Mayské proroctví : Zápas o osud lidstva

Mayské proroctví : Zápas o osud lidstva

Šestnáctiletá Caity odhalí význam podivných znaků vyřezaných v obložení svého pokoje. Jde o dávné mayské proroctví, které jí přisuzuje důležitou roli v osudu lidstva. Bude mít dostatek sil a především odvahy vzít na sebe nelehký a nebezpečný úkol?

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/132904/mayske-proroctvi-zapas-o-osud-lidstva-132904.jpg 3.578

Mayské proroctví (1.)

The Daykeeper´s Grimoire: Prophecy of Days (2012)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
Více informací...

any333

Od téhle knihy jsem očekávala něco naprosto jiného, než jak to autorka nakonec sepsala. Ale zalíbil se mi ten námět o Mayském proroctví, tak jsem četla dál.
Jako první mě překvapila styl psaní. Přišlo mi, že je to z většiny zaplněné hlavně rozhovory mezi postavami a posílanými e-maily, nějaký popis činností aby čtenář hledal zvětšovacím sklem.
Dál trochu rozeberu témata konverzace. Mnohdy mi tam ty každodenní přišly trochu zbytečné, ale budiž. A naproti tomu v těch vědeckých jsem se ztrácela, takže bylo potřeba opakovaném pročítání, abych tomu alespoň trochu porozuměla.
A takový třetí bod, za který jsem měla nutkání si něco omlátit o hlavu, se týkal myšlenek Caity o Alexovi. Sice vím, že existují holky, co se hned na první pohled zamilují do kluka, ale plánovat si s ním hned manželství a společnou budoucnost? Přijde mi to padlé na hlavu.
Ale abych nebyla jen hnusná, mělo to i své pozitivní věci. Autorka nám vlastně ukázala vlastní cestu, jak si s pár potřebnými drobnostmi udělat vlastní "sektu". Jenže testovat to nebudu, to po mně nechtějte.
A to nejlepší na konec. Inteligentní opičák Pan Papírek! Vsadila bych se, že zná ještě nějaké tajemství a protože je vlastně konec tohoto dílu docela otevřený, pustím se do Hadí spirály.

Vandiba
01.12.2016

Ačkoliv už nejsem v tom "pubertálním věku" ve správném slova smyslu, tak kniha se mi líbila a musím pochválit autorovu schopnost uvést do děje a nastolit "poutavou" atmosféru.
Pravdou je, že samotné Mayské proroctví mi nikdy nepřirostlo k srdci a neznám přesné detaily, které v knize autor rozebíral, což kvituji jako takové menší mínus pro knihu. Nejen tedy, že mě rozčilovalo, že jsem se nezvládala orientovat v historických událostech a souvislostech, což vedlo k tomu, že některé pasáže jsem byla nucena si přečíst několikrát, abych pochopila o čem se vlastně mluví a abych opět našla nit, jak se říká, ale zároveň mě velice zklamal konec knihy. Čekala jsem nějaké rozluštění celkové záhady, svržení "zlé moci" na základě toho, že se stmelili mladí lidé, ale bohužel nic takového nepřišlo. Konec mi celkově přišel poměrně dost useknutý a vlastně ani nevíte, co se nakonec stalo se strýčkem hlavní hrdinky (zda je to tedy klaďas či záporák). Nechci však být pouze kritická, protože samotná kniha nebyla až tak špatná. Chvílemi byl příběh poměrně poutavý, ale stále jsem měla pocit, že se nemohu vcítit do hlavní hrdinky. Občas mi přišla kapitola naprosto o ničem a říkala jsem si, kde už je ten konec? Jiná kapitola se mi zas líbila, ale to je asi u každé knížky. Nemohu se rozhodnout, zda se mi kniha líbila či nikoli. Přečetla jsem ji sice během 2 dnů, ale celkový dojem z knihy nemám takový jaký bych si od dobré knihy představovala..

marketkon
29.11.2016

Ze začátku mne kniha nebavila a četla jsem ji jen kvůli referátu,ale po několika kapitolách mě ta začlo bavit

RadekO8
06.10.2016

Nevim kolik autorce bylo, kdyz knihu psala, ale pripada mi, jako by ji bylo 12 a psala si denicek... kazdej kluk je nadhernej, vsude vsechno princeznovsky. Neoslovil me ani styl psani. Ano, je to neco jineho nez klasicky detektivky nebo thrillery napriklad od Berryho nebo Rollinse, ale myslim, ze k tematu mayskeho proroctvi nevhodne vybrany styl. Do cteni se musim nutit a nikdy neprectu vic jak kapitolu a to ji docitam stylem, "kde je ten konec sakra!!!".
Mam doma oba dily, ale k druhemu se ani nepriblizim.

Christy Raedeke by mela psat divci romany a podobny kraviny a na takovyhle temata se uplne vykaslat.

lumul
25.07.2016

nedočetla jsem, nějak jsem se nemohla začíst :(

PonížilováA
10.06.2016

Jelikož jsem ještě v takovém tom pubertálním věku, tak mě takhle kniha nadchla.. Měla jsem ji přečtenou za 2dny, i když je tenká.. Knihy se mi hoodně líbila.. :)

Juki-RoseMary
01.01.2016

Docela mě to zklamalo... :(

Jano.
17.11.2015

Konšpiračné teórie luxusné, príbehová stránka... škoda reči...

ragur
15.07.2015

Hodně mě to zklamalo.

Safira55
19.05.2015

Paní je to úžasné :O

ElissAnn
27.03.2015

Do čtení jsem se občas musela nutit a pokud jsem se donutila, dokázala jsem přečíst víc než jednu kapitolu, protože každá kapitola je (většinou) velmi spjata s další.

Abych řekla pravdu, ze začátku mi příběh přišel velice suchý a nedokázala jsem se ztotožnit s hlavní hrdinkou (to nedokážu ani teď). Příběh mě začal bavit až od nějaké půlky, co přijel strýček Li a hlavně se mi líbili příběhové části, kde se objevil ALEX!

Tudíž dávám knize 2 hvězdičky a jsem zvědavá na druhý díl.Přestože je první díl uzavřen (ohledně proroctví), stále děj zůstal otevřen a na něj pokračuje druhá kniha (Nu přece musím vědět jak všechno dopadne, no ne?).

Nagadir
16.02.2015

Uf, kdyby to nemělo tolik do očí bijících nesmyslností a hloupostí, dějově i stylem vyprávění by to bylo docela dobré...
2/10

Attia
19.10.2014

Tahle knížka se mi líbila, vůbec nebyla špatná. Jenomže k dokonalosti jí něco chybí. Obálka je krásná, nápad vážně dobrý, zpracování taky není špatné, ale o velké čtivosti se mluvit nedá a občas jsem byla hodně zmatená... Závěr byl hodně zvláštní... Dala bych tak 3,5 z 5

KerrKnock
25.07.2014

Knihu jsem četla před rokem a pamatuji si, jak jsem z ní byla unesena. Tohle téma mě hodně zajímalo a knížka byla s informacemi, zároveň ale měla příběh. Moc se mi líbíla, doporučuji!

melaficent
09.07.2014

Dobrá kniha, také oddychové čítanie na večer, len miestami až príliš odborné :D Inak celkom zaujímavé :))

Scharks
23.06.2014

Zajímavé oddechové čtení, ke konci okořeněné menší dávkou napětí :o)

Nemesis Moriko
11.02.2014

od knihy jsem možná čekala trochu víc, ale pamatuju si, že po dočtení jsem byla nadšená. Když se na to zpětně dívám, řekla bych, že to není žádný zázrak, ale mohlo to být mnohem horší:)

radule86
13.01.2014

Při čtení knížky jsem očekávala víc, ale po přečtení jsem vlastně ráda, že je taková jaká je :-) Není nudná. Kniha neobsahuje několika stránkové popisování míst - což oceňuji.
Líbí se mi, že se autorka nenechala strhnout dnešní dobou a nevsadila do děje mega LOVESTORY.

Karolkoh
20.11.2013

Moc pěkné :) doporučuji!

Dandulka
28.09.2013

Tahle knížka se vážně povedla a moc se těším na druhý díl!

Lenny33
14.05.2013

I přes ne zrovna pozitivní ohlasy, jsem se rozhodla si knihu koupit a přečíst. Zaujala mě obálka a téma, kterým se kniha zabývá.
Ze začátku jsem byla zděšená předmluvou - nesnáším když autor do knihy píše "nebudu vám sem psát tohle" a "ušetřím vás tohohle, což je v ostatním knihách popsaných na x stran".
Po této nešťastné zkušenosti v prvních několika stranách jsem se celkem začetla a kniha mě i bavila. Ovšem to moc dlouho netrvalo.
Nejvíc mě štvalo, že jednu chvíli jsem četla šílené úvahy a kecy puberťačky a v druhé chvíli věděcká, někdy těžko pochopitelná fakta a úvahy. Byl to strašný rozpor a popravdě nevím, co mě štvalo více.
Celkově jsem od knihy čekala úplně něco jiného a jsem velmi zklamaná. Nedočteno!

kleria
10.04.2013

Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem, ale tolik mě nezaujala, Čekala jsem že to bude trochu jiné, proto jsem taky dala jenom tři hvězdičky = pěkný, ale nepřekvapilo. Styl psaní mi taky nějak nevyhovoval, ale nakonec jsem si na to zvykla. Určitě se chystám přečíst druhý díl, protože mě zajímá jak to bude dál :). Jinak tuto knihu mohu jenom doporučit.

mis22
03.11.2012

Od knihy jsem čekala něco krapet jiného, přesto ale kniha byla velice zajímavá a četla se moc dobře! :)

Eryl
06.10.2012

Když jsem knihu otevřela a přečetla si prvních pár stránek, byla jsem překvapená. Zaprvé stylem, ve kterém je knížka psaná a zadruhé tím, jak se vyvíjel děj. Člověk by si ze začátku řekl, na tom není nic neobvyklého, ale najednou se všechno začne ubírat jiným směrem a jak se odhaluje vše podstatné, zůstanete nad tím jen stát a zírat. Nutí vás to k zamyšlení. Nejprve jsem měla trochu problém si zvyknout na styl autorčina projevu, ale pak se mi to začlo celkem líbit. Můžu říct jen, že jestli kdokoliv váhá, tak si tu knížku přečtěte, určit to nebude ztráta času.

Christy Raedeke

Christy Raedeke