Mořská panna

Jednoho listopadového rána se po Magnusovi Kjellnerovi slehla zem. Když obyvatel Fjällbacky objeví při procházce se psem tělo zamrzlé v ledu, je jasné, že Magnus nezmizel dobrovolně. Přítel zavražděného, spisovatel Christian Thydell, dostává už rok výhružné anonymní dopisy a nyní je jasné, že odesílatel myslí své výhrůžky vážně a není radno si s ním zahrávat. Aby policie dokázala případ vyřešit, musí se vydat hluboko do minulosti… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344058/morska-panna-Ws0-344058.jpg 4.5249

Erika Falcková & Patrik Hedström (6.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Motto

Prateri

Na začátku knihy se vyrojilo tolik postav, že jsem měla obavy, zda si zapamatuji, kdo je kdo. Zvládnou se to dá, a když začne minulost vrhat své stíny do života čtyř kamarádů - nezdá se mi, že by to byli velcí přátelé - spisovatelka nám každým odstavcem stupňuje děj, trochu nám naznačí a pak nás dovede k překvapivému konci detektivky.

martinaandulka

Nádherná kniha,miluji hlaví postavy Patricka a Eriku a napínavý příběh se zápletkou.

vyvodka

Napínavé, zajímavé postavy, nečekané rozuzlení. Další výborná detektivka této autorky. Mám ráda tenhle typ příběhů, kdy se prolíná současný zločin s vyprávěním z minulosti. Co mě při čtení otravovalo bylo to časté opakování toho, jak se Erika zadýchává, jak se nemůže kvůli břicha zvednout a jak ji kopou dvojčata.

rikke

Pročítám komentáře a souhlasím s Marií H, v tom, že jde prozatím o nejlepší knihu serie. Bylo to pro mě strhující čtení; a rozumím Marianu P, že může být problém orientovat se v množství postav - ale jak píše hned v úvodu, byla to jeho první kniha o Camilly Läckberg. Tím, že autorka dává ve svých knihách postavám velký prostor pro jejich soukromý život (a tím mám na mysli postavy, se kterými se čtenář setkává pravidelně), bych všem zájemcům o její knihy doporučila číst serii popořadě, neboť v každé následující knize se autorka stručně vrací k pár událostem, které se odehrály v knize předešlé a pokud by čtenář v serii přeskakoval, vznikala by mu tak zbytečná hluchá místa.

ArwenAragorn

Camilla Läckberg píše dobré detektivky. U této kořeny zla sahají daleko do minulosti.

ArwenAragorn

Camilla Läckberg píše dobré detektivky. U této kořeny zla sahají hluboko do minulosti.

MarieH

Knížka se mi líbila, asi nejlepší z celé série. Dávám 5 hvězdiček !

MarianP

Morská panna je mojou prvou knihou od autorky. Po prečítaní mám veľmi rozporuplný názor na knihu. V prvom rade treba povedať, že sa jedná o krimi román. Ústredným motívom je teda vražda. Autorka je dobrá spisovateľka, píše pomerne pochopiteľne avšak jednu vec musím vytknúť. V knihe vystupuje snáď 50 postáv. Do polovice knihy som netušil, kto je kto. Kto je vlastne hlavnou postavou. Jednotlivé kapitoly sa striedali a každá sa venovala inej postave. V niektorých kapitolách sa postavy prelínali. Mne osobne toto v knihách prekáža. V množstve postáv sa človek len ťažko orientuje. Prvých 200 strán knihy sa venuje osudom postáv, autorka zachádza pomerne do detailov o životoch a osudoch ľudí. Až druhá polovica knihy je viac zameraná na samotné pátranie a vyšetrovanie toho, čo sa vlastne stalo. Zápletku hodnotím vynikajúco, takisto rozuzlenie je pomerne prekvapivé a hodné plného počtu fiktívnych bodov. Avšak prvá polovica knihy bola veľmi miernym utrpením, preto knihu hodnotím priemerne. Odporúčam ju teda čitateľom, ktorý si potrpia aj na osudy, životy a vzťahy postáv a sú zvyknutí čítať aj „zložitejšie“ krimi romány. Tí, čo čítajú len chvíľu pred spaním bude táto kniha nevhodná, práve kvôli množstvu postáv

michalka S.
22.12.2016

Wauu opet skvělá kniha.S napětím jsem čekala kdo je vrah ale toto jsem rozhodně nečekala.

Iva B.
13.10.2016

Kniha se mi moc líbila, opět ty skoky do minulosti, to mě fakt baví :-)

popeluška
01.09.2016

Opět velká paráda.....napínavé od začátku až do konce. Za mě pět *.....dala bych i více kdyby to šlo :-) podařená kniha

Sam99
07.08.2016

Další detektivní bomba od Camilly. Zamilovala jsem se do jejího stylu psaní. Obdivuji její smysl pro napětí, jenom mě pěkně dodělává tím, že nakousne něco, co by nám čtenářům pomohlo odhalit vraha, ale ona to prostě neprozradí...rvu si kvůli tomu vlasy. :-D.

Kniha se mi ale moc líbila, měla velmi neočekávaný konec. Myslím si, že vůbec nevadím že jsem nejdříve četla poslední díl, akorát jsem už nebyla tolik v napětí z poslední stránky - to není spoiler!
Nemůžu jinak než dát 5*!!

Space.Junkienka
02.08.2016

Člověk by se do Fjällbacky asi měl bát jet....Zatím to vypadá, že se tam neděje nic jiného než vraždy :). Tento příběh se mi líbil - ne více či méně než ostatní její knížky, ale musím uznat, že rozuzlení celého případu a podivně otevřený konec přidal této knížce malé bezvýznamné plus :).

Mr.Pajek
21.07.2016

Za mě celkem dobrý příběh, zápletka promyšlená, jen musím souhlasit, že Erika a Patrik trochu zabředávají ve svých rolích..Patrik stále unaveny, vyčerpaný, Erika zvědavá a věčně těhotná :D (vtípek).
A ten konec v tom autě? To mi přišlo trochu moc laciné "nalákání" na další díl, nicméně se do něj pustím ;)

vekune
18.07.2016

Tak tahle byla hodně špatná. Čtu sérii Eriky od začátku a toto je velké zklamání. Za prvé: Z Eriky se stává fakt příšerná ženská, sama si protiřečí, je odpudivě zvědavá a řeší nesmysly . Za druhé: Ten závěr, WTF, to jako vážně? Nic tomu nenaznačovalo, celou dobu se jen řešilo to, jak je Erika tlustá a Anna šťastná. Za třetí: Co se stalo Alici bylo dost předvídatelné už někdy od začátku knihy. Za čtvrté: A to se opakuje v každé knize této autorky, napětí se nezvýší tím, že postava něco objeví, ale sdělí nám to až za pár stránek. Mám pocit, že knihy se dost opakují, stejné motivy, jak v minulosti tak současnosti. Nevím, jestli se mám vůbec pouštět do dalšího čtení. A to jsem z první knihy byla vážně nadšená.

lea735
17.07.2016

Právě dočteno, bylo to napínavé.. Už čtu tuším třetí knihu ze Série-Erika Falcková & Patrik Hedström, Erika mi začíná mírně vadit . Vadí mi ,jak se souběžně s dějem táhne jejich osobní život .Knížka má spád, je napínavá, To , co se stalo Alici , jsem tušila už od půlky knihy , i viníky jsem si tipla správně. Bylo mi to jasné , když každou chvíli jsem četla :Alice, byla krásná dech beroucí krása, nejkrásnější dítě ....atd.. Knížku doporučuji, je tam i dost věcí z psychologie, které jsou pravdivé.

agatha2
17.04.2016

Uff, tento díl mi dal zabrat, pro mě byl výborný, ale svým způsobem velmi temný....souhlasím, že autorčiny knihy zaujmou asi spíše nás ženy, neb máme k psychologii v knižní podobě asi blíže než muži, rády se vypravujeme na výlety do minulosti postav a díky nim odhalujeme jejich pohnutky a chápeme jejich chování, navíc musím přiznat,že u tohoto dílu jsem skoro až do konce tápala, kdo za vším stojí a když jsem pochopila, spadla mi brada úžasem a opět na mě dopadl onen tísnivý pocit, chudáci děti....No a úplný konec, kdy obě těhotné sestry sedají do auta mě rozsekal úplně....

MaPe
15.04.2016

Po dvou slabších dílech přichází strhující příběh s promyšlenou zápletkou i nečekaným koncem. Tak nečekaným, že mám strach sahnout po dalším dílu.

Peti
10.04.2016

Další díl ze série a opět skvělý příběh. Líbí se mi, jak se vyvíjí šéf stanice, to bych nečekala. A jinak děj občas až mrazivý...

minirock
26.03.2016

Po Kameníkovi už mě nepřekvapilo prolínání dvou časových linií. Je to opět skvěle napsaná, napínavá kniha která se čte jedním dechem. Možná tam opravdu mohlo být méně popisků rodinných vztahů a také osob mohlo být míň, často jsem v tom měl trošku hokej. Váhal jsem, zda dát 4 nebo 5, nakonec s odřenýma ušima nejvyšší hodnocení, těším se na další.

Heyhey
23.03.2016

Dobrá zápletka a originální řešení. A moc se mi líbí styl psaní autorky - u všech postav nás seznamuje se soukromým životem.

Lu89
12.03.2016

Když vynechám stále dokola zmiňující osobní život Patrika a Eriky, tak to pro mě byl nejlepší příběh ze všech knih této autorky.

martina.bella
02.03.2016

Jedna z nejlepších od této autorky! (Ačkoli všechny jsou dobré.) Čtivá, zápletka mě bavila. Líbí se mi, že kromě vyšetřování zločinu je dost prostoru věnováno i soukromému životu Eriky a Patrika - zvědavé spisovatelky a jejího partnera kriminalisty.

Blafoun
02.02.2016

Nevím jestli je to jen touto knížkou, nebo tím, že byla už šestá v řadě od této autorky a příslovečný džbán přetekl, ale musím si dát pauzu a přečíst si zase něco jiného. Původně jsem myslel, že sjedu postupně celé dílo autorky naráz, ale nejde to, té romantiky je tam moc. V podstatě se vyšetřování dostalo na vedlejší kolej a to mi přijde škoda. Zápletky má autorka zajímavé, ale dává na můj vkus moc velký prostor soukromému životu postav a to navíc ve stylu D .Steelové, realita takto nefunguje. Navíc neustále se opakující obraty a scény mi přišly v této knize nejhojnější a už mě to otravovalo. Takže, zápletka super, čte se to dobře, trochu moc omáčky. :-)

petrels
18.01.2016

Když jsem viděl, jaké skvělé hodnocení dostala od čtenářů tato knížka, neodolal jsem. Přečetl jsem ji však jen do poloviny a odložil jsem ji. Do této poloviny mně připadala jako nekonečný americký televizní sriál "Jak jde život", kde vůbec nešlo o obsah, ale o vyplnění času nenáročných žen v domácnosti. První polovina se hemží nicneříkající ikonverzací soukromí členů vyšetřovacího týmu.
Touto knihou jsem byl dost zklamán, neboť jsem již několik knížek této autorky přečetl.

Bramhr
13.08.2015

Skvela. Jak ji jinak. Napinava,strhujici,proste nase Camila!!! Cetla jsem a cetla temer az do rana...i kdyz jsem tusila,cely vrazedny motiv,s vrahem nas napinala celou knihu jak na urcitem skripci,ktery nakonec praskl a bylo vse trochu i jinak.
Miluju ty jeji flashbacky a to tajemno kolem,kdy dlouho clovek nevi,komu tato minulost patri a ctea cte jak zbesily a u tohu mu mozek jede nadmiru,kdy si v koutku louska jednotlive postavy,ke komu by to zapadalo...jako u krizovky :-)

Evik30
23.06.2015

Pro mě po Kazateli druhá nejlepší kniha, kterou jsem od Lackbergové zatím četla. Kniha je velmi čtivá, čte se překvapivě rychle bez zbytečných "zajížděk". U této autorky je obvyklé prolínání dvou časových linií. Po několika akčních knihách je takováto detektivka to nejlepší co se dá přečíst pro "uklidnění" duše. Nic moc vražd a příběh se rozbíhá na plné obrátky. Kdopak je ten pachatel?

BeBrunette
22.06.2015

Protože už mám od Camille něco načteno tak vím, jak rozebírat její příběh a číst mezi řádky, abych došla během čtení k závěru, který je totožný z koncem knihy. Tady jsem byla opravdu na dobré stopě, ale vraha jsem neuhodla tudíž dávám 4 hvězdy! Ale můžu s klidem v duší říct, že jsem příběhy uchvácená a pokračuji ve čtení všech jejich knih, které budou mít své čestné místo v mé domácí knihovně.

Jančislava
13.06.2015

Moje druhá od této autorky. Byla pěkná, ale Andělíčkářka se mi líbila více. Trochu mi vadilo, když postavám chodily výhrůžné dopisy a nikde nebylo napsáno, co v nich vlastně bylo. Zápletku jsem trochu tušila a postava Eriky mě otravuje. Ale kniha je jinak napsána pěkně a dobře se čte.

KLHannah
25.05.2015

Po Elsyině tajemství byla Mořksá panna další v řadě, která tak trošku vybočila ze standardu předchozích Camilliných knih. Mohu jen doporučit, zajímavý příběh, plný zvratů a událostí, se zajímavým rozuzlením a dramatickým koncem, který naláká čtenáře, aby se vrhl na další knižní kousek této autorky