Nebe v plamenech

Nebe v plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163876/monument-14-nebe-v-p.jpg 4 345 60

Monument 14 série

Svět neskončil… Ještě ne. V pokračování příběhu Monumentu 14 se skupina přeživších, donedávna uvězněných v supermarketu sérií ničivých katastrof, rozdělila ve dví. Většina dětí se v zoufalé snaze vydala opraveným autobusem na letiště v Denveru. Doufají, že se tam setkají se svými rodiči, budou odvezeni do bezpečí a zachrání svého umírajícího přítele. Ale svět venku je temný a zaplavený nebezpečnými chemikáliemi, které mění lidi v krvežíznivá monstra, a ne všechny děti jsou ochotné nastoupit do autobusu. V útočišti, jež bylo již jednou narušeno, se snaží zbývající děti obnovit přátelství. Ale pokud se máte rozhodnout mezi životem a smrtí, láskou a nenávistí, komu můžete doopravdy věřit? (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Baronet

Sky on Fire , 2012

poter
16.11.2022 5 z 5

Za mně super stejně jako první díl,nejsem zdaleka cílová věková skupina,ale přesto jsem byla jako milovnice všech možných katastrofických příběhů nadšená.
Přečtěno jedním dechem.Už se těším na třetí díl.

Arev122
08.08.2020 4 z 5

Jako v prvním díle tohoto postkatastrofickeho románu jsou hrdiny děti. Příběh měl spád, napětí a je s otevřeným koncem. Je to psáno spíše pro mladé čtenáře, ale jako oddechové čtení mě bavilo.

marina4088
07.07.2020 4 z 5

Druhý díl je ještě víc čtivý, než ten první. Začínají se tu dělat skupiny a tím je tu ještě více akce. Vidíme totiž příběh z více perspektiv, tudíž si na něj dokážeme udělat i lepší názor. Každopádně díky příběhu nám dochází, že daleko horší než chemikálie jsou doopravdy lidé. Konec je takový sladký a k tomu nás ještě donutí si přečíst i třetí knihu, protože tu stále zůstává dost nezodpovězených otázek. Dost se mi líbilo, jak tu bylo popsáno, že na každou krevní skupinu působí ten, říkejme tomu kouř, jinak. Od zdánlivě v pohodě věci jako je neplodnost až po naskákáni obrovských puchýřů, které každou chvíli praskají a dovedou vás k smrti. Nápad skvělý a tohle je jedno z těch lepších post-apo knížek, co jsem přečetla. 4,5 hvězdy

sgjoli
05.04.2020 4 z 5

Štve mne, že tu nejdou zadávat půlhvězdičky, protože tohle bylo ještě lepší než první díl, kterému jsem dala 4 hvězdy, ale 5 hvězd si stále schovávám pro závěrečný díl série.
Baví mne, že si autorka i v tomto díle zachovala tu laťku, kterou nastavila v prvním díle. Je tu spousta akce, napětí, děsně dobře se to čte a je to hodně svižné - stále se tu něco děje. Líbí se mi, že i ty postavy se posouvají kupředu a adekvátně reagují na vývoj situace. Někdo by možná mohl namítnout, že postavy mají možná až moc štěstí a vycházejí jim snad úplně všechny věci a že je to nereálné. Ale mně to vůbec nevadí. Postavy dostávají průběžně docela slušnou sodu, tak si zaslouží trochu toho pozitiva - já jim to přeju.
Tuto sérii si užívám a vůbec mi nevadí, že věkově nespadám do primárního čtenářského publika, pro které je to určené. Chytlo mne to, vyhovuje mi to a sedlo mi to do mé momentální nálady. A moc doufám, že ten poslední díl bude ještě o trochu lepší, abych konečně mohla dát těch pět hvězd.

Usměváček
08.07.2019 3 z 5

Je asi trochu pro mladší, ale i tak jsem ji přečetla jedním dechem :)

oblakaknih
12.02.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších sérií. Úžasný a napínavý příběh!

Janaves
04.11.2018 4 z 5

Super jako první díl!

alfinha2321
22.02.2018 4 z 5

Když jsem ve výprodeji knih viděla i pokračování Monumentu 14, neváhala jsem ani chvíli a zakoupila obě dvě. Protože už po přečtení prvního dílu jsem si skutečně chtěla přečíst pokračování. A ono bylo ještě o něco lepší, než jsem čekala. Rozdělení do více linií knize prospělo a příběh jsem přímo hltala. Paráda, jdu na třetí díl, jsem zvědavá, jak to dopadne.

buldozer5
08.02.2018 4 z 5

Dle mého názoru se pokračování prvního dílu povedlo mnohem víc. Děj se odehrává i na jiném místě než je obchoďák, což považuju za velký plus, protože celá parta pohromadě už mě omrzela, jak spolu nevycházeli a místo, aby řešili případný konec světa, jim větší starosti dělalo, kdo s kým bude chodit. V druhém díle se toho přihodilo mnohem víc, děj mi přišel napínavější a víc propracovanější a konec autorka vymyslela tak, že jsem zadržoval dech, jak to dopadne. Takže já jsem spokojený a hned si letím do knihovny vypůjčit třetí díl.

_Peprmintka_
02.01.2018 2 z 5

Tak tohle už je ovšem naprosté klišé. Kdo ví proč, ale u tohohle jsem se nemohla přestat smát, jak strašně hloupá ta série začala být. Fraška to definuje akorátně. Ale na těch pět minut na hajzl dobrý.

Adriana21
30.10.2017 4 z 5

Knížka plná akce a napětí. Super díl,četla jsem ji jedním dechem. Už se nemůžu dočkat až si přečtu třetí díl.

PetraBery
24.10.2017 4 z 5

Pokračování příběhu o dětech, které přežily sérii katastrof. Cesta jedné skupiny autobusem, život druhé skupiny v supermarketu. Opět povedená četba, střídání pohledu Deana a jeho bratra Alexe mě potěšilo a já se moc těším na poslední závěrečný díl.

Attia
11.09.2017 5 z 5

Opravdu skvělá a čtivá postapokalyptická jízda v režii party odvážných děcek :)
Napětí, akce a výborná gradace!

Sarah11
15.08.2017 4 z 5

Říká se, že druhé díly sérií jsou většinou takové vycpávkové, ale tady to rozhodně říct nemůžu. Spíš mi přišlo, že první díl byl jakýmsi odrazovým můstkem pro druhý, který byl ještě o několik procent lepší. Konečně jsme opustili zdi nákupního domu a vydali se do zpustošeného světa, který už jsem tak trochu očekávala i v předchozím dílu, kde se mi ho bohužel moc nedostalo. Nechybělo napětí, akce ani zajímavé zvraty. Líbilo se mi, že postavy nestagnovaly, ale byl u nich vidět nějaký postupný vývoj. Jen ten konec byl trochu moc přeslazený a pohádkový, ale zase si říkám proč ne, špatných konců už bylo dost. Jsem zvědavá na závěrečný díl.

michaela669
15.07.2017 3 z 5

Druhý díl byl slabší než první, ale konečně jsme se dozvěděli jak to vypadá i mimo obchoďák. Kapitoly z pohledu Alexe mě velmi potěšily.
Mínus je podle mě to, že jsme se vůbec nedozvěděli nic o katastrofě a to, jak začala nebo co ji vůbec způsobilo. Konec mi přišel trochu jako klišé, že všichni zůstali šťastně spolu jako jedna velká rodina. Chybělo mi tam nějaké to patrání po všech ztracených rodičích a známých.

Laf
09.07.2017 4 z 5

I tento díl se mi líbil. Konečně jsem se také dozvěděla, jak to vypadá venku, ne jen ve zdech obchoďáku. Taky tento díl mi přišel víc akčnější než ten první a taky více krvavější. Zatím celou sérii hodním kladně a můžu doporučit.

Princezna22
29.03.2017 3 z 5

Druhý díl byl poměrně joooo hodně slabí než první. Ale četl se též stejně dobře, jako první. Takže jsem ho přečetla hned stejný večer jalo první díl. Nedalo mi to a prostě jsem chtěla víc. A dostalo se mi do ruky něco co absolutně nechápu. Otázky s prvního dílu mi nebyli vysvětleny a jen čumím, že je zase konec... Sakra! Kde je to vysvětlení... No asi si budu tedy muset přečíst i ten poslední díl a snad snad tam se dočkám odpovědi.. Tuto knihy hodnotím 3 a půl hvězdy (jelikož jsem nejsou dát poloviční hvězdy.) Uvidíme jaký bude další díl.

lucie.8
11.11.2016 5 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě více než první. Byl podle mě více napínavý (přečteno za odpoledne) a svět venku byl vylíčen tak, jak by mohl po takové katastrofě ve skutečnosti vypadat. Daleko nebezpečnější než chemikálie jsou venku jiní lidé. Zajímavé bylo i střídání vypravěčů Deana a Alexe, kteří od začátku série byli nuceni hodně vyzrát.

Horbet
05.10.2016 4 z 5

Druhý díl je o něco slabší. Již jsem se setkal s mnoha klišé a nepůsobilo to na mne kladně. Stále však zůstávám věrný v hodnocení, protože ať chci nebo ne, četlo se mi to dobře a zajímalo mě, jak to celé dopadne. Hlavně jsem se chtěl dozvědět, co vlastně může být v dalším díle?

Barbarka_CZ
28.08.2016 3 z 5

Druhý díl byl akčnější než první, ale bylo tam trochu moc nejasností/nepřesností. Např. když začal neznámý střílet na obchod, jak je možné, že dírou po kulkách dovnitř nepronikl trávený vzduch? A podobných momentů tam bylo víc. Plus si pořád myslím, že to, co ty mrňata zvládly (x km chůze ve tmě atd.), je v jejich věku velmi nepravděpodobné. Takže dávám opět poctivé tři hvězdy.

Emmy Laybourne
americká, 1971
2013  83%Monument 14
2013  86%Nebe v plamenech
2014  83%Cesta pustinou

Kniha Nebe v plamenech je v