Moře trollů

Moře trollů https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21713/bmid_more-trollu-WC4-21713.jpg 5 25 6

Moře trollů série

První část fantasy trilogie, v níž se autorka inspirovala norskou mytologií a Středozemí J.R.R.Tolkiena. Dobrodružné osudy dvojice sourozenců unesených Vikingy. Jedenáctiletý Jack a pětiletá Lucy si mezi obávanými válečníky získají respekt díky svému nadání pro magii a citu pro tvorbu veršovaných ság. Jack strávil několik měsíců u tajemného barda a získal neocenitelné zkušenosti, jež jim oběma pomohou přežít i cestu do Jotunheimu, ledového domova Trollů. Kromě všech strastí a útrap nebezpečného putování stojí Jack před ještě jedním náročným úkolem. Musí se napít ze studny, na jejímž dně leží Odinovo oko a kterou střeží strašidelné Norny.... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Triton

The sea of trolls , 2004

Celestine
07.08.2023 5 z 5

Tohle je knížka pro mládež a jako na takovou bychom se na ni měli dívat. Myslím, že jako úvod do fantasy čtení je to naprosto jedinečné, podobně jako třeba série Hraničář. Nejvíc se mi asi líbilo propojení prastarých motivů s novým, naprosto neotřelým příběhem. Když to čtete, říkáte si, že přesně takhle to mohlo být.

MinaHawke
23.07.2018 4 z 5

Tuto knihu jsem koupila manželovi, když jsme spolu ještě chodili a myslím si, že není špatná.

Marnivýupír
15.03.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila i přesto, že hlavní hrdina je malý kluk. Části knihy, které nejsou nadupané akcí se stále dají svižně číst. S trochou představivosti vás děj vtáhne dovnitř, protože vše je dokonale popsané :) Druhý díl si určitě přečtu.

AjťačkaTýnka
30.08.2013 2 z 5

Kniha se mi moc nelíbila kvůli táhnocuímu se ději.
Ale námět dobrý a některé situace taky fajn.
Do druhého dílu se určitě nepustím.

Chriss
06.02.2013 5 z 5

Cesta za záchranou, dobrodružstvím a štěstím neobyčejně obyčejného kluka. Napínavý příběh, který mě pustil až na konci.

Devil-Ivet
28.09.2011 3 z 5

Svým způsobem zajímavá knížka. I když se to chvílemi tahne, má něco do sebe, ale občas mi to přišlo krapet dětinské..

pro děti od 11 let

Nancy Farmer