Mikulášovy průšvihy

Mikulášovy průšvihy https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2621/mikulasovy-prusvihy-TV6-2621.jpeg 5 282 17

Malý Mikuláš série

Mikuláš je malý nezbedný klučík s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. Už v 60. letech se stal ve Francii jedním ze symbolů dětské literatury a od té doby bavil čtenáře po celém světě. Jeho příběhy dostanou každého svým promyšleným a nevinným humorem, lehkostí stylu, a výjimečným literárním talentem autora – Réné Goscinyho. Příhody Mikuláše a jeho legračních kamarádů tlustého Vendelína, vychloubavého Augustína, silného Albína, šprta Celestýna, Kryšpína,Viktorína či Fridolína jsou vlastně celkem obyčejné postřehy všedních dnů, nebýt Goscinyho geniálního stylu, talentu zachytit dětský způsob uvažování a dodat příběhům výborné a nečekané pointy či legrační kontrasty. Vynikající pointy dodávají někdy úsměvně filozofický podtón a skutečně nemusíte být dětmi, byste se zasmáli inteligentnímu a nadčasovému vtipu, který, mnohem víc než v ději, spočívá v jazyce a slovních hříčkách.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , BB art

Le petit Nicolas a des ennuis , 1964

Dom95
Dom95
25.03.2024 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, když jsem byl malý. Jako malý jsem četl 3 knihy ze série a tahle byla asi nejlepší. Vzpomínám si, jak vždy cestou v autě na chalupu jsem si četl a nahlas se smál. Jsem rád, že jsem právě mohl přečíst dětem jako pohádky na dobrou noc a zároveň si připomněl ty cesty autem.

ivetka859
ivetka859
16.03.2024 5 z 5

Jako malá jsem si myslívala, že Mikulášovy patálie jsou klasická česká pohádka. Vyvedla jsem se z omylu. René Goscinny je francouzský spisovatel, který se proslavil i dvojicí Asterix a Obelix. Jean-Jacques Sempé je francouzský karikaturista. A při čtení jsem se bavila obrazem rodičovské hádky á la italská domácnost.
Pohádky jsou to zábavné, humorné, se spoustou narážek, které by podle mě ani dítě nepostřehlo. To dělá z Mikuláše vícegenerační čtení.

xxtom
xxtom
26.02.2024 4 z 5

Krátké příběhy o partě malých kluků doplněné naprosto úžasnými ilustracemi.

Pert
Pert
25.02.2022 5 z 5

Skvělá knížka.

Lucissia
Lucissia
04.02.2022 5 z 5

Dopředčítáno. Nádhera. Syn nadšen, stejně jako kdysi já. A já si nádherně zavzpomínala. Jedna z knih pro děti, kterou dospělý ocení o to víc. :-)

surikata246
surikata246
05.10.2019 5 z 5

Vzpomínám na dětství na příběhy, které jsem měla moc ráda a bavila se u nich. Tuto konkrétní knížku dostal můj bratr k narozeninám a skákal skoro až do stropu jakou měl radost.

lukas9608
lukas9608
09.02.2019 5 z 5

Celá série knih o malém Mikulášovi a jeho spolužácích jsou knihami mého mládí. Výborně napsané a vtipné. Doteď si vybavuji také charakteristické ilustrace, které příběhy skvěle doplňovaly. А také to, jak jsem se těšil na každou další knihu. Brýlatý Celestýn a tlustý Vendelín forever!

Atlantis
Atlantis
15.01.2019 4 z 5

Knihu jsem četl jako dítě a zafixoval jsem si, že šlo o jednu z nejzábavnějších knih všech dob. Jaké bylo moje překvapení, když jsem se k Mikulášovi nyní vrátil a první dva příběhy ve mě nevyvolaly víc, než jen letmý úšklebek. Poté jsem si ale vzpomněl, že Mikuláš původně vycházel v komiksové formě jako stripy a tam prostě vždy půjde jen o jednu pointu. Vím, že k tomu nikdy nedojde, ale rád bych si někdy přečetl rozvětvenou a celistvou verzi Mikulášových průšvihů.

Katka2382
Katka2382
09.05.2018 5 z 5

Už poněkolikáté ji čtu dětem před spaním a jako vždy s velkým úspěchem.Rozkošné příběhy které pobaví velké i malé čtenáře.

Orange8knihomol
Orange8knihomol
13.02.2018 4 z 5

Knížku jsme četli na 1. vstupni asi ve 4. nebo v 5. třídě ve škole. Já měla svoji vlastní, takže jsem si ji jen na každou hodinu čtení přinesla z domova. Než jsme knihu četli a než jsem ji vůbec dostala, viděla jsem 1. díl hraného filmu. Upřímně řeceno, kniha mi přijde spíše pro chlapce. Ale nebylo to zas až tak špatné... Kdybych měla porovnat knihu a film (kniha vs. film), možná film se mi líbil o něco víc. Ale možná je to tím, že jsem viděla nejdřív ten film, než četla knihu.

kuba2006
kuba2006
20.07.2017 5 z 5

super dobra kniha

montaana219
montaana219
03.08.2016 5 z 5

Jaký jiný může být Mikuláš, než úžasně vtipný a zábavný :)

Cizozemec
Cizozemec
29.06.2015 5 z 5

Geniálně napsané. Svoje si najdou děti i dospělí. Vrátil jsem se k Mikulášovi po 25ti letech a ačkoli si i dnes pamatuji takřka každé slovo, tak teď mám za favority jiné kapitoly než dřív. Např. „Přijela k nám babička“, to může člověk pochopit, až když má vlastní tchýni :-)
Knížku nedám do bazaru, mám ji schovanou v knihovně a čeká, až ji náhodou objeví mrňous jako já kdysi.

lisbeth23
lisbeth23
13.02.2015 5 z 5

Pekná knižka, pobavila ma....

tyzik.cejka
tyzik.cejka
25.04.2013 5 z 5

udělejte místo pro Mikuláše

BarushS
BarushS
19.01.2013 5 z 5

Krásné knížky, četla jsem snad všechny.

Mikiem
Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Pěkné v dětství sem to četla ráda,doporučuju,měla jsem to z knihovny pujčené:o)

Část díla

všech 16 částí díla