Méně je více - Minimalistické rodičovství

Méně je více - Minimalistické rodičovství https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234120/mid_mene-je-vice-minimalisticke-rodicov-234120.jpg 4 7 3

V dnešním rodinném životě hraje příliš velkou roli slovo „více“ – více rad, více vybavení, více obav, více možností. Minimalistické rodičovství toto „více“ relativizuje tím, že rodičům ukazuje, jak se zaměřit na jedinečné rodinné hodnoty, s jejichž pomocí lze žít jednoduše a přitom držet krok s dobou. V tomto praktickém průvodci autorky radí, jak se naladit na vlnu opravdu důležitých hodnot a priorit, sebevědomě rozpoznat aktivity a pravou podstatu informací, a rovněž lidi, jež si zaslouží být součástí vašeho života. Kniha nabízí řadu osobních příběhů a rodičovských zkušeností.... celý text

Literatura naučná Rodina
Vydáno: , Noxi

Minimalist Parenting , 2013

MarPav509
23.03.2018

Za mě úžasná knížka, s konkrétními nápady, jak si vylepšit rodinný život.
Nutí k zamyšlením nad tím, co je a co není pro rodinný systém důležité.

elenai
12.08.2017 5 z 5

Je až zarážející, co v Levných knihách objevíte za klenoty. Kniha vás vyprovokuje k tomu, abyste se zamysleli nad sebou a svými blízkými, tím, co skutečně od života chcete. A uvědomíte si, že k tomu opravdu stačí méně, než si myslíte. Christine a Asha mi svými radami a názory sice sdělily, co už dávno vím: Tedy že mám být sama sebou a řídit se svými instinkty. Ovšem díky přečtení jejich knihy jsem zase začala více hloubat nad tím, co si v životě zjednodušit a vylepšit ke štěstí svému a celé své rodiny. Některé jejich tipy určitě využiju.

Edit 2021: Letos, kdy jsem se razantně rozhodla změnit svůj život, jsem po knize opět sáhla. Po jejím přečtení jsem se utvrdila v tom, že jdu tou správnou cestou. V knize jsou skvělé rady. Od přístupu k dětem, povinnostem, jídlu, šetření, plánování akcí, no zkrátka už se těším, až je budu aplikovat v praxi.

Edeltruda
26.05.2017 5 z 5

To nejlepší ze Zázračného úklidu Marie Kondo a Líného rodiče Toma Hodgkinsona v jedné knize. :-) Jak povzbudivé, příjemné a především překvapivé bylo číst v knížce od amerických autorek o tom všem, co nemusíte, nebo dokonce postřeh, že i přísní a nudní učitelé jsou pro děti přínosem! Některé praktické tipy určitě vyzkouším. Škoda jen, že začátek knihy není příliš minimalistický, ale rozvláčný, nejednoho čtenáře může zbytečně odradit.

Autoři knihy

Asha Dornfest