Mirka s Jirkou a cihlový kluk

Mirka s Jirkou a cihlový kluk https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47659/mirka-s-jirkou-a-cihlovy-kluk-47659.jpg 5 17 3

Prázdninová dobrodružství dětí u jejich babičky - pro začínající čtenáře.

Barbaanek
23.01.2024 5 z 5

Knihu jsem četla jako malá a moc se mi líbila, i díky krásným ilustracím. Teď jsem jí vnutila dceři, která ji přečetla přes prázdniny mezi první a druhou třídou. Nejdřív byla zpruzelá, protože na ni z každé stránky nevypadl jednorožec ani třpytkatá duha, zkrátka pro dnešní děti trošku nuda. Ale chytlo jí to a pak už byla nadšená. Děti toho v knize zažijí opravdu hodně - útok vosího roje, značkují trasu na hrad, Mirka se ztratí v lese, povodeň, noční výšlap na vyhlídku na kopci... Dcera u každé kapitoly říkala, že by to taky chtěla zažít, nebo že by se bála, nebo že to muselo být super, atd. Nakonec byla hrdá, že sama přečetla knížku o skoro 160 stránkách. Můžu určitě doporučit.

iskovsky
14.06.2020

Pamätám si len, že ako decko som sa nevedel prinútiť dočítať to dokonca ... ale niekde na povale to bude, takže možno raz....

Isew
04.09.2018 5 z 5

Kdysi dávno mi ji maminka koupila, protože v názvu bylo mé jméno. A to se mi líbilo, protože hrdinek, které by se jmenovali Mirka v knížkách opravdu moc není. Maminka by měla radost, že mi tato kniha pomohla splnit další kolonku ve čtenářské výzvě. Byl to moc hezký výlet do dětství. Mirka s Jirkou a Milanem stráví prázdniny u babičky a zažijí bezva dobrodružství. Taky bych chtěla být zase malá, trávit prázdniny u babičky na vesnici a zažívat ta velká dobrodružství. Fakt bych si to přála.