Mezi námi děvčaty

Mezi námi děvčaty https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/6659/mezi-nami-devcaty-6659.jpg 3 56 7

Darja, hlavní hrdinka v pořadí již osmé knihy Sandry Lanczové, je typickou dnešní dívkou, navenek drsnou a sebejistou. Zdání však klame, po maturitě si není ničím jista - ani budoucí možností studovat na vysoké škole, ani svým současným přítelem, natož pak sama sebou. Po nevydařené oslavě složené zkoušky dospělosti utíká na vesnici za svým nejlepším kamarádem Robinem, ačkoliv i on musí řešit své nesnadné problémy, aby zde konečně poznala pravou lásku a dost možná také našla své místo v životě.... celý text

JancaMia
25.10.2022 3 z 5

No tak bych řekla že to docela šlo, nicméně kvalit maminčinejch knih to nedosahovalo ani zdaleka , oceňuju že v knize je uvedena tehdejší mluva a móda+ poměrně zajímavá zápletka. Nejlepší knížky od Sandry jsou: moje druhé já a kluky neřeším + lásky a nelásky , zbytek je nedopracovanej.

mischa333
13.06.2013

nemáte prosím někdo tu knížku doma? :) potřebovala bych oscenovat nebo vyfotit stranu 143-144 :D :) mám tu knížku půjčenou z knihovny, ale zjistila jsem, že tam chybí list :( mooc prosííím :)

ChrisSparrow
11.06.2013 4 z 5

Hezká knížka, sice průhledná od začátku do konce (i když ten konec teda trošku překvapil), ale na odreagování super!! :)

Alexa25781
01.06.2013 5 z 5

Skvělá kniha,je to první knížka kterou jsem od Sandry četla a donutila mě přečíst si další a další...Určitě si ji někdy přečtu znovu!

D.-e.-e.-
26.12.2012 1 z 5

Upozornění: Nečtěte můj komentář, pokud jste knihu nečetli a chcete se nechat překvapit.
U knih její mamky je u mě běžné absolutní "vžití se" do hlavní hrdinky. Mezi námi děvčaty je první kniha, kterou jsem od Sandry přečetla a bohužel se kýžený prožitek nedostavil. Možná je to pouze odlišnou sexuální orientací, do které jsem se nedokázala úplně vcítit. Proti homosexualitě či lesbickým vztahům vůbec nic nemám, ale místy mi popisy v knize přišly až nepříjemné. Nikoli proto, že bych se nad nimi jakkoli pohoršovala a podobně. Myslím totiž, že za tím stojí právě ta moje heterosexualita. Necítím to stejně, jako hlavní hrdinka Darja, proto mi "šimrání voňavých plavých vlasů na její tváři, když se nad ní Tereza skláněla" šlo proti srsti.
Trochu bych vytkla nepropracovanost postav. Hlavně postava Terezy mi přišla hodně plochá. Nevím, jaká je, co má za sebou, co ne, jaké má sny... Neměla jsem možnost poznat její reakci v neobvyklé situaci atd. V knize má místo pouhého objektu touhy hlavní hrdinky, podloženého především svou krásou, což je podle mě trochu škoda.

Alexxandra
05.06.2012 5 z 5

Nej knížka od Sandry.Kažné teenagerce doporučuji!

Kituna
18.02.2012 2 z 5

dost zajimavá knizka ... dobre se to cetlo ...

lesby, lesbismus

Sandra Lanczová
česká, 1986
2005  70%Jak to bylo poprvé
2006  68%Mezi námi děvčaty
2004  63%Kdysi dávno
2005  76%Z deníčku neobyčejné patnáctky
2008  66%Lásky a nelásky

Kniha Mezi námi děvčaty je v