Matematika lásky

Matematika lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296766/bmid_matematika-lasky-ZiI-296766.jpg 3 13 5

Láska je stejně jako většina našeho života plná různých vzorců. Ať už jde o počet sexuálních partnerů nebo o to, komu napíšeme na internetové seznamce, všechny nám obrátí život vzhůru nohama podobně jako láska. Ale naštěstí se dají matematicky vyřešit. Hannah Fryová se s humorem i vážností, která k hledání životního partnera patří, zamýšlí nad tím, jak nám může matematika při problémech s láskou pomoci. S touto jedinečnou knížkou pochopíte, jak funguje hledání vhodného partnera, chemie přitažlivosti, náhoda a pravděpodobnost, kolik partnerů musíte vyzkoušet, než najdete toho pravého, jak si ho poté máte udržet a v neposlední řadě i to, jak připravíte svatbu snů bez zbytečných vrásek. Matematika má zkrátka odpověď na všechno.... celý text

Pro ženy , Literatura naučná

Vydáno: , Noxi

The Mathematics of Love: Patterns, Proofs, and the Search for the Ultimate Equation , 2015

Kara28
03.01.2022 4 z 5

Za mě zajímavá kniha se zajímavými myšlenkami, ale očekávala jsem trochu více.

TomasVr
25.10.2019

Autorka se neúspěšně snaží přesvědčit čtenáře, že je matematika super,ale bohužel...
V samotné knížce je pár pěkných myšlenek a celá knížka je hodně racionální. Jsem rád, že jsem knížku přečetl, ale vrátím se pouze k podtrženým pasážím, kterých je tam pomálu. Je fajn zjištění, že vás lidé přijímají po vzhledové stránce, takoví jací jste, nebo že nemusíte slečně na rande kupovat drahé dárky aby jste zapůsobil.
Pěkné grafické zpracování. Jsou zde grafy, na kterých názorně vidět jak láska funguje.
Za mě 2 z 5 hvězdiček. Čas který strávíte četbou se vyplatí.

ondrejvana
16.01.2019

Uf ouf.
Potěšilo mě, že prakticky je kniha téměř nepoužitelná.

Shashlick
23.01.2017 3 z 5

Upřímně nevím, pro koho je tato kniha určena. Respektive, jak hluboké musí být čtenářovo vzdělání. Některé věci jsou vysvětleny podrobně, kdežto jiné dost vágně a "běžný" čtenář může být poněkud zmaten. Někdy by stačilo i trochu upravit zmíněné vzorce do "lidštější" podoby (odmocniny,...)
Co mi však na knize hodně vadilo, byl špatný překlad a snad ještě horší redakce. Tolik chyb už jsem hodně dlouho v jedné knize neviděl (a že se jedná o velmi krátkou knížečku).
A ještě z knihy zmíním jedno úskalí doslovného překladu: v jednom z příkladů byly použity nepřátelské dvojice: Luke - Darth, Cruella - dalmatin a Bruce - Žolík.

MsThanhLe
16.08.2016 5 z 5

Tuhle knížku jsem přečetla jedním dechem a mě osobně velmi bavila. Autorka říká od začátku knihy, že bychom měli brát věci, o nichž píše, s rezervou. Proto jsem se nebránila žádnému matematickému přirovnání. Matematika se používá všude. Když známe alespoň pár faktů, použijeme matematiku, abychom zjistili pravděpodobnost. Nevím, proč by se nedala použít i takto. Tuto knížku berte s rezervou a užijete si ji. Hannah je vtipná a přidává spoustu užitečných a jednoduchých přirovnání. Možná tato knížka není pro každého. Pro mě to byla trefa do černého. Já, která vždy vše komplikovaně a hekticky řeší, v této knize našla uspokojení. ;)

Kniha Matematika lásky je v