Mladší sestra III

Mladší sestra III https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147400/bmid_mladsi-sestra-iii-a6L-147400.jpg 4 80 12

Mladší sestra série

< 3. díl

Závěrečný díl románového triptychu. Nedokončený román Watsonovi, jejž pod názvem Mladší sestra začala psát Jane Austenová, dokončila její neteř Catherine Austenová Hubbacková. Třetí část románové trilogie. První české vydání.

Sammy
03.01.2024 3 z 5

Na začátku příběhu je ještě vidět typická Austenová, ale konec dost očividně dopsala už neteř, protože je na tom vidět generace sester Brontëových, je to mnohem víc dramatické, konverzace postav mnohem otevřenější a celkově je to takové divočejší.

Martica
28.07.2023 3 z 5

Netuším, kde přesně převzala rozepsaný román Jane Austenové její neteř, nicméně v tomto třetím dílu už jsem moc zalíbení nenacházela. Přesně od zjevení a věštby mladé krásné cikánky mi dílo začalo připadat jakési plytké a červenoknihovní. I ty dramatické zvraty (smrt/nesmrt) mi přišly dost přitažené za vlasy, ubylo vtipných postřehů a duchaplných rozhovorů. Už to prostě nebylo Austenovské. První dva díly se mi líbily mnohem víc.

Kabuky
21.05.2023 4 z 5

Čtivá kniha.

Martinique
30.05.2022 4 z 5

Naprosto nesmyslně rozdělené na tři díly. Hádám, že jen z toho důvodu, aby se to prodalo za víc. Přečetla jsem už vsechny tři a nemá pro mě smysl komentovat je zvlášť, jelikož se jedná o jeden souvislý příběh (takže to zkopíruji ke všem dílům).
Jako milovník Jane Austen jsem se téhle trochu bála, že je dopsána její (myslím) neteří, ale naprosto mě uspokojila. I když není tak kvalitní jako její jiné knihy, tak mě bavila, přečetla jsem ji okamžitě. Doporučuji mít po ruce všechny díly

SimaSaly
13.08.2021

Sháním tuto knihu. Máte někdo?

Tuti
04.02.2021 4 z 5

Ano, musím souhlasit!
Ze všech tří dílů rozhodně nejlepší... I když je škoda že se autorka nevěnovala i jiným párům.

Aymira
10.05.2019 4 z 5

Rozhodně nejlepší díl ze všech tří. Konečně jsem měla pocit, že se v příběhu něco děje a že mě začíná zajímat, jak ta červená knihovna vlastně dopadne. Skoro mi bylo na konci až líto, že kniha nepokračuje - ne třeba Emminým osudem, ale nějakou jinou dvojicí. Pokračování bylo určitě nasnadě.

pip11
15.06.2018 5 z 5

Velmi pěkné a poutavé čtení celé trilogie. Dokončení příběhu je opravdu moc povedené. Určitě se k celé sérii zase vrátím, protože je to vskutku pěkný příběh. Jistě, konec je celkem dost pohádkový, ale ráda přihmouřím oko, jelikož Emma je moc příjemná postava.

cérka
02.12.2017 5 z 5

Třetí, závěrečný díl aneb jak Emma došla svému štěstí. Krásný, několikanásobný happy ending :-).

Kniha se mi četla opravdu dobře, očekávané štěstí se přibližovalo pomalými krůčky a já už se jen těšila na "austenovské" zakončení. Jen jsem tak přemýšlela, jak dokázali pánové uživit tak početné rodiny, neustálé návštěvy, honosné róby..... :-)
Zajímavá doba, ten stud, morálka, hodnoty...

Nezbývá než dodat:
"Srdce má své důvody, které rozum nezná"
(Blaise Pascal)

galiana
18.01.2015 4 z 5

Moc hezká kniha, i když bych řekla, že už na ní bylo dost znát, že to nepsala Austenová. Každopádně docela pěkné, spíš odpočinkové čtení.

vikimi
10.12.2014 5 z 5

Nádhera, v posledním díle jsem se na rozdíl od předešlých části dočkali mnoha zvratů a akce. Bylo to krásné a mě jen mrzí, že to tak brzy skončilo.
K Emmě se určitě zase brzy vrátím, velmi příjemné a povzbudivé čtení :)
Konec je dobrý ve všech ohledech, zlo nezůstalo nepotrestáno a hodní lidé došli svého štěstí. Tak snové a přeci krásné!

Annette
04.04.2013

Závěrečný díl románové trilogie od Jane Austenové (původní název Watsonovi) perfektně završuje děj, který se pomalu rozvíjel v předchozích dvou dílech. Neteř Austenové se s dokončením příběhu vypořádala opravdu brilantně a tato kniha, stejně jako všechny ostatní od Jane Austenové, má v sobě nádherné kouzlo.

Autoři knihy

Jane Austen