Můj pán Kolumbus

Můj pán Kolumbus https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116746/bmid_muj-pan-kolumbus-lRr-116746.jpg 3 9 2

Fiktivní deník indiánského sluhy Kryštofa Kolumba na jeho cestách za objevením Nového světa, příběh vzrušující, plný tragiky a přitom místy jiskřící nezbedným humorem. Jako očitý svědek koloniálního tažení s ohněm a mečem, zaznamenává ostrovan krvavou historii dobytí antilské „říše ostrovů“, pocity své i svých krajanů, kteří objevují podivný rozporuplný svět španělských růžovokožců.... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění

My Master Columbus , 1961

braunerova
23.06.2019 1 z 5

Kniha se mi zprotivila už anotací na obálce - příběh je "drásavou obžalobou pokrytecké křesťanské civilizace a morálky". Jsem ateista, ale znevažování významu víry v dějinách mi vadí. Středověcí lidé, kteří vyplouvali na neznámé oceány nebo se vydávali do neprostupných džunglí, neměli nic ze znalostí a vybavení dnešních cestovatelů. Na výpravy šli s vědomím, že jen málokterý přežije. Měli jen svou víru v Krista a ta opravdu občas dělala zázraky. A popravdě, i ta touha po zlatě je mi sympatičtější než miliony lidí poslaných do koncentráků ve jménu rasy a další miliony do gulagů ve jménu třídního boje.
Příběh samotný je postavený na tom, co si myslí politický aktivista Cedric Belfrage, že si mohli myslet domorodci o Evropanech. Dočetl jsem jen na stranu 50, to nepřetržité zesměšnování evropské civilizace a křesťanského náboženství mě přestalo bavit.

lagareta
22.05.2018

Ve jménu Krista, ve jménu zlata. ..pro mne teda docela síla! Člověk se občas stydí, že je "růžovokozec".

Kryštof Kolumbus

Cedric Belfrage