Mrazivé léto

Mrazivé léto https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136822/mrazive-leto-136822.jpg 4 247 61

V jihošpanělském městečku Marbella si patnáctiletá Lyra připadá jako v ráji. Až do chvíle, kdy zmizí její spolužačka Pia. Lyra se rozhodne přijít tomuto záhadnému zmizení na kloub. Nedlouho poté je Pia nalezena mrtvá a z letní idylky se stává zlý sen. Lyře se zdá, že se její matka chová divně. Navíc je přesvědčená, že zahlédla svou sestru, která zahynula již před deseti lety. Co jí matka tají? Jaká děsivá tajemství měla zůstat navždy skryta? ... celý text

Literatura světová , Thrillery , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Sommerfrost , 2010

DominaCZ
DominaCZ
31.01.2023 1 z 5

(SPOILER) Takže se celou tenkou knížku potácíme tupou a ublíženou myslí pubošů z pláže kde musíme číst jejich nudný kydy, abychom se na straně 172 dočetli slova "podle analýzy se ZDÁ, že zabil i Piu"??? Twl nemá celá kniha být o tom že má vysvětlit kdo to BYL??
A ne o nějakým zdání??

Mě totiž zajímalo co je s tou spolužačkou byť to je jasné kdo jí to udělal když se tam objeví ten blb s divným jménem, ne její ségra...

Pak mi chcete psát proč vše hodnotím jak hodnotím?? Taky byste hodnotili kdybyste zažívali neustálý zklamání krásná anotace na přebalu vs. trapnej rozvleklej real uvnitř!!!!

Hvězda za obálku.

MišusWinner
MišusWinner
16.04.2021 4 z 5

Vyloženě dívčí četba. I přes to mě to bavilo. Knížka by měla být povinnou četbou pro pubertální dívky jako je Lyra aby věděly že ne vždy se vyplácí hned všemu věřit a je z toho velké ponaučení.

medlovice
medlovice
21.11.2020

Nemám knižku z knihovny , a tak jsem nevěděla , že ji mám zařadit do kategorie pro mladé čtenáře. Podle názvu mě nalákala na thriller , ale nuda , prázdná nuda a naivita. Pěkný obal.

martinka1751
martinka1751
14.10.2020 2 z 5

Moc mě to neoslovilo teda..

knihomolka27
knihomolka27
04.08.2020 2 z 5

(SPOILER) Samozřejmě, že od takových knížek nemůžete čekat moc vysokou úrověn a víc originality než kopírování námětů, ale tahle knížka byla strašně naivní a nezajímavá.

Hlavní hrdinka pojmenovaná po něžném, křehkém hudebním nástroji, spíš připomíná rozladěné housle.

Začne si strašně rychle strašně hrát na detektiva, ikdyž prohlašuje, že k Pie neměla vlastně žádný vztah......bylo to jenom takové to...,je léto strašně se nudíme tak co kdybychom lezli cizím lidem třikrát denně do bytu a podezírali každého kdo je trochu jiný než mi. Cha, její ego muselo hodně utrpět když celou dobu podezírala chudého, špinavého brusiče nožů a on to pak byl ve skutečnosti hezounek, po kterým sama vzdychala.

Její dveře musely být z pantů vyraženy už tolikrát, že za chvíli samy vypadnou, a asi nemusím dodávat, že ačkoli její matka byla taky případ sám pro sebe tak se k ní, ale nemusela takhle chovat.

Jediná sympatická postava rovná se Patrick a Tygr
Šíleně nesympatické postavy: všichni ostatní

většina postav se chová nelogicky.......např. Lyra jde na policii s pidi důkazem o kterém je 100 procentně přesvědčená, že je fakt jako usvědčující na policii a pak se strašně divý, že jí nikdo neposlouchá.

Lyra chce být nenápadná když se vloupává do cizího domu, ale vezme si s sebou štěkajícího psa.

Kluk jí při jízdě dá z ničeho nic ruku na stehno, a ona si myslí, že si s ní chce jenom povídat.

Utíká před vrahem a strašně se bojí vylézt z policejního auta a pak se rozhodně, že si s vrahem prostě normálně popovídá, dyt jí jde jenom o život.

Na začátku tvrdí, že necháme svou kamarádku když jede v aut s cizím člověkem......a na konci to sama udělá

Podle ní všechno vyřeší vědma, která se za ani né 10 vteřin spojí s její sestrou na onom světě......ty ezoterické pasaže bych tam vůbec nedávala

Výkřik do tmy je milionkrát lepší

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
12.07.2019 5 z 5

Knížka se mi líbila (od Manuely již druhá, kterou jsem četla a opět nezklamala). Možná by mohla být inspirací náctiletým důvěřivým dívkám. I když Lyra, ač měla velkou motivaci z osobního prožitku k tomu, držet se mámy za sukně. Přesto riskovala, měla však štěstí a přežila. Rozhodně bych si od této spisovatelky opět ráda něco přečetla.

Anonymka1
Anonymka1
18.11.2018 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale myslím, že už od začátku bylo jasné jak to celé bude...Nebylo to mrazivé odhalení, jak jsem čekala, ale mladším čtenářkám bych ji doporučila, nic méně já si raději přečtu kvalitnější thriller pro dospělý. :))

SknihouVrukách
SknihouVrukách
14.08.2018 4 z 5

Knižka sa mi páčila, podľla mňa bola zatiaľ najlepšia z tejto thriler edície od Fragmentu (ešte som nečitala V znamení vážky a Dotyk smrti). Čítalo sa mi to dobre a rýchlo. Koniec som úplne neočakávala, lebo nemám načítala som veľa detektívok, ale vraha som odhadla hneď. Páčila sa mi akcia na konci, inak to moc akčné nebolo.

SPOILERY + to čo ma vytáčalo:

Vadila mi strašne naivita hlavnej hrdinky. Vpodstate ona vewrila úplne cudzej osobe a svojej matke nie. Hneď som vedela,že brúsič nožničiek vrah nebude a Leander mi bol hneď podozrivý svojim správaní. Áno, je fajn, že autorka dala zápletku to, že Viola žije, dokonca som Leandrovi verila. Teiž som nepochopila prečo s ním išla autom keď ho nepoznala, mohla zobrať niekoho so sebou, ale akcia na konci bola super.

Jeckyyy
Jeckyyy
14.08.2018 4 z 5

A mně se náhodou knížka líbila....vybrala jsem si ji jen kvůli tomu, že se mi názvem hodila do výzvy a nic jsem od ní nečekala, tudíž mě příjemně překvapila. Je čtivá, dokonce napínavá i přes to, že se dá hodně brzo usoudit kdo je vrah, ale ve finále to ani moc nevadí :)

saruse
saruse
27.07.2018 3 z 5

Myslím, že to můžu s klidným svědomím doporučovat náctiletým okolo jako kvalitně napsanou detektivku. I s různými důležitými ponaučeními (nesedejte s cizími lidmi do auta, nesvěřujte se cizím lidem s osobními věcmi, nechávejte rodičům vzkazy kam a s kým se chystáte... ;-) ) Mi se tedy nechtělo skončit se čtením, dokud se nedozvím, jak to dopadlo. Samozřejmě na základě dospěláckých čtenářských zkušeností jsem už minimálně od půlky tušila, jaké rozuzlení na konci bude. Ale líbilo se mi to.

ZNellyZ
ZNellyZ
18.07.2018 2 z 5

Knihu jsem přečetla během pár hodin a byl to slabý podprůměr.

SPOILERY

Oceňuju zápletku, že by mohla být Viola naživu a pak následné rozuzlení smrti Pii, ale to je asi tak vše, co je kladné. Naprosto mi vadil "Violin duch/hlas", který se začal v knize objevovat. A to, že potom jen tak jede s klukem pryč, když ho zná pár dnů je na facku. Osobně bych s ním nikam sama nejela a vzala aspoň Patrika, protože mi na něm něco při objevu deníku přestalo hrát. Hlavní hrdince taky něco proletělo hlavou, ale mávla nad tím rukou a šup na výlet. Mám ráda oddechové knihy, ale tohle mi svou jednoduchostí celkem odvařilo mozek.

Effka
Effka
12.06.2018 5 z 5

Je to thriller určený pro teenagery od 13let. Já si ho přečetla, přestože jsem už jiná generace,a musím říct že pro mě to bylo velmi pěkné čtení. Ne nijak náročné,ale každopádně napínavé a čtivě napsané.

Ketesh
Ketesh
11.06.2018 3 z 5

Pár stránek, které lze sfouknout během pár hodin. Naprosto nenáročné, oddychové čtení.

Šmoulinka1980
Šmoulinka1980
03.06.2018 4 z 5

Asi jsem opravdu nenáročný čtenář, ale mně se kniha vcelku líbila. Thriller to tedy určitě není, ale napínavé čtení pro mládež i s poučením určitě ano. Knihu jsem zvolila do ČV a přečtení nelituji. Byla to příjemná oddechovka a věřím, že čtenářkám/čtenářům cca 14+ se bude líbit hodně.

karavela
karavela
14.03.2018 4 z 5

Velmi předvídatelná,přesto však příjemná knížka pro mládež.

oranginka
oranginka
30.01.2018 3 z 5

Přečteno za necelé dvě hodinky. Knížka nenadchne, neurazí. Být mladší asi bych z ní byla více nadšená.

Vikos
Vikos
12.11.2017 5 z 5

Překvapivá, krutá, poukazující na to, že lidé, kteří na první pohled vypadají jako přátelé, jimi být nemusí, čtivá, prostě senzační. Za mě pět hvězdiček :) :D

skubby
skubby
11.07.2017 3 z 5

Příběh má spád, je čtivá ...

IsobelleFarbs
IsobelleFarbs
08.07.2017 3 z 5

Knížku hodnotím spíše průměrně. Kniha se mi celkem líbila, ale vlastně mě ani nenadchla, dobře se četla, ale to je možná tak všechno. Žádný dokonalý příběh nepřinesla, ale četla jsem to jako mladší a v té době se mi to líbilo.

adela2230
adela2230
11.06.2017 4 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou, přesto to bylo poměrně poutavé, je čtivá, i když občas jsou některé věci v knize nelogické

Manuela Martini
německá, 1963