Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Musela jsem zemřít

Životní příběh Anity, napsaný čtivě a upřímně, se okamžitě stal bestsellerem a autorka dnes patří mezi významné osobnosti, nadšeně vítané čtenáři po celém světě. Brzy po sňatku u ní diagnostikovali rakovinu, po čtyřech letech různých pokusů o léčbu upadla do kómatu a všechny orgány jí postupně selhávaly, což prokázala tomografická vyšetření. Nečekaně se však z klinické smrti probrala a velmi rychle se začala zotavovat. Následná vyšetření neprokázala žádná ložiska rakoviny, což je zcela neuvěřitelné a vědecky nevysvětlitelné. Strhující závěrečná část se týká autorčiny proměny ve vnímání hodnot, neboť na základě prožitku blízké smrti objevila smysl života.

Anita Moorjani ve své inspirativní autobiografii líčí, jak jí po čtyřech letech boje se zákeřnou nemocí tělo vypovědělo službu. Dostala se do neobyčejného stavu zážitku blízké smrti a v něm si uvědomila svou vlastní hodnotu… i skutečnou příčinu své nemoci. Když nabyla vědomí, její stav se zlepšoval takovou rychlostí, že ji za několik týdnů bez jakýchkoli známek rakoviny propustili z nemocnice. Vyrůstala v tradiční hinduistické rodině uprostřed převážně čínské a britské společnosti a odmalička ji silně ovlivňovaly nejrůznější kulturní a náboženské zvyklosti. Po léta se snažila najít svou vlastní cestu a zároveň splnit veškerá očekávání ostatních. V důsledku zjevení, které prožila na onom světě, si uvědomila, že má sílu samu sebe vyléčit… a že ve vesmíru se dějí zázraky, jaké si nedokázala ani představit. V knize Musela jsem zemřít se Anita dělí s čtenáři o všechno, co už ví o nemocích, léčení, strachu, „bytí láskou“ a skutečné velkoleposti každého člověka. Její kniha nás utvrzuje v přesvědčení, že jsme duchovní bytosti, které prožívají lidskou zkušenost, a že všichni tvoříme jednotu. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166464/musela-jsem-zemrit-166464.jpg 4.1206

Dying To Be Me: My Journey from Cancer, to Near Death, to True Healing

Literatura naučná, Autobiografický román
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2012 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
oolinkaapředevčíremHodnocení knihy 1 z 5

tak tohle mě vůbec neuchvátilo, ani jsem nedočetla. nevím, jestli to bylo tou jejich kulturou, zemí, kde se děj odehrával, nebo to bylo psané špatným stylem, ale čekala jsem mnohem mnohem více..bohužel jsem nucena dát pouze 1 hvězdičku :/

alena205913.05.2016

Knihu považuji za jednu z nejlepších v oblasti "duchovní" (co je vlastně duchovní?) literatury. Forma mi je v tomto případě lhostejná, jde o obsah. Pro mě je její poselství v tom, že jeden každý z nás je jednou jedinečnou buňkou v síti (celosvětové) a bez nás není síť úplná. Jsme povinni najít svůj talent, smysl svého života, to, proč jsme tady a projevit ho, předat svůj dar ostatním buňkám v síti. A pochopit, přijmout a překonat svůj strach. Toť vše :-). 5 hvězd.

Iwets06.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Je to neuvěřitelný příběh, o tom není pochyb. Bohužel ale nejsem nijak duchovně založená a spousta stránek pro mě byla jen omíláním stejného dokola. Každopádně Anitino nové pohlížení na svět ve mě přece jen něco zanechalo, a proto hodnotím třemi hvězdami.

Anitka.KM05.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásná, moudrá, lidská, niterná kniha, která mě vedla mimo čas a realitu až ke mně samotné.
Všichni TO uvnitř víme, jen je někdy fajn si TO připomenout....třeba výbornou knížkou Anity ♥

jisimi03.05.2016

Anita Moorjani si mne našla zrovna v nejtěžším období mého života, kdy mi zemřela maminka. Ležela hned u vchodu do knihovny v doporučených knihách. Nemohla jsem ji přehlédnout. Měla jsem ji přečtenou za dva dny. Dostala jsem všechny odpovědi na otázky, které jsem si v poslední době pokládala ohledně života a smrti a ještě něco VELKÉHO navíc...

Inaa02.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Je to úžasná kniha.
Jak Anita praví.
Každý jsme dokonalá a velkolepá bytost, jen si to uvědomit.
Jsem ráda že jsem se k této knize dostala a věřím že jsem se k ní dostala pro to, aby mi něco sdělila a taky ano. Doporučuji.

Samira21.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedním slovem vyjímečná. Nepatřím mezi skeptiky, musím však říci, že ačkoli jsem přečetla veliké množství knih s duchovní tématikou není moc takových, ke kterým bych se vracela a už teď věděla, že pro mne budou mít význam i za mnoho let.

Je také jiná než ostatní. Nevnucuje, nepřesvědčuje pouze popisuje. Že to "pouze" je více než šťastný způsob pochopíte velmi rychle po jejím otevření.
Kniha je to krátká a maximálně sdělná.
A nemohu jinak než s ní souhlasit.
Oslavuje šťastný život, jehož velikost i svoji vlastní občas natolik zabalíme do stresu a strachu, že na jejich jedinečnost zapomeneme.
Pro připomenutí, rozšíření vhledu, či jen jako náhled na nevšední lidský život.

Doporučuji!

cruela.devil18.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Věř a víra tvá Tě uzdraví ... to je to poselství, které si myslím, že tahle kniha měla přinést. Ne vnucování náboženského směru, nebo životního směru (jak rádi činí dnešní "koučové"). Neprošla jsem NDE, ale s tím postojem k chorobě se ztotožňuji. Věřím, že si prošla nelehkým životním obdobím, ale tato zkušenost jí ukázala, že život se může ubírat i jiným směrem. Otázky a odpovědi na konci knihy, to už byla třešnička na dortu. Pro mě velmi silná kniha.

Tesssay16.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Krásná knížka k zamyšlení se nad životem a životními hodnotami...

Miuri13.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Při čtení této knihy jsem zažíval husí kůži a některé pasáže mě i dojaly. Zejména Otázky a odpovědi na konci se mi velmi líbily a pomohly mi (opět) uvedomit si některé věci. Inspirující příběh, inspirující kniha, inspirující žena - Anita Moorjani. Nádherné. Děkuji. Více netřeba slov, jen přečíst.

klara279311.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto skvělá kniha... nemám slov! Vřele doporučuji, pokud Vás zajímá jak s životem "správně" zacházet - jak si ho užívat...

WingsofDesire05.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Opravdu neuvěřitelně působivá a nádherná kniha.
Díky této knize jsem mnohé pochopila a začala sama k sobě přistupovat jinak. Vzhledem k tomu, že se o různé oblasti duchovna zajímám již léta, jsem mnohé názory, které autorka v této knize uvedla, zastávala již dříve a tato kniha mě v nich nejen utvrdila, ještě je krásně obohatila. Zároveň mi však pomohla přehodnotit pohled na sebe samotnou a pochopit smysl bytí. Anita je opravdu nádherným a moudrým člověkem. Její zážitek blízké smrti, je úžasným poselstvím. Poselstvím o životě a jeho smyslu. Téměř všichni podceňujeme tu důležitost sebelásky a porozumění vůči lidem, kteří této sebelásky zatím nejsou schopni, což se následně zrcadlí i v jejich činech a roli ve společnosti. To, co nám Anita předává je opravdu báječné... Pro mě tato kniha tolik znamená i z toho důvody, že se určitým způsobem potýkám se strachem z lidí, s bázní, že pro ně nejsem dost dobrá, s bázní, že si jejich přízeň musím zasloužit a s pocitem, že si ji nezasloužím. A při čtení této knihy jsem tu bázeň pomalu smývala slzami :) Začala jsem o tom více přemýšlet, začala jsem více sama o sobě přemýšlet a najednou jsem si uvědomila, že jsem, čím jsem, a proto jsem důležitá. Tuto teorii jsem určitým způsobem znala již dříve, nicméně přenést ji do praxe bylo stále těžší, a tato kniha mě přiměla si uvědomit, jak je to ve své skutečné podstatě jednoduché a přirozené. Autorka je opravdu úžasným člověkem a já ji za to děkuji. Za její úžasnost a odhodlání se o tuto úžasnost podělit s ostatními, a spolu s ní i s tím nádherným, hodnotným poselstvím.

popelka59527.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Hezky řečené, citlivé, důležité..

rfa23.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Velmi moudrá autorka , silný a zároveň povzbuzující příběh a úžasné dojmy. Celkově pro mě je tato kniha PERFEKTNÍ .

janarzk21.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem od Vltaava. Lépe bych to asi nevyjádřila. Dávám pět hvězd.

kobyb03.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Nejen při rakovině je třeba hledat psychické příčiny. Každá nemoc má souvislost s tělem, duší, v nějakém prostředí žijeme, nějací lidé nás obklopují, také hraje roli i přesahové zkušenosti. Je třeba takto chápat člověka ve zdraví i v nemoci. Každý jsme jedinečná a neopakovatelná osobnost a je nutno takto přistupovat ke každému člověku. Všichni zdraví i nemocní máme sílu své životy ovlivnit. Anita prožila vyjímečný zážitek a podává o něm svědectví, které je třeba brát vážně....

Varvara03.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

"Vyzkoušela jsem léčení vírou, modlitbu, meditace i energetické léčení. Přečetla jsem všechny knihy o rakovině, ke kterým jsem se dostala, a zkoumala jsem všechny významy, které se této nemoci přisuzují. Pracovala jsem s terapií odpuštění a odpustila jsem všem lidem, které jsem znala - a potom jsem jim odpustila znovu. Cestovala jsem po Indii a Číně, setkávala se s buddhistickými mnichy, indickými jogíny a osvícenými mistry a doufala jsem, že mi pomohou nalézt odpověď, která povede k uzdravení. Zkusila jsem se stát vegankou, meditovat na horských vrcholcích, zkoušela jsem jógu, ájurvédu, harmonizování čaker, čínskou bylinnou medicínu, pránické léčení a čchi-kung. Přes to všechno rakovina stále postupovala. V hlavě jsem měla naprostý zmatek a stále více jsem se ztrácela v různých léčebných technikách, protože jsem zkoušela všechno, jen abych zůstala naživu, zatímco mé zdraví se postupně zhoršovalo. ..." Pokud máte podobnou zkušenost, ať už s rakovinou či jinou nemocí, určitě vám kniha má co nabídnout. Myslím, že i pro lidi, kteří takhle nemocní nejsou, může být kniha zajímavá a obohacující. V jádru je prostě o tom, jak nalézt trvalé a ničím nepodmíněné štěstí. Je v ní plno perel.

makkuska28.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jak Anita v knize píše, její příběh a její kniha mají moc léčit. Nemusíme projít stavem klinické smrti, stačí, když si (pomocí knihy) uvědomíme svou velkolepost, pochopíme, že si tento svět tvoříme pomocí svých emocí, myšlenek a činů. Je jen na naší zodpovědnosti, zda budeme žít ve strachu a nebo pochopíme, že jsme milujícími dokonalými bytostmi, že nemusíme nikomu nic dokazovat a nikdo nás nemůže ovládat.

alwa25.01.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Prvni cast knihy, kde se popisuje autorcin zivot byla docela dobra, ale druha cast byla prilis rozvlekla a mohlo by se to hodne zkratit, protoze myslenky se casto opakovaly.

KACABAK23.01.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Kniha stojí za přečtení. Ačkoliv autorka není spisovatelkou, pravděpodobně zažila něco neobvyklého. Některé pasáže jsem přeskakovala, přesto mě kniha zaujala. V naší rodině byla zcela shodná nemoc, zajímaly mě proto okolnosti nemoci, nejsem lékař, ale ze zkušenosti si přesto myslím, že nemoc nevyléčil zázrak, ale část chemoterapie. Při této nemoci je rozhodně důležitá psychika a také změnit postoj k životu a psychika se nemocné autorce rozhodně zlepšila. Čtěte.

petrucha8618.01.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Tato kniha pro mě bohužel byla velkým zklamáním, čekala jsem od ní více. První část, kde Anita popisuje své dětství, se mi líbila, ale druhá část pro mě byla až moc "duchovní".

Maichalka09.01.2016

Skvělá kniha, kterou jsem měla přečtenou během dvou dnů......

martiline09.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasná kniha. Hltala jsem ji ... nemohla přestat číst. To, že se některé pasáže jako by opakují, mi vůbec nevadí, stejně je tam vždy něco nového. Teď mi stačí sem tam do knihy nakouknout a vždycky mne jakoby "srovná". :-) Krásná, rezonuji s ní ... vyvolává zklidnění, lásku, radost ze života i pocit "všechno je vždycky v pořádku, ať se děje cokoliv" ... :-)

Dafra04.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá kniha o tom, jak je pro člověka důležité poznat sám sebe, mít se rád a jít svou vlastní cestou. Velmi inspirující výpověď o tom, jak je možné přistupovat k životu a k sobě samému. Kniha mě nadchla, ale přiznávám, že obdobné knihy čtu a jsem těmto tématům otevřená. Souhlasím s tím, že racionalisty či jiné "neezotery" kniha neosloví a zůstane nepochopena. Každý máme jinou cestu, jinou knihu :-) Manžel "neezoter" raději dočetl Marťana :-)

Juici03.12.2015Hodnocení knihy 2 z 5

.. Umožnilo mi to zbavit se veškerého strachu: a to byl klíč k záchraně mého života ..

Jak tu již bylo zmíněno, přišlo mi, že se kniha od určité části stále opakovala. Za strasti, které si autorka musela prožít a za nový pohled na smrt dávám 2*. Bohužel jsem čekala více..

Lindulinek26.11.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Kniha zajímavá, jen druhá polovina se hodně točila kolem pocitu autorky a přišlo mi to stále dokola.

Vltaava29.10.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Fascinující kniha - pro toho, kdo dokáže porozumět.

JsmeJedním26.10.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná kniha, která pomůže člověku uvědomit si, kdo je. Četl jsem Eckharta Tolleho, Čtyři dohody i Pátou dohodu, líbí se mi myšlenky Buddhismu a tato kniha mě definitivně potvrdila, že jediná cesta pro mě je cesta k sobě... Jsem moc rád, že jsem na ni narazil, děkuji autorce, vědomí Celku a slova obsažené v knize mě osobně velice pomáhají.

douchová15.09.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Oslovily mě hlavně dvě závěrečné kapitoly, které knihu vyšouply z balíku ostatních rádoby duchovních rychlokvašek (typu Coelho). Ta paní to prožila a podává zprávu, nehodlá přesvědčovat a díkybohu se netváří ani vševědoucně. (jako Coelho, např.) Víc takových, prosím :-).

Prashadevi01.09.2015

Kniha je fascinující pro ty, se kterými ladí. To buď člověk cítí, nebo ne. Určitě nebude lehce stravitelná pro ty, kdo nemají s podobnou tématikou žádnou zkušenost. Ti, kteří už "něco vědí", se mohou hodně hluboce pročíst až k jádru. Líbí se mi, že autorka je pravdivá, i já jí uvěřila každé slovo, jak už tady někdo napsal. Na nic si nehraje, snaží se jen sdělit, co prožila a jak s tím prožitkem naložila ve svém životě. Ten život POTOM není tak jednoduchý, protože jí málokdo rozumí a ona to cítí, ale není tu pro to, aby se trápila, to už ví, na rozdíl od mnohých z nás :-) a umí to žít. Nevím, jak dokonalý je překlad z originálu, na tom hodně záleží, ale pro mě je tato kniha krásná, inspirativní a těžká.