Mistrovské kusy

Mistrovské kusy https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3306/mistrovske-kusy-3306.jpg 4 31 6

V mnoha dílech science fiction napsaných v minulosti existovalo jednadvacáté století pouze v autorových představách. A teď v něm žijeme, a tak je čas ohlédnout se za uplynulými sto lety a připomenout si nejslavnější autory a jejich nezapomenutelná díla.

Literatura světová , Povídky , Sci-fi

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Masterpieces – The Best Science Fiction of the Century , 2001

burg
20.06.2019 4 z 5

Pořízeno jen kvůli povídce Všechny tvé stíny a přečteno s velkou chutí a nadšením. I když i tady se samozřejmě objeví slabší kusy, tak název nelže - uvnitř najdete opravdu jen mistrovské kusy od pravých mistrů pera. Devět miliard božích jmen, Nestálý měsíc či Nevyšlapaná cesta jsou senzační, ale Písečníci jsou povídkou, na kterou prostě nezapomenu!

len85hor
06.09.2018

velice pěkné, moc se mi líbilo, některé povídky jsou slabší, ale některé jsou super

Alizon
07.06.2018 4 z 5

Cetla jsem ji v ramci ctenarske vyzvy 2017 (Kniha odehravajici se v budoucnosti) a hodila by se mi i do letosni, protoze sci-fi je zanr, ktery normalne vubec nectu. Poprosila jsem o vyber neceho "stravitelneho" kamarada, ktery naopak tento zanr miluje a musim rict, ze mel stastnou ruku. Opravdu dobry vyber - nektere povidky me vylozene nadchly (namatkou co si vzpominam podle nazvu - Pisecnici, Devet miliard bozich jmen, Pisnotepec), par (ale opravdu jen par) mi uplne nesedelo, zbytek dobry. Pro fanousky zanru urcite lahudka. Ja osobne davam 4 hvezdicky, ale urcite knihu s klidnym svedomim doporucim kazdemu, kdo hleda neco na seznameni se s timto zanrem (sci-fi povidky).

Disease
14.08.2017 5 z 5

Název opravdu nelže, tohle je jedna z nejlepších antologií, co jsem četl. Jen teda ta třetí generace autorů, odchovaná kurzy "kreativního" psaní, mi opět moc nesedla, až na pár výjimek.

Djkoma
22.02.2016 5 z 5

Astonishing Masterpieces! Scifi antologií je poměrně hodně, kvalita v nich je nevyrovnaná, ale Orson Scott Card se pokusil předvést výběr opravdu výjimečný. Kvalita nekolísá tolik, spíše jde o velice různorodé styly, kterými vybraní autoři píší. Jeijch časté ocenění nebo známost jmen ve výsledku poukazuje na velice citlivou ruku při tvorbě knihy. Mezi nejlepšími bych jmenoval Písečníky, Písňotepce, Nevyšlapaná cesta a velice odlišnými Nádobami.

Kapik
02.11.2011 4 z 5

Soubory povídek různých autorů se mi vždycky hodnotí těžce. Některé povídky byly vyloženě skvělé (za sebe třeba Písňotepec, Nevyšlapaná cesta, "Čiň pokání, Harlekýne!" řekl Tiktátor), jiné byly slabší (Potkan, Medvědi objevují oheň), ale všechny stojí za přečtení, jsou to opravdu mistrovské kusy. Lepší 4*.