Vládce pavouků

Vládce pavouků https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7343/bmid_vladce-pavouku-8Z0-7343.jpg 3 48 7

Michael Kane série

Dobrodružný příběh od Michaela Moorcocka. Druhá kniha dobrodružství Michaela Kanea na Marsu. Volání světa s milovanou královnou Shizalou. Ale cesta zpátky prochází hlavním transmiterem a zdá se, že je nebezpečnější, než si Kane představoval. Transmiter je neovladatelný. Druhý konec cesty může být jiný nebo jinde!

Literatura světová Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Lord of the Spiders , 1965

StrYke
02.03.2023 4 z 5

Milé, nenáročné čtení s rychlým spádem :).

Atak
11.12.2022 4 z 5

Po dlouhé době jsem si přečetl scifi a nebylo špatné i když některé pasáže jsem již četl v jiných dílech.

Meda77
20.01.2022 3 z 5

Volné pokračování dobrodružství Kanea courajiciho se planetárním systémem jak Krtek po zahrádce. Stejný průměr, pouze pro zábavu s vypnutou myslivnou.

Luigi1
05.08.2021 5 z 5

Michael Kane opět vypráví novináři další zážitky z planety na které pobýval.

ludek.n
12.07.2020 3 z 5

Druhé pokračování dobrodružství Michaela Kanea se odvíjí přesně v duchu předchozího dílu. Neočekávejte proto složitou dějovou linku ani nějaké intelektuální kejkle. Koneckonců se tady přece bavíme o barbarech, kteří používají hlavu mnohem méně než svaly. Nejlépe ostatně uděláte, když vypnete svou mozkovou kapacitu spolu s nimi. Jinak by vás mohlo zaskočit, že se mistr šermu ve vypjaté chvíli zapomene a otočí se ke svému největšímu a nejnebezpečnějšímu nepříteli zády, aby se vypořádal s hordou křiklounů. A takových přešlapů je v Moorcockově textu více. Úsměvné jsou také chyby v korekturách. Docela pobaví, když zloděj jde místo královské pokladnice vykrást pohlednici. On už samotný titul knihy je poněkud zavádějící, neboť pavouci mají v knize jen krátkou, nepříliš významnou, epizodku, což je velká škoda. Namísto všech těch rádoby hrdinských veletočů od jedné zdi ke druhé, bych si raději přečetl něco o pavoučím společenství.

Dorian
15.01.2016 1 z 5

Moorcockova prvotina které chybí vše co je na pozdějších dílech tohohle autora dobré, tedy atmosféra a nápady. Jinak je to vlastně jen pastiš Burroughsovy Princezny z Marsu. Jedna hvězda že se to dobře čte a během chvíle to má člověk za sebou.

Petrul
30.11.-0001 odpad!