Márnivá sezóna

Márnivá sezóna https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73824/marniva-sezona-73824.jpg 3 36 14

Zrelá žena + zrkadlo + mladučký milenec = PANIKA Vtipná sonda do duše každej ženy tesne pred päťdesiatkou. Sú veci, ktorými žijeme, tie posledné, čo nás v živote stretli? Alebo si ešte môžeme užiť a zabudnúť na to, že mladosť je už minulosťou? A keď... tak za akú cenu? Dávno neplatí, že na prahu päťdesiatky má mať žena ambíciu už len v pokoji sa dožiť dôchodku, striehnuť na výpredaje v supermarketoch a kočíkovať vnúčatá. Ak aj áno, určite sa tým neriadi hlavná hrdinka knihy Márnivá sezóna Hilda. Šéfuje slušne prosperujúcej reklamnej agentúre, k zdanlivo nudnému a nepriebojnému manželovi si „zadováži“ aj mladého milenca, na radu svojich „dobrých priateliek“ podstúpi niekoľko skrášľujúcich a omladzujúcich procedúr. Pocit spokojnosti samej so sebou je však zradný, bezohľadne a sebecky sa nespráva len Hilda k svojmu okoliu, ale aj jej najbližší k nej. Keď to však zistí, je už neskoro.... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Evitapress

Márnivá sezóna: Svieži príbeh o kríze stredného veku. U ŽENY! , 2011

Knihochod
07.01.2023 odpad!

Hilda, na prahu päťdesiatky, nechce s pribúdajúcim vekom čakať na dôchodok, striehnuť na výpredaje v obchodoch či kočíkovať vnúčatá. Jej ambície sú omnoho vyššie - chce si užiť života. A tak si nájde mladého milenca a na odporúčanie priateliek podstúpi zopár skrášľovacích procedúr. Vydrží jej ale ten pocit spokojnosti samej so sebou? Alebo sa so sklonenou hlavou vráti k tomu, čo pôvodne robiť nechcela?

Opäť ďalšia knižka do série, kde hlavného hrdinu posadne veľmi silná kríza stredného veku. Tentokrát ale môžeme sledovať, aký vplyv má toto obdobie na osobu ženského pohlavia, ktorú by som však najradšej poriadne preplieskala a následne jej slušne vysvetlila, že botox úplne nezmení fakt, že už nie je najmladšia.

Ale začneme pekne od začiatku. Odhliadnuc od príjemného faktu, ktorým je, že sa knižka číta naozaj veľmi rýchlo (ostatne ako väčšina z tohto vydavateľstva), je to jedno veľké zlo. Aspoň teda môj mozog to úplne odmietal spracovať a sem-tam sa i zamyslel, kde sa stala chyba.

Každá jedna osoba v tejto knižke totiž mala akúsi zvláštnu potrebu hľadať si zajačikov, poprípade starších a skúsenejších partnerov, a zdá sa mi, že tam proste všetci zákonite museli mať milencov, avšak ak sa na to pozriem z toho logického a najmä REÁLNEHO pohľadu, keby sa presne takto, ako to bezostyšne popisuje autorka, naozaj ľudia správali, tak by na Slovensku končilo rozvodom každé prvé manželstvo.

A viete, čo ma asi dorazilo najviac, no pritom mi spôsobilo istú dávku uspokojenia, kedy sa aj moje vnútro škodoradostne zasmialo? Keď manžel hlavnej hrdinky navrhol, že si k sebe nasťahujú jeho matku s Alzheimerom, čo nakoniec aj spravili a potom, keď sa rozviedli, on odišiel za svojou novou priateľkou a svoju matku nechal na krku hlavnej hrdinke. Ľudia, karma funguje!

Pri týchto knihách už naozaj strácam svoje, inak celkom slušné, vyjadrovacie schopnosti, ktorými by som v normálnom prípade dokázala pochopiteľne vyjadriť všetky svoje pocity. Avšak v tomto prípade môj mozog kričí na moje prsty, aby napísali jedno jediné varovanie pre Vás: NEČÍTAJTE TO!

VendulaB
25.03.2021 2 z 5

Tohle není oddechovka, to je prostě jen hrozně hloupá knížka. Moje chyba - nevím, proč jsem ji vůbec četla. Aspoň, že to jde rychle.

evik2710
22.02.2020 5 z 5

Moc pěkně napsaná knížka

gargamelka
02.02.2019 3 z 5

Oddechovka s tak trochu předvídatelným koncem... pobláznění zajíčkem,využití chtíče ženy, vyfláknutí se na práci, dlouhodobá netušená nevěra a také ne fair play hra ze strany manžela...

Knižní střípky
29.12.2017 3 z 5

Tato kniha od paní Krausové byla překvapivě vtipná, fakt mi sedla, pobavila mě, byla to fajn oddechovka.

Miro67
24.07.2017 3 z 5

Oddechovka na jedno odpoledne. I když se nejedna čtenářka asi s hrdinkou v lovu zajíčků neshodne, je kniha plná vtipných postřehů, ale i krutých pravd pro ženy padesátnice. Ale protože .. " Nikdo k tobě nebude tak pozorný, jako ty sama".. je jen na nás, s jakým nadhledem se budeme dívat jak na svůj odraz v zrcadle, tak především na své nitro.
P.S. K níže uvedenému komentáři. Doufám, že ani po oslavě svých stých narozenin o sobě nebudu uvažovat jako o stárnoucí svraštělině !!!!

maru1970
10.07.2016 5 z 5

Moc pěkně se četla, pobavila jsem se

maru1970
10.07.2016 5 z 5

Docela jsem se u ni pobavila,dobře se četla a něčím mi připomínala knížky od Monyové

dqenisa
11.06.2016 4 z 5

Knížka byla moc hezká. Je to taková od dechovka, vtipná ale i trochu smutná s nějakým tím zvratem. le lehce napsaná a dobře se čte .Můžu doporučit.

Beky
09.06.2016 4 z 5

Taková nenáročná jednohubka o realitě a paradoxech života ...
O lidské zahleděnosti, přátelství a karmě ... :)

luciefeix
01.01.2015 2 z 5

Jednoduchá oddychová kniha o tom když si uvědomíte že jste život promrhali

vivitv
24.06.2013 4 z 5

Vtipný príbeh o povrchnej, do seba zahľadenej žene v rokoch. Jednoduchá, príjemná, pohodová kniha. Má rýchly spád, takže som na prečítanie potrebovala len slabé 3 hodinky.

kadgam
09.09.2012 2 z 5

Začiatok ma dosť dlho mierne nudil, potom dej dostal spád až k neuveriteľnému záveru.
Antikoncepcia ženy oslobodila ale túžba po večnej mladosti znovu zotročila

kadgam
08.09.2012 2 z 5

Doháňanie zameškaného z mladých rokov alebo strach pred odchodom posledného vlaku?
" ... Nezbudni, ako si budeš vážiť sama seba, tak si ťa budú vážiť ľudia okolo teba... "

2011  61%Vesmír je ženatý
2015  68%Sukničkář