Město šelem

Město šelem https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7339/bmid_mesto-selem-pKp-7339.jpg 3 53 6

Michael Kane série

Dobrodružný příběh od Michaela Moorcocka. První kniha dobrodružství Michaela Kanea na Marsu. Michael Kane je omylem přenesen časem a prostorem na Mars, kde fantastické civilizace rozkvétají mnohem déle než na Zemi. Ve světě zvláštních zvyků, nebezpečných šelem a nepřátel prožívá nesčetná dobrodružství.

Literatura světová , Sci-fi , Fantasy

Vydáno: , Laser-books (Laser)

City Of The Beasts , 1965

StrYke
31.01.2024 2 z 5

Město šelem je tak tuctová fantasy, jak si jen můžete představit. Zpočátku jsem s tím neměl problém. Alespoň můžete během čtení uvést mozek do úsporného režimu a užívat si jednoduchý, přímočarý příběh. Postupně se ale některé prvky stávají stále otravnějšími (naštěstí je kniha velmi útlá). Zmínil bych především hlavní postavu coby přehnanou karikaturu neporazitelného a neomylného hrdiny. A tak lehkou předvídatelnost děje, že byste vlastně už někdy od třetiny mohli považovat příběh za dočtený. Bohužel bych Město šelem nedoporučil snad nikomu.

Meda77
20.01.2022 3 z 5

Taková průměrná kombinace scifi a fantasy, založená na vyprávění hlavního hrdiny. Nic co by tu již nebylo. Na druhou stranu se to čte vcelku na pohodu, pokud nemáte nějaké chuťe na hlubší tématiku tak pro zábavu proč ne.

Luigi1
05.08.2021 5 z 5

Dobrodružství vědeckého pracovníka Michaela Kanea se mi moc líbil,zajímavé bylo podání vyprávnění pro novináře,který jeho zážitky přenesl do prvního dílu.

ludek.n
12.07.2020 3 z 5

Město šelem Michaela Moorcocka je přímočará dřevní fantasy, která si za svůj vzor vzala Burroughsova Pána Marsu. Na rozdíl od armádou vycepovaného Johna Cartera je však Moorcockův hrdina Michael Kane vědátor v bílém plášti. Nicméně i on má srdce na pravém místě, a tak není divu, když se při spatření krásné marťanské princezny Shizaly, zamiluje až po uši. Autor Kanea vybavil i nezbytným uměním šermu, takže se může při nesnázích, jež ohrožují jeho milovanou, okamžitě pustit do křížku s celou planetou. Scénář Města šelem je narýsován přesně podle zásad žánru a nám se tak dostává všech ingrediencí, které k fantasy neodmyslitelně patří: statečný bojovník, kráska v nesnázích, zlá čarodějnice, hordy krvežíznivých bojovníků, uctívaná příšera, temné jeskyně, odvaha, zrada, láska…

Ronnie68
13.03.2020 4 z 5

Zajímavé sci-fi, které jsem nalezla v knihovničce táty. Příběh byl dobrý, ale chybělo mi trochu víc popisnosti, abych měla lépe vykreslené postavy a děj ...

Lmslaver
06.03.2019 3 z 5

Tak jako v dobrodružstvích Johna Cartera od Edgara R. Burroughse je tohle příběh pozemšťana, který se dostane tajemnou cestou prostorem a časem na Mars. Neohrožený Michael Kane vykoná s mečem v ruce hrdinné skutky, bojuje s nelidskými příšerami a pro záchranu krásné ženy je schopen obětovat život. Město šelem mě neuchvátilo ani v době českého vydání po pádu železné opony, protože jsem měl pocit, jako bych už cokoliv z toho četl někde jinde a v lepším provedení, ať už ve zmiňovaném Carterovi od Burroughse, nebo Howardově Conanovi.

Michael Moorcock
britská, 1939