které touží a vzhlížejí po exotických mužích!

Dagmar76
03.11.2020 5 z 5

Velice čtivě napsaná kniha. Takové evropské " Bez dcerky neodejdu". Doporučuji přečíst každé mladé slečně, které se líbí exotičtí a charizmatičtí muži....I u nás bohužel žijí chudáci, kteří si své komplexy léčí na ženách, ale tady toho chudáka odsoudí zákony a společnost. V muslimském světě je žena na úrovni zvířátka.

prochajda
26.09.2020 5 z 5

Velmi poutavě a čtivě napsaná kniha, určitě dám i pokračování. "U nás je normální, že je žena jen kus hadru, ale už se to zlepšuje...", opravdu, pakáž jedna. Nicméně, naivita paní Ivy, neznala mezí. Jsem ráda, že měla štěstí v neštěstí.

česká literatura vzpomínky domácí násilí muslimské ženy osudy žen Bosna a Hercegovina

Iva Karlíková
česká, 1972