Zákopy: Příběh vojáka z první světové války, 1914-1918

Zákopy: Příběh vojáka z první světové války, 1914-1918 https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56103/mid_muj-pribeh-zakopy-56103.jpg 4 83 15

Píše se rok 1917 a Bily Stevens je telegrafním operátorem poblíž Ypres. První světová válka zuří už třetím rokem a Billy dostává rozkaz zúčastnit se nebezpečného útoku. Po návratu ho však čeká šok. Zjišťuje, že jeho kamarády na frontě nekosí jenom kulky nepřátel... Zažijte historii z první ruky s edicí Můj příběh – přečtěte si živé líčení života v určité době.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Historické romány
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Trenches: A First World War Soldier, 1914-1918 , 2002

KajkaMicinka
15.04.2021 5 z 5

Krátká, ale nádherná knížka, měla jsem z toho husí kůži když jsem se dozvěděla jak to chodilo.

nicolettkaa
30.07.2020 4 z 5

Zajímavá jednohubka situovaná do první světové války. Příběh je napsaný dobře, lehce, čtivě. Mám jen obavy, že časem z mé paměti úplně vyprchá.

Kimina35
18.11.2018 5 z 5

Hezký příběh mladého muže

bibi.r
07.11.2018 5 z 5

Největší překvapení celého mého pídění se po knížkách o 1. světové válce v literatuře pro děti.
Příběh je velmi čtivě napsaný a Jim Eldridge tu strašnou atmosféru války dokázal vykreslit velice sugestivně.

silvinka12
23.09.2018 5 z 5

Čtivá kniha, která člověka totálně dostane. Jde přečíst za krátkou dobu kvůli své tenkosti. A na konci jsou ještě nějaké fotografie.

Půca4
26.11.2015 5 z 5

Moooc hezky napsán knížka o válce. Čte se rychle díky své tloušťce.

Dávám 5*

yanna33
26.04.2015 5 z 5

Nevím, pro jaký věk je kniha určena, ale můj šestiletý syn si jí přinesl ze školní knihovny, tak jsem mu ji zkusila přečíst... a syn byl nadšený. Kniha je sice místy dost drastická a některé souvislosti jsem mu musela dovysvětlit, ale rozhodně bych doporučovala i pro tuto věkovou skupinu. Kniha je hodně poučná, všechna historická fakta a popis života 'normálních' vojáků na frontě jsou popsány poutavým způsobem. Nutí k zamyšlení i malé čtenáře (v našem případě posluchače).

5331
29.08.2014 3 z 5

Hodně to s člověkem otřese,že něco takového se někdy dělo.

Katee
30.06.2013 4 z 5

Knihy ze série Můj příběh čtu hrozně ráda, je to napsané zajímavým způsobem a zajímá mě to :)

Dandulka
05.02.2013 5 z 5

Až mi místy běhal mráz po zádech. Přečetla jsem ji za 2 hodiny!

valentýna
19.12.2012

Knihu jsem přečetla za večer, je to silný příběh psaný srozumitelnou formou pro " ... náctileté " , v závěru knihy je několik fotografií z I. světové války i souhrn jejího průběhu a nejdůležitějších bitev. Za mých školních let tímto stylem napsaných knih moc nebylo, je to prima nápad jak poučit, aniž by žáci museli studovat jen suchá fakta.

TessDragon
28.09.2012 5 z 5

Tato knížka z pohledu chlapce se mi líbila více než Římská invaze.První světová válka byla doopravdy děsivá a strašná.Zemřelo kvůli ní spousta nevinných lidí.Bylo mi líto Billyho,co všechno si prožil.

Stázka
24.04.2012 5 z 5

Úžasná knížka. Ukazuje to přesně tak jak to bylo a čte se taky skvěle! A přesně : nejstatečnějšího kluka nakonec popravěj!

kachna
11.06.2011

jako knížka skvělá ale dost drstický

PanKérka
23.01.2011 5 z 5

Skvělá! Nakonec nejstatečnějšího kluka popraví. Opravdu nespravedlnost...

první světová válka (1914–1918) anglická literatura španělská chřipka dějiny pro děti a mládež

Jim Eldridge
anglická, 1944
2010  86%Zákopy: Příběh vojáka z první světové války, 1914-1918
2011  70%Vpád Římanů: Příběh chlapce z roku 84 n. l.

Kniha Zákopy: Příběh vojáka z první světové války, 1914-1918 je v