Matematika lásky

Matematika lásky

Láska je stejně jako většina našeho života plná různých vzorců. Ať už jde o počet sexuálních partnerů nebo o to, komu napíšeme na internetové seznamce, všechny nám obrátí život vzhůru nohama podobně jako láska. Ale naštěstí se dají matematicky vyřešit. Hannah Fryová se s humorem i vážností, která k hledání životního partnera ...celý text

Hannah Fryová se s humorem i vážností, která k hledání životního partnera patří, zamýšlí nad tím, jak nám může matematika při problémech s láskou pomoci.
S touto jedinečnou knížkou pochopíte, jak funguje hledání vhodného partnera, chemie přitažlivosti, náhoda a pravděpodobnost, kolik partnerů musíte vyzkoušet, než najdete toho pravého, jak si ho poté máte udržet a v neposlední řadě i to, jak připravíte svatbu snů bez zbytečných vrásek. Matematika má zkrátka odpověď na všechno. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/296766/matematika-lasky-ZiI-296766.jpg 3.57

The Mathematics of Love: Patterns, Proofs, and the Search for the Ultimate Equation (2015)

Pro ženy, Literatura naučná
Vydáno:, Noxi
Více informací...

Shashlick

Upřímně nevím, pro koho je tato kniha určena. Respektive, jak hluboké musí být čtenářovo vzdělání. Některé věci jsou vysvětleny podrobně, kdežto jiné dost vágně a "běžný" čtenář může být poněkud zmaten. Někdy by stačilo i trochu upravit zmíněné vzorce do "lidštější" podoby (odmocniny,...)
Co mi však na knize hodně vadilo, byl špatný překlad a snad ještě horší redakce. Tolik chyb už jsem hodně dlouho v jedné knize neviděl (a že se jedná o velmi krátkou knížečku).
A ještě z knihy zmíním jedno úskalí doslovného překladu: v jednom z příkladů byly použity nepřátelské dvojice: Luke - Darth, Cruella - dalmatin a Bruce - Žolík.

MsThanhLe
16.08.2016

Tuhle knížku jsem přečetla jedním dechem a mě osobně velmi bavila. Autorka říká od začátku knihy, že bychom měli brát věci, o nichž píše, s rezervou. Proto jsem se nebránila žádnému matematickému přirovnání. Matematika se používá všude. Když známe alespoň pár faktů, použijeme matematiku, abychom zjistili pravděpodobnost. Nevím, proč by se nedala použít i takto. Tuto knížku berte s rezervou a užijete si ji. Hannah je vtipná a přidává spoustu užitečných a jednoduchých přirovnání. Možná tato knížka není pro každého. Pro mě to byla trefa do černého. Já, která vždy vše komplikovaně a hekticky řeší, v této knize našla uspokojení. ;)

Autor knihy

Hannah Fry