Města v kosmu

Města v kosmu https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62666/mesta-v-kosmu-62666.jpg 5 26 4

Adapa
14.07.2022 5 z 5

Výborně napsaná čtivá knížka plná vesmírného optimismu. Psáno v roce 1986 a nyní v roce 2022 už měly být města na Měsíci, vesmírné elektrárny, kolonizované asteroidy. Vše působí tak krásně vědecky, přesvědčivě… Dokázal i jsme si vesmírnou budoucnost pěkně zkazit. Teď ta knížka vypadá jen jako snění a co autor očekával kolem roku 2000, tak snad nebude ani v roce 2100.
Cituji jednu větu: „Na přelomu 20. a 21. století patrně nebude den, aby do vesmíru neletěl sovětský, americký, francouzský nebo jiný dopravní stroj – osobní či nákladní.“ To samo mluví za vše. Jakou radost nyní máme, když se podaří start nějaké rakety, startů s lidskou posádkou je jen několik ročně.
Zvláštní také je, že autor v kosmické budoucnosti ani jednou nezmínil Čínu nebo čínské vědce.
Rozhodně všem doporučuji k přečtení a je mi líto, že takovou budoucnost nezažiji.

thorir
11.05.2019 5 z 5

Kdysi dávno, jako školák, jsem koupil v antikvariátu za pár korun, spolu s Polidštěnou galaxií. Pro kluka, zajímajícího se o techniku, vesmír, kosmonautiku, tehdy naprosto fascinující čtení. Nyní, s odstupem času, člověk nahlíží to tehdejší budovatelské nadšení o dost střízlivěji. Často však přemýšlím a představuji si, jak by dnes vypadal svět, kdyby se všechny tehdejší velkolepé předpovědi vyplnili. Futuristické koncepty neztratili nic ze své působivé přitažlivosti.

NightGepard
12.09.2017 4 z 5

V dnešní době vhodné k přečtení jako jen porovnání, co se realizovalo a co bylo opravdu jen sci-fi.

Jack Bauer
07.03.2012 5 z 5

I když se toho nedožiji, tak je velmi zajímavé si o tom aspoň něco populárně vědeckého přečíst.