Místo zvané domov

Místo zvané domov https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96112/bmid_misto-zvane-domov-vbK-96112.jpg 4 36 15

V malém městečku v Georgii malá holčička Claire, z nejvýznamnější tamní rodiny, je citově poutána k chlapci, který patří k místní chudině. Jeho otec, válečný veterán a alkoholik, se pokusí Claire ublížit a syn, aby zabránil znásilnění holčičky, jej zabije. Tato událost na dvacet let děti rozdělí, ale jejich citový vztah je tak silný, že překoná všechny rány osudu i společenské problémy. Kniha zobrazuje klady i nedostatky rodinné soudržnosti, typické pro jižanské rodinné klany. Je nabita emocemi, aniž by se stala romantickým příběhem pro paní a dívky.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Aradan

A place to call home , 1997

putpuda
15.03.2020 4 z 5

Že začátku jsem se tedy dosti ztrácela ve všech těch lidičkách, ale po přečtení komentářů zjišťuji, že nejsem jediná ;)
Jinak se mi kniha četla dobře a příběh se mi líbil.

gnocchi
22.02.2020 4 z 5

Nedá mi nenapsal komentář. Začátkem knihy jsem se nemohla prokousat a měla jsem naprosto zmatek ve všech příbuzných.
Ale přesto musím říct, že se mi kniha líbila. V jednom okamžiku, jsem byla tak začtená, že jsem si ani neuvědomila, že mi začaly téct slzy.
Rona člověk miluje už jako malého kluka a dospělý je naprosto " k sežrání", ale dospělá Claire mi připadala chvílemi v příběhu tak nějak navíc.
Ale určitě jdu do další knihy od této autorky.

broskev28
20.08.2019 4 z 5

Čekala jsem červenou knihovnu, ale byla jsem mile překvapena. A kdybych neměla tak skvělou rodinu, jakou mám, asi bych i trochu záviděla. Autorčiny popisy Atlanty, jejích obyvatel a jejich živností, to je krása sama o sobě; když se přidají rodinné propletence, zvyky a manýry všech tetiček a strýčků a především babiček a prababiček, je to úžasné čtení. Pravda - občas se tu objeví poněkud netradiční slova - přimýchala, korekturovala, paranoicky - ale to už nejde na vrub autorky.
"Přemýšlela jsem nad tím, co řekl, a mezi námi se rozhostilo hrobové ticho. Nemělo smysl cokoliv Joshovi vysvětlovat. Někteří lidé, říkával dědeček, tráví veškerý svůj čas tím, že nadávají na tmu, a přitom by stačilo, aby zapálili svíčku."

alena67
01.02.2018 1 z 5

tak to se moc nepovedlo

intelektuálka
04.10.2017 4 z 5

Láska dvou rozdílných postav má základ už v dětství. Musí překonávat překážky a nedorozumění, než se dostane k naplnění. Je to téměř sociální studie poměrů v jižní Georgii. Klasika, která neztratí časem hodnotu.

Arsi
06.09.2017 5 z 5

Krásně napsaný román plný lásky, přátelství, čestnosti a oddanosti, ale i lidské krutosti, falše a bezohlednosti. Rozhodně doporučuji přečíst.

Evaho73
08.06.2017 5 z 5

Krásny príbeh o veľmi hlbokej láske, ktorá sa zrodila už v detstve a nerozdelilo ju ani 20 ročné odlúčenie, nepriazeň osudu a okolia. Najviac sa mi však páčilo vykreslenie vzťahov a pomerov v jednotlivých rodinách, ktoré následne ovplyvňovali celkovú spoločenskú mienku.

Šánka
25.03.2016 5 z 5

Nádherná jižanská sága. Příběh o přátelství, lásce a předsudcích, které zasáhnou do života dvou dětí a poznamenají ho. Krásně napsaná kniha plná citů a touhy někam patřit, nalézt si své kořeny, svůj domov.
Moc ráda se ke knize jednou vrátím.

Val
30.01.2016 5 z 5

Vyjímečná kniha ..... Odskočila jsem si na chvilku od severských thrillerů na jih Spojených států a byl to báječný zážitek. Milé postavičky, skvěle vykreslené charaktery postav...... a dobrý konec :-)

TaLu
26.12.2015 5 z 5

Pamatuji se na ten pocit hlubokého prožívání lidského příběhu. Jsem moc ráda, že knihu mám ve své knihovničce, protože plánuji znovu číst. Pak hodnocení doplním o aktuální postřehy. Už to, že se neobávám s odstupem znovu číst, vypovídá něco o kvalitě knihy.

sabca
12.06.2015 4 z 5

Pěkný, čtivý román o přátelství mezi dětmi vyrůstajících v různém prostředí, který přetrval 20ti leté odloučení. Doporučuji k přečtení

dubakm
24.04.2015 4 z 5

Neposuzovat a neodsuzovat- dva stěžejní body tohohle psychologického románu o hledání pravdy a lásky v močálu zvaném život. Pravda je jenom jedna, no záleží z kterého uhlu pohledu se na ní dívame a jak moc jsme schopní si pravdu obhájit. Rozhodně přečtení knihy nelituji, i když to nebylo úplně ,, lehké čtení ":-))

conor
21.07.2014 4 z 5

Krásný příběh o holčičce, která ve svých 10 letech věří v chlapce jež žil v nedobrých podmínkách a pomáhá mu začlenit se v jejich velké rodině. Oba se do sebe platonicky zamilují........ do budoucna věří, že budou spolu......bohužel nepřízní osudu, jež vyústila v násilný čin, jsou od sebe odtrženi.......shledají se až po letech a spolu odkrývají jedno velké rodinné tajemství.

klarka61
03.06.2013

Přečetla jsem Na medvědí hoře a byl to stejně silný příběh, jako Když padla Venuše. Místo zvané domov tady v knihovně nemají, škoda

jluky
26.09.2012 5 z 5

Máloktorá kniha Vás chytí tak za srdce ako táto. Od tejto autorky ešte doporučujem ďalšiu báječnú knihu: Na medvedí hoře.
Pri oboch knihách sa zamyslíte nad životnými hodnotami a mnohé veci Vám potom prídu nepodstatné.

Deborah Smith
americká
1999  85%Místo zvané domov
2000  80%Na medvědí hoře
1993  51%Cizinec
2001  92%Když padla Venuše
1998  %Zradná krása

Kniha Místo zvané domov je v