Hvězdy nad hlavou

Hvězdy nad hlavou https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291150/bmid_hvezdy-nad-hlavou-l4p-291150.jpg 4 530 118

Označení v sérii - 4,5. Jak se Cinder ocitla pod ochranou Michelle Benoitové? Co přimělo Winter k rozhodnutí nikdy nepoužít svůj měsíční dar? A co vedlo k uvěznění Cress v satelitu a k Vlkovu postavení alfy v královnině armádě? Fanoušci Měsíčních kronik v této knize najdou devět povídek, v nichž si mohou přečíst o minulosti svých oblíbených postav. Soustředí se na klíčové momenty raného života hrdinů, které ovlivnily jejich budoucí život.... celý text

Povídky , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Stars Above , 2016

jitka_dankova
16.12.2023 3 z 5

Pár krátkých povídek doplňujících sérii Měsíčních kronik. Některé mne zaujaly, jiné vůbec, těžko hodnotit, jestli mi vůbec tahle doplňující knížka něco dala. V poslední povídce se naši hrdinové konečně dočkají něčeho klidnějšího a normálního, bylo to milé, chování tak nějak adekvátní věku postav, ale vlastně bylo zvláštní vidět postavy v takovém poklidu.

Marthas
30.09.2023 4 z 5

4,4/5 Tak tohle je povídkový klenot. Ještě nikdy jsem nečetla sbírku povídek, které by se vzájemně doplňovaly a propojovaly. A právě v tom se tato sbírka liší od ostatních. Nejenže vše napsala stejná autorka, ale díky tomu, že má série Měsíčních kronik tolik důležitých postav. Můžeme si přečíst tento komlexní a ucelený soubor provázaný jejich osudy. Mnohde se dozvíme něco z minulosti, sem tam ale i budoucnosti postav, s nimiž jsme se rozloučili ve Winter.
Opravdu jsem si čtení užila. Nejslabší se mi zdály asi tyto 2 povídky a to ta na motivy "Malé mořské víly" a i ta závěrečná, která ve mne moc emocí nevyvolala, i když by měla. Sice i ty bych ohodnotila jako min. průměrné, ale stejně je to jedním z důvodů, proč nedávám plný počet hvězd. Dále také to, že bohužel se i zde občas vyskytovaly nějaké ty tiskové nedorazy a knižní šotci. Co mne ale mrzí nejvíce, je to, že povídka věnovaná mé oblíbenkyni Cress byla tak hrozně krátká. :'(
Ve výsledku ale tento počin hodnotím více než kladně a doporučuji. Opravdu jsem si ho užila jako máloco ze světa Měsíčních kronik.

Tesset
07.09.2023 4 z 5

Hezké povídky, které krásně doplnily celý příběh. Některé před hlavním dějem, některé v průběhu a jiné po - ideální kombinace.

Arlienen
23.08.2023 4 z 5

Kniha Hvězdy nad hlavou je tou pomyslnou třešničkou na dortu a ulehčí mi mé rozloučení s celou sérii Měsíční kroniky. Některé povídky se mi líbily více než jiné. Nejvíce se mi líbila ta s Winter a svatba Vlka se Scarlett.

Carol1122
05.08.2023 4 z 5

Krásné zakončení série z pohledu mnoha postav :)

petulkapeta
21.07.2023 4 z 5

Kniha odpovedela na některé otazky,ktere byly v serii. Nejvic se mi libila posledni,ktera prakticky doplnovala serii, takovy epilog všech důležitých postav...

Laf
18.06.2023 5 z 5

Líbilo se mi to. Kniha krásně doplnila celou sérii a bylo fajn znovu číst o jednotlivých postavách, a zároveň se dozvědět, jak to se všemi pokračovalo po knize Winter. Za přečtení to rozhodně stojí :)

suzan_ne
02.05.2023 2 z 5

(SPOILER) Některé povídky jsou opravdu hezké (samozřejmě jen pro fanoušky Měsíčních kronik), ale musím říct, že mě poslední povídka zklamala. Je to vlastně to jediné, co fanoušci dostanou, co se odehrává po skončení posledního dílu (2 roky po Winter), tak jsem od toho možná čekala moc, ale přišlo mi, že se postavy chovají úplně jinak, než v celé sérii a taky mi přišlo, že vztah Cress a Thorneho hodně ochladl, oproti tomu, jak krásnou měli poslední scénu ve Winter :D což mě hodně mrzelo, protože jsou můj nejoblíbenější pár a přišlo mi, že to s nimi autorka vzdala :D

Njangu
20.03.2023 5 z 5

Nemám ráda povídky, kvůli jejich rozsahu a jednoduchému ději. Ale tyhle jsem si užila. Krásně dokreslují celou sérii a tak nějak uzavřely všechny díly.
Vzhledem k tomu, že mně bylo líto, že knížky skončily a zároveň i ten pohádkový svět, tak tohle mně ještě v příběhu udrželo a pomohlo mně to s loučením.

TeriLin1111
05.12.2022 4 z 5

Upřímně, kniha mi nepřinesla nic nového. Ale ta poslední povídka byla fajn. Sice trochu slaďák, ale proč ne :)

Kaila146
21.10.2022 5 z 5

Tohle bylo tak krásnyyyyy. Hlavně ta poslední povídka.

yvett239
16.08.2022 5 z 5

Bylo krásné ještě jednou se začíst do světa Měsíčních kronik a dozvědět se pár dalších střípků o mých oblíbených postavách. Ale snad každá povídka by klidně mohla být delší. :)
A teď po dočtení jsem smutná, protože už žádné další pokračování Měsíčních kronik není. A já si je zamilovala.
K ukončení příběhu Scarlet + Vlk bych řekla: Konečně! To prostě potřebujete vědět a na konci Winter to nebylo. Bylo to očekávatelné, samozřejmě.
K povídkám nemám výhrad, určitě stojí za přečtení. Ale až po Winter! Samostatně asi nezaujmou, fungují vcelku se sérií.

Xemerius
31.07.2022 3 z 5

Z mého pohledu se zde autorka někdy jakoby "oddělila" od postav - například některé dialogy pro mě byly až neuvěřitelné vzhledem k vývoji postav, jejich chování atd. Místy však protáhlý děj povídek nabral spád a na zajímavosti.
Hvězdy nad hlavou pro mě byly nakonec takové jemné rozloučení se skvělou sérií a nalezením toho vymodleného šťastného konce ;).
3⭐

knihomolkaMist
28.05.2022 4 z 5

Krásné rozloučení s Měsíčními kronikami... ach jak se mi po těch postavách bude stýskat :/ Krásně povídky, které se, ostatně jako všechny knížky série, četly úplně samy. Kéž by tato série nikdy neskončila :D
Mohu vřele doporučit všem!

mina_harker
11.05.2022 3 z 5

Pěkné zakončení série.

SněžnáSova
04.03.2022 3 z 5

Povídkové díly mě většinou vrátí do děje a připomenou mi skvělou sérii a proto je miluji. Avšak tohle bylo slabé, myslím si že knihu je tak trochu zbytečné číst kromě posledních dvou povídek .Ještě mě pobavila povídka Carswellův průvodce za štěstím a to je vše co doporučuji. Ne že by to bylo snad špatně napsané ale spíš ni to přišlo prázdné. Autorka se zbytečně rozpitvávala s příběhy o kterých jsme už slyšeli. Za mě je to OK ale když si tohle necháte ujít tak se nic nestane.

Pollbooks
03.03.2022 3 z 5

Poslední kniha kterou jsem v rámci Měsíčních kronik četla jako poslední se mi snad líbila nejmíň.
Ocenila jsem sice příběhy hlavních hrdinů, ale některé mi přišli obsahově prázdné a nezajímavé.
Nebýt poslední povídky mé milované dvojice Scarlet a Wolfa tak bych dala hvězdiček podstatně míň.

Další povídka co mě zaujala tak byla o robotovi který mi v mnohém připomínal Iko a taky mě to velmi dojalo, zvlášť jak to s ním skončilo.

Ostatní bohužel už u mě takový úspěch neměli, Cress se "umístila" na posledním místě, zezačátku jsem to přisuzovala moji antipatii vůči téhle postavě, ale spíš je to tím že mě to prostě za srdíčko nechytlo.

Nikidree
01.03.2022 4 z 5

Hvězdy nad hlavou jsou krásnou třešničkou na dortu Měsíčních kronik. Největší radost mi udělal asi poslední příběh, ale i ty ostatní mě zaujaly. Vůbec by mi nevadilo, kdyby jich bylo ještě víc. Obzvlášť z doby, kdy se odehrává právě poslední příběh.

Jsem opravdu ráda, že jsem se nenechala odradil sci-fi žánrem a měla tak možnost prožít velmi zajímavé zpracování klasických pohádek, obsahující ještě zajímavější postavy.

skuneku
24.02.2022 5 z 5

Kniha je skvělá. Ale doporučuji až na závěr po obou komiksech Oko.

Besa
20.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Par sequelov a prequelov na ukončenie celej mimochodom veľmi vydarenej série. Prequely boli naozaj dobré, dozvedeli sme sa, ako sa stalo, že Winter odmietla používať svoj dar, ako sa vlk dostal do armády a jeho začiatky, ako sa Cress dostala do satelitu a ako sa stalo, že Michelle pomohla Cinder k novej identite na zemi. Sequely ma už nebavili, príprava na svadbu a všetko to okolo bola už hrozna nuda a žiadna nová zápletka sa tam už nevyskytla. Preto ta 1 hviezdička dole.
Ale celú sériu hodnotím veľmi vysoko, je to jedna z najlepších aké som čítala.