Modrá je barva nočních děsů

Modrá je barva nočních děsů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20829/bmid_modra-je-barva-nocnich-desu-C96-20829.jpg 4 232 46

Stacey skrývá hodně tajemství – city k Chadovi, který je pořád tak trochu kluk její nejlepší kamarádky, kouzla a čáry, jež v ní dřímají a které ji naučila probouzet její babička, a noční můry, sny, které předpovídají strašnou a děsivou budoucnost. Stacey se v sobě snaží najít dostatek odvahy, aby jimi prošla až do konce a pochopila jejich poselství. Zdá se totiž, že její spolubydlící a kamarádce hrozí velké nebezpečí.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Blue Is for Nightmares , 2003

Artep071
Artep071
19.02.2024 1 z 5

Hrozná číčovina.. a místy nechutná.. do druhého dílu se mi vůbec nechce :(

Ruru
Ruru
24.04.2020 5 z 5

Velmi hezká knížka u které se někteří budou i bát. Jako já ;-).

Gabriela456
Gabriela456
28.04.2019 5 z 5

Dobře napsaná knížka.

Twinny
Twinny
27.12.2018 3 z 5

Nebylo to špatné. Ale ani tak dobré. Pachatel nebyl žádným překvapením. Kniha prostě netáhla, ale zároveň jsem chtěla vědět, jestli ten Staceyin "radar" je opravdový.
Spíš doporučím Předtuchy od Jude Watson, hrdinka také vidí do budoucnosti a mně sedla mnohem víc.

Knihomol888
Knihomol888
24.10.2017 5 z 5

Knížka se mi strašně líbila a určitě bych si ji přečetla znovu.

žaneta28
žaneta28
14.09.2017

miluju tu knížku... doporučuju

Veronika33
Veronika33
25.06.2017 2 z 5

Kniha je určená pre čitateľov od 12 rokov, mne skôr prišla, že DO 12 rokov. Dej bol neuveriteľné naivne napísaný. Postavy sú nesympatické a nelogicky sa prejavujú. Na túto knihu som už fakt stará :), musím začať čítať anotácie, som si myslela, že to bude taký soft horor. Bol to skôr taká paródia. Uvidím či druhý diel sa zlepší, veľmi nedúfam.

kercah
kercah
24.12.2016 4 z 5

Jednoduchý čtivý příběh. Uvidíme, co přinese druhý díl :)

any333
any333
10.06.2016 5 z 5

Tahle kniha mě jako jedna z mála donutila se bát. Námět byl originální a alespoň jsem se seznámila s nějakými čarodějnickými rituály. Konec mě překvapil, hlavně Veronika.

carllie
carllie
30.05.2016 4 z 5

Nemůžu jinak, než dát 4 hvězdičky. Tahle knížka se mi moc líbila. Byla to knížka do, do které jsem se dokázala začíst a měla jsem ji za 4 dny přečtenou. Konec mě velmi překvapil, nečekala bych to. Jsem ráda, že jsem na tuto knížku náhodou narazila a určitě si přečtu další díl.

Andina123
Andina123
26.03.2016 4 z 5

Mně se tahle knížka hodně líbila. Ani mi nevadilo to počurávání. Vždyť je to jedno. U toho konce jsem prostě nemohla přestat číst. Bylo to tak ,,napínavý".
Nechcu aby někdo (kdo tu knížku ještě nečetl) věděl co tam je - kdo to nechce vědět.
No prostě: ten konec s Veronikou byl fakt super. Nečekala jsem, že Veronika....

Májíczech
Májíczech
11.03.2016 2 z 5

Zhodnotila bych to asi takhle: název je super, nápad je hodně zajímavý, ale to autorčino zpracování je příšerné. :D
Kniha je - v určitých momentech - celkem strašidelná, ale taky příšerně nudná, takže jsem měla pocit, že ji snad nedočtu. :D Nevím, jak se jí to povedlo napsat, ale ta kombinace je opravdu příšerná - stejně jako kniha sama.
Hlavní postavy, hlavně Drea, jsou příšerně nesympatické a jediný, kdo mi jakž takž padl do oka, byla Amber s jejími vtipnými poznámkami.
A aby ta kniha nebyla dost strašná, hlavní hrdinka se v noci pomočuje. :D Opravdu mě nebavil popis toho, jak se Stacey lepí tepláky ke stehnům a jak vyměňuje pomočené prostěradlo. :D
Ale ze začátku mě její pomočování celkem bavilo, takže za to dávám 2*. Víc si podle mě kniha nezaslouží. :)

FreeDragon
FreeDragon
02.12.2015

Nějak se do toho nemůžu začíst... :/

spaceblood
spaceblood
08.08.2015

Čekala jsem od ní víc .Nebylo to napsané špatně (dokonce jsem se dela začetla) , ale přece jenom to neustálé počůrávání a rituály , kterým moc nevěřím . Stacey mi zrovna moc nepadla do oka a stejně tak i zbytek bandy. Ale i tak si chci přečíst druhý díl.Doufám že ten mě bude bavit víc . Každopádně docela fajn oddechovka .Takže krásné 3 hvězdičky.(Donovana jsem si docela oblíbila , a nakonec se z něj vyklubal psychopat . Prostě klasika :) )

NikiMedy
NikiMedy
24.07.2015 1 z 5

Kniha mě moc neoslnila a ani postavy mi moc nepadly do oka.

Vianescee
Vianescee
12.07.2015 3 z 5

Dost průměrná kniha, nezaujala ani moc neurazila. Ta její kouzla byla dost pochybná, rozhodně nejsem moc na tyhle rituály o kterých ani nevím jestli fungují. Hlavní postavy mě moc neoslnily. Stacey samotná ani Chad a ten zbytek nebyli nic moc. Další díl už mám za sebou a mám pocit, že se to jen zhoršilo. Ke knize bych se vrátila jedině jako k oddechovce mezi výraznější četbou.

Lumine
Lumine
02.03.2015 4 z 5

Já nemůžu jinak, než dát čtyři hvězdy. Knížka mě doopravdy bavila.

Místy to bylo sice trochu zdlouhavější a ničilo to mé představy o "pravém přátelství", ale jinak super. Děj příjemně plynul, styl psaní se četl skoro sám a díky tomu, že se kniha nezdržovala obšírným vysvětlováním děje, popisem každého okna a osudem každičké postavy má i sympatickou tloušťku. Knížka se vejde do kabelky, nezabere místo v tašce a je lehoučká. Skvělá, pokud někam míříte, nebo jen tak přes pracovní dny.

Takže mé hodnocení je jasné. ^^ Krásné čtyři hvězdičky.

Danielka_1999
Danielka_1999
29.12.2014 3 z 5

3 hvězdy za nápad a vykreslení postav. Napsané to nebylo špatně, ale kdyby se furt nepočurávala, bylo by to lepší

lenka608
lenka608
17.12.2014 3 z 5

Při čtení této knihy jsem si připadala tak trochu trapně. Nehledě na to, že se mluvilo téměř neustále jen o počůrané posteli, povlečení atd. No.... kdyby to bylo jednou, budiž. Ale ke konci knihy už mě to začalo opravdu štvát. Z tohoto důvodu 3* a do druhého dílu se asi budu trochu nutit a doufat, že hlavní hrdinka zvládne ovládat svůj močový měchýř.

MorbidCuriosity
MorbidCuriosity
30.11.2014 1 z 5

Za krásnou cenu jsem si v knihkupectví koupila druhý díl této série, ovšem toho jsem si všimla až doma. Tak jsem rychle sháněla ten první, abych mohla začít číst. A ještě, že jsem to udělala.
Tato kniha mě hned ze začátku značně zaskočila tím, že se hlavní hrdinka neustále "počurávala", nebo se jí minimálně chtělo (pomiňme fakt, že jsem byla hotová z toho krátkého 'u' ve slově 'čurat', prostě se mi to nelíbilo). Možná už jsem na tyhle knihy trochu stará, nebo očekávám víc, těžko říct, ale nemohla jsem se začíst. Bylo to zdlouhavé, nudné, nic moc se nedělo... Navíc se ve finále ještě ukázalo, že to Staceyno čarování taky není tak úplně čarování a to mě zklamalo. Nevím. Tohle se zkrátka úplně nepodařilo. Ale díky tomuhle dílu jsem alespoň mohla mít trochu lepší pocit z toho druhého dílu, který se podařil trochu více.

Laurie Faria Stolarz
americká, 1972
2009  72%Modrá je barva nočních děsů
2011  69%Bílá je barva kouzel

Kniha Modrá je barva nočních děsů je v