Mrtvý odpovídá

Mrtvý odpovídá https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62466/bmid_mrtvy-odpovida-65ae8ef047ff2.png 5 1 1

Složitý příběh z pražského podsvětí odhaľuje záhadné typy, rozličné povahou, osudem a původem. Pražské podsvětí je zděšeno dvěma domněle nevysvětlitelnými vraždami, chvěje se strachom před vrahovou mstou a bojí se zločince prozradit polícii. Teprve odpověď mŕtveho vraha vnáši do temného případu světlo a porozumění.

moničina
08.02.2024 5 z 5

Zvláštne, od detstva čítam detektívky a až teraz sa mi dostala do rúk táto kniha, pretože som predtým váhala čítať knihu z tak starého obdobia. A výsledok, výborné, svieže, tak odlišné od ťažkopádnych a archaických štýlov autorov detektívok na toho obdobia, ak by v knihe nebolo niekoľko dnes už nepoužívaných slov (napr. trestnica), tak by ma nenapadlo,že to bolo situované v tak vzdialenej dobe. Príbeh bol zaujímavý a pátranie malo vcelku záhadný podtón a postavy boli dobre vykreslené. Tak ako má absolútne nebavili knihy od Fikera (na rozdiel od filmov), obe knihy Kosinu, táto aj Vražda v hoteli Aldorf od Aubryho ma bavili a mali ľahký štýl, ideálny napr.na dovolenkové čítanie.