Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Dívka v pavoučí síti

Mikael Blomkvist a Lisbeth Salanderová opět spolu. Časopis Milénium má nové majitele a proslýchá se, že investigativní novinář Mikael Blomkvist je vyhořelý a uvažuje o změně zaměstnání. Pozdě v noci Blomkvistovi zavolá profesor Frans Balder, přední odborník na výzkum umělé inteligence. Balder mu sdělí, že pro něj má důležité info...celý text

Mikael Blomkvist a Lisbeth Salanderová opět spolu.

Časopis Milénium má nové majitele a proslýchá se, že investigativní novinář Mikael Blomkvist je vyhořelý a uvažuje o změně zaměstnání. Pozdě v noci Blomkvistovi zavolá profesor Frans Balder, přední odborník na výzkum umělé inteligence. Balder mu sdělí, že pro něj má důležité informace a že se setkal s výbornou mladou hackerkou, která se podobá někomu, koho Blomkvist velice dobře zná. Mikael Blomkvist doufá v exkluzivní reportáž, kterou on i Milénium tak zoufale potřebují. Ovšem Lisbeth Salanderová má jako obvykle své vlastní plány. Nadešel čas, aby se jejich cesty ještě jednou zkřížily.

Autor původní série Milénium Stieg Larsson bohužel zemřel nedlouho před vydáním Mužů, kteří nenávidí ženy a obrovského úspěchu svého díla se již nedočkal. První díl byl publikován ve Švédsku v roce 2005 a zanedlouho se stal celosvětovým fenoménem. Trilogie vyšla v padesáti zemích světa a prodalo se jí přes osmdesát milionů výtisků, z toho jen v České republice přes čtyři sta tisíc. Milénium se dočkalo i úspěšných filmových zpracování — amerického a švédského. Příběh tajemné punkerky a nepřekonatelné hackerky Lisbeth Salanderové a investigativního novináře Mikaela Blomkvista nepřestává fascinovat fanoušky po celém světě. Především v Lisbeth Salanderové stvořil Stieg Larsson úplně nový typ hrdinky, která změnila moderní kriminální literaturu a stala se jednou z nejvýraznějších popkulturních ikon naší doby.

Larssonův svět je tak komplexní a podmanivý a jeho postavy tak silné a živé, že si doslova vynutily pokračování. Napsání čtvrtého svazku se ujal úspěšný švédský spisovatel David Lagercrantz. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248256/divka-v-pavouci-siti-KPA-248256.jpg 3.8762

Milénium (4.)

Det som inte dödar oss

Literatura světová, Detektivky
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2015 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
unique23.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Lisbeth je zpět! Ano! A už se nemůžu dočkat dalšího pokračování souboje mezi Thanosem a Wasp!

Předchozí tři díly série Milénium mám moc rád a musím říct, že Lagercrantz servíruje velmi důstojné pokračování. Akcí nabytá třaskavice, velmi sympatizovatelné postavy, hi-tech kyberkriminalita a jako protipól malý savant. Do toho mix správňáckého Mikaela a nekonvenční (super)hrdinky Lisbeth. Škoda konce, ale zase si nechává autor otevřená dvířka pro slíbené další 2 knihy.

genie22.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Předchozí knihy jsem nečetla, první díl Milénia jsem jen viděla v televizi (skvělé!) a to mě možná navnadilo (i přes změnu autora) ... Rozjezd byl z mého pohledu velmi pomalý, druhá polovina knihy ušla. Přišlo mi to překombinované, vzdálené mně představitelné realitě, navíc mnoho různých postav mluvilo o tom, čemu jsem občas vůbec nerozuměla (příliš odbornosti ve vztahu k IT, security, matematice ...) - i když bych řekla, že se autor snažil. Každopádně očekávání detektivky (včetně rozuzlení) knížka nenaplnila. Dočetla jsem asi jen kvůli Augustovi ...

paulinschildie22.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Je to taková pohádka pro dospělé. Feministická superhrdinka a mlátička všech úchylných chlapů versus její sestřička bestie v roli krvelačné antihrdinky. Ten příběh mi připomíná válečnici Xenu, která bojuje proti zlé Calisto. Válka se jen odehrává ve virtuálním světě, kde stačí hacknout ty správný hajzly. V Larssonově Miléniu jsem si připadala jakžtakž v normálním světě, ale Lagercrantz je asi posedlý komiksy nebo kreslenými postavičkami s mačetou v ruce.
Taky mě mrzí, že Lisbeth a MikeaI byli spolu tak málo v kontaktu. Přišlo mi to takové neosobní, jako když si každý hledí svého písečku. Konec se mi nelíbil vůbec, byl dost odfláknutý.
I přesto si troufám říct, že kniha není zas tak špatná. Byla to fajn oddychovka, kterou jsem přečetla raz dva. Děj byl celkem svižný a nějaké odborné věci mi přišly zajímavé. Oceňuji, že autor vynechal erotické scény s Erikou Bergerovou, která mi už u Larssona děsně lezla na nervy. Z nových postav se mi líbil Ed the Ned, který příběh hodně okořenil.
Za mě kniha 65 %.

d.a.s.a22.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Larsson to neni...Knizka bohuzel postrada atmosféru Milenia,presto jako oddychovka neurazi. Jsou zde sami superhrdinove, normalni lidi,aby clovek pohledal. Dej je predvidatelny, tim padem se tochu vytraci napeti, jak se to všechno z te pavouci site rozmota. O Mikaelovi u Lisbeth je toho napsano dost malo, o Erice jen takova zminka. Vice je venovano odbornym vecem a movym postavam,coz nerikam,ze je spatne,ale proste uz to neni ono..

Richardson20.07.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Skoro jsem nedočetl, konec za to nakonec taky nestál - srovnání s Larssonem je absolutně nemožné, bohužel se mu to ani nepřibližuje.

Anneska20.07.2016

Napad s autistickym ditetem neni spatny, nicmene take to neni nic prevratneho, a bohuzel leccos z deje je predvidatelne. Rozhodne tato kniha ale patri k lepsimu cteni, i kdyz zdlouhave popisy obcas berou ctenari kus z napeti. Nepodarilo se mi ji precist tzv. jednim dechem, jako se mi stava u jinych knih, ale nenarocnym ctenarum, kteri si jen chteji uzit kus kvalitniho cteni, vrele doporucuji.

Irsaf19.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Super čtení.

viviann15.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Prijemne, napinave, ctive cteni. Kniha podle meho nazoru navazovala na predchozi dily, autorovi se pokracovani zdarilo. Kdybych nevedela, ze to nepsal Larsson, nepoznala bych to. Libil se mi napad s autistickym ditetem.

sBety15.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá kniha. Kde osudy hrdinů jsou opravdu spleteny do jedné pavoučí sítě. ze začátku jsem byla skeptická, jestli někdo dokáže oživit Milénium. A pokud ano, nebude to vykrádání Stiega Larssona?. Kniha je napsána tak věrohodně, že bych nepoznala že ji nepsal autor minulých dílů.

Doufám, že trojí SMS pro Lisbeth na konci slibuje ještě nějaký ten díl:)

nai.ivka08.07.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Mám z knížky pocit jako z podruhé vylouhovaného pytlíku čaje. Mikael a Lisbeth jsou jiní, divní. Je to celé děsně ukecané. Škoda, že neproškrtal nadbytečné popisy všeho a všech a znovu popisoval co bylo dávno známo.
Nebo spíš - škoda že se nevěnoval nějakému svému tématu.

knihomolka52503.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

skvěle vedený příběh.Napětí od začátku do konce.

studentice02.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Já jsem tuto knížku nebrala jako pokus o nahrazení Millénia, ale spíše jako poctu jejímu autorovi a jeho mistrovství. A musím přiznat, že skutečnost, že jsem se mohla znovu potkat se známými postavami se mi prostě líbíla:). Takže bez srovnávání s prvními třemi díly mě příběh a jeho spletitost a zároveň úžásná propojenost naprosto chytly a já si čtení prostě užívala. Doufám, že David Lagercrantz napíše brzy další díl:).

MajlaMorgan29.06.2016

Zpočátku jsem se do toho jaksi nemohla dostat,ale nakonec se mi líbila. S Larssonem se to sice nedá srovnávat,ale brala jsem to jako volné pokračování a nic moc si od toho neslibovala..Jen mi přišlo někdy zbytečné,jak moc autor odbíhal od tématu popisováním snad naprosto každé osoby,která se v knize vyskytla a taky nadměrným užíváním odborných terminologií. Taky Lisbeth mi přišla jako skoro superhrdinka a ne člověk..Ale ve finále-proč ne? Za mě určitě stojí za přečtení.

kristyna251321.06.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Není to ono. Příběh celkem zajímavý, ale často se vyskytují nudné pasáže s vedlejšími postavami. Mikael se dostává do pozadí, už jako kdyby nepatřil k důležitým účastníkům děje. A Lisbeth? Vykreslena jako hrdinka, bojovnice, která zvládne i nemožné. Po přečtení mám dojem, že tuto knihu napsal fanoušek, který se nemohl smířit s koncem Milénia.

qydko19.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Zezačátku jsem se vůbec nemohla začíst... později to sice přišlo, ale stejně to nebylo úplně ono.

wiana8218.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Bohužel jsem celou první polovinu knihy bojovala s touhou knihu odložit a už se k ní nevracet....tak nezáživné to pro mě bylo...ale přehoupla se polovina knihy (což je bohužel přes 200 stran) a konečně jsem se začínala těšit a zajímat se o to, jak to dopadne...Celkový dojem je takový, že jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale další pokračování- jestli bude, už si nepořídím...

astroweb16.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

A mně se to hodně dost líbilo. Myslím, že je to důstojné pokračování i s tím polootevřeným koncem, takže doufám, že autor bude v Miléniu pokračovat.

Katka8115.06.2016Hodnocení knihy 2 z 5

byla chvilka, kdy mě kniha bavila, ale nakonec jsem ji ani nedočetla, zbýval kousek :-) ale nestojí to za to

Luciga10.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

I když jsem nečekala, že to bude druhý Larsson, můj celkový dojem z knihy je trochu rozpačitý. První půlka knihy byla určitě rozčarováním, ta druhá jej naštěstí podstatně zmírnila. Jak mi v knihách určitá faktografie vyhovuje, tady toho "odborného" vysvětlujícího textu bylo zbytečně příliš na úkor samotného příběhu - proto asi to mé zklamání z té první části. A stejně tak závěr ponechávající si otevřená vrátka pro případné pokračování - série Millénium mohla být dle mého s jistou důstojností uzavřena dokončením již načatého dílu (i když je jistý předpoklad, že existuje námět samotného Larssona k dalším dílům a byl to určitě Lagercrantzův záměr pokračovat v případě úspěchu této knihy).

Zahonek07.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Původní tři díly jsem poslouchal jako audioknihu a hned po doposlouchání jsem si říkal, že je velká škoda, že už to dál nepokračuje, zůstalo to celé hrozně rozjeté a neukončené. A byla by to velká náhoda, kdyby se toho pokračování dříve či později nikdo neujal. Proto mě potěšilo, když jsem se dozvěděl, že se pokračování připravuje, i když bylo jasné, že laťka byla nastavena hodně vysoko a jen tak se tomu původnímu nic nevyrovná. V přímém srovnání se Stiegem Larssonem David Lagercrantz trochu pokulhává, hlavně ze začátku knihy. Občas zbytečně moc odborných termínů, taky jsem měl docela hokej ve jménech, musel jsem někdy listovat zpátky a najít, kde jsem se s tou a tou osobou již setkal. Pokud knihu budeme brát jako samotnou, nespojenou s původní trilogií, není to s ní zas tak špatné. I když děj není nijak akční, napínavý ani děsivý, při čtení jsem se nijak výrazně nenudil. Nápad s malým autistou mi přišel zajímavý, stejně jako vražda mladého novináře, ta konec dostatečně okořenila.

Hakl5406.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Po prvních třech dílech jsme trochu s nedůvěrou začala číst další díl od Davida Lagercrantze, ale pokračování, přestože od jiného autora, mě opět potěšilo. Lisbeth je sice taková moderní pohádková bytost, ale v dnešní době plné zla jí občas potřebujeme.

harl01.06.2016

Tak tu jsem přečetla jedním dechem a moc se mi líbila.

Prateri01.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Dívku v pavoučí síti beru jako vyprávění dalšího člověka, který ji také zná. Každý vypráví o ní svým vlastním stylem, proto se mi kniha nezdá horší než předchozí díly. Je jen jiná.
Umělá inteligence, neuronové sítě apod. - o tom celkem nic nevím a ani mě to v tomto případě víc
nevzdělalo, přesto se mi kniha líbila.

Lilith125.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Tak do tohoto dílu jsem se pouštěla s velkými obavami. Ono ne nadarmo se říká, že když dva dělají totéž, není to totéž. Popravdě, prokousat se první částí bylo peklo, nuda, nuda, šeď. Chvála bohu si autor najednou vzpomněl, že ústřední postavou byla Lisbeth a do druhé části už ji nezapomněl přidat. Musím říct, že co se týče návaznosti na první tři části, tak se zadařilo a od půlky knihy mi už ani nevytanulo na mysl, že pokračování píše Lagercrantz a ne Larsson. Ruku na srdce, možná za to může i časový odstup, který od přečtení předchozích částí nastal. Každopádně se s tím popral statečně a výsledek není vůbec k zahození, naopak příjemně doplňuje předchozí části drobnými detaily, jako původ přezdívky apod. Pro mou maličkost až moc technických, matematických a hackerských termínů, ale dalo se tím prokousat. Takže pro mě ve finále docela příjemné překvapení, které si ty čtyři hvězdičky zaslouží.

Lamanai24.05.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Ještě že má světové podsvětí Salanderovic rodinku. Ve jménu ztučnění Lagercranzova bankovního konta doufám, že do dalších knih vymyslí ještě pár zručných bratranců a tetiček z pátého kolena. Sorry, ale tohle bylo fakt dost špatný! Málem mě tedy obměkčil doslov, skoro jsem autorovi poslal korunu. Takže k věci. Za prvé, vůbec to není detektivka. Čtenář všechny důležité karty dostane rovnou na ruku a vidí je. Děj je totálně předvídatelný, vycházející z postav, jejichž nejdůležitější rysy pro vývoj děje autor pořád opakuje, aby se mu asi nedalo vytknout, že to nemá domyšlené nebo aby to všichni pochopili, nevím. Také mě uklidnilo, že to většina lidí v knížce, včetně nájemného vraha, myslí vlastně v jádru dobře, hned mám lepší spánek. Také mě štval autorův styl. Přepínání mezi postavami není tak neobvyklá technika, ale vracet se při každém přepnutí pohledu vyprávění kousek zpátky, abychom viděli, co dělala postava chvíli předtím, to bylo zničující. Jinak jsem to četl v anglické verzi a buď nebyl úplně na výši překlad, nebo už jen přenášel původní stylistiku. Suma sumárum, hodně vypočítavá záležitost, podle mého názoru. A vzhledem k vývoji děje je nasnadě, že další díl bude na pultech co nevidět. Mamma mía!

1casper21.05.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Za mě zklamání, totální slátanina. Některé pasáže jsem i přeskakovala.

sporran18.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Zajímavá a hlavně čtivá kniha. Kdo přečetl předchozí tři, na které navazuje, tak si ji nenechá ujít. Tento žánr moc nečtu, IT a špionáž mi moc neříká. Ale tato kniha je výjimka. Právě proto, že je tak čtivá a za ty tři díly už je člověk s hlavními hrdiny tak nějak spjatý. Takže bych klidně šla i do pětky.

verden18.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Neviem, či to bolo tým, že som pôvodnú trilógiu čítala po česky a tento štvrtý diel po slovensky, či tým, že to písal iný autor alebo jednoducho tým, že som vedela, že to písal iný autor :), tak či tak som sa párkrát pozastavila nad tým, že toto alebo toto by táto postava neurobila/nepomyslela si/nepovedala. Pre mňa to postrádalo taký ten "millenniovský" nádych, vnímala som to len ako jednu z mnohých škandinávskych kriminálok

sackrebleu12.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Čakala som, že to bude slabé a autor/vydavateľstvo/whoever sa len snaží vytrieskať zo série peniaze (čo je koniec koncov pravda), ale kniha ma skutočne bavila. Jasne bolo síce cítiť, že už sa nejedná o toho istého autora (takže mi je jasné, že mnohým ľuďom nemusela sadnúť), ale knihe to na atraktivite podľa mňa nič neubralo. Veľké prekvapenie a spokojnosť.

Jančislava11.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Tento díl nebyl špatný, ale přišel mi už trochu zbytečný, klidně bych se bez něj obešla. Četlo se to dobře a mělo to celkem spád. Je dobré vědět, že ještě existují superhrdinové se superschopnostma :-) bylo jich tam spousta :-)