Modelový svět

Modelový svět https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4867/bmid_modelovy-svet-FPn-4867.jpg 4 35 2

Oceňovaný americký autor (nar. 1963) s evropskými kořeny je u nás zatím znám jen díky románu Úžasná dobrodružství Cavaliera a Claye. Chabon se stihl ovšem proslavit už dříve, zaujala už jeho prvotina The Mysteries of Pittsburgh, podle jeho druhého románu Wonder Boys byl v roce 2000 natočen film s Michaelem Douglasem v hlavní roli. Živě se zajímá o komiks, hudbu a popkulturu vůbec, na jeho webových se mj. dočteme, že „podíl Monty Pythonova létajícího cirkusu na utváření osobní estetiky byl primární“. Modelový svět je soubor povídek z přelomu 80. a 90. let. Autor sice tvrdí, že mu více vyhovuje větší prostor románu, jeho povídky nicméně dokazují, že mu malá plocha umožňuje dokonale zkoncentrovat autorské kvality, díky nimž si získal kritiky i čtenáře.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Argo

A Model World and Other Stories , 1991

dr.horrible
14.09.2023 4 z 5

Môj prvý Chabon. A bol výborný. Atmosférou aj témami mi pripomínal Optic Nerve. 85%

Hanami1
03.08.2020 3 z 5

Těžko jsem se prokousávala první polovinou, nebavila mě. Druhá polovina už je plyne rychle.