Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě

Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19484/bmid_marley-a-ja-aneb-zivot-s-nejhorsim--65ba385ec6d2a.jpg 5 563 133

Co to je za rodinu bez věrného, dobře vychovaného klidného psa? Labrador Marley má však k takovému psímu hrdinovi daleko. Když si ho John s Jenny přivedou domů, nestačí se divit. Kde je ten mírný, inteligentní a přizpůsobivý pejsek, kterého slibovaly kynologické příručky? Už první jízda autem se promění v malé dobrodružství a překvapení pokračují: Kdo to roztahal po bytě celou roli toaletního papíru? Kam se poděly ubrousky, papírové kapesníky, účtenky, korkové zátky, svorky na papír a šachové figurky? Proč má židle najednou jen tři nohy? Marley kosí ocasem sklenice a zarámované fotografie, ohryzává nábytek, vyhrabává květiny na zahradě, leze do odpadkového koše, skáče na lidi a loudí u stolu, hraje si na potápěče v misce s vodou, škrtí se na vodítku, čmuchá, funí, slintá a očurává kdeco a kdekoho. A navíc roste jako z vody. Přesto na něj John s Jenny nedají dopustit a s velkou láskou i pochopením líčí Marleyho veselé kousky i dojemné chvíle z jeho stáří a nemoci. Život s „nejhorším psem na světě“ totiž není žádná nuda.... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

Marley & Me , 2005

jana277
19.11.2023 3 z 5

Čakala som trochu viac humoru. Zo psieho živova ma určite viac pobavil Frýbovej Robin.

okeey
24.05.2023 5 z 5

Spoustu z nás (mě nevyjímaje) zná film, každopádně audiokniha čtená Alešem Procházkou má naprosto jinou atmosféru.
Příběh vypráví o životě jednoho zlatého nezvladatelného labradora Marleyho a jeho rodině. Od štěňátka až po nevyhnutelný konec, což asi není žádným tajemstvím. Jako pejskaře a milovníka psů mé srdce souznělo při každé, mě dobře známé, nepříjemné situaci, které se ovšem stejně dřív nebo později majitelé psů zasmějí. Líbí se mi, že je tu vykreslen život se psem bez příkras se všemi bláhovými představami, které následně narazí na tvrdou realitu. Asi neznám pejskaře, který by neměl v životě od psa nic zničeného, počůraného apod. Ale i tak je nekonečně milujeme a život bez nich si nedokážeme představit a pak když přijde nevyhnutelný konec, tak se s tím nemůžeme srovnat a tak je to správně. Bohužel psům není dáno dožít se stejně vysokého věku jako nám, ale zase můžeme udělat život krásný mnohým, kteří takové štěstí zatím neměli.
Krásný příběh čtený ,,Severusem Snapeem", co víc si přát? Rozhodně doporučuji.

E.l.i.a
26.02.2023 3 z 5

Čekala jsem víc....víc psích rošťáren. :)

Allla9
03.12.2022 5 z 5

Doporučuji každému, kdo má rád psy. Pobavíte se a třeba vás to inspiruje k pořízení takového psího miláčka.

BlueberryMuffin
13.10.2022 4 z 5

Milá oddechovka, která se navíc snaží i předat nějaké informace o psech. Ve čtení mě ale někdy rušily moje znalosti. :) Například ano, oceňuji snahu informovat čtenáře, že za levno prodávaná čistokrevná štěňata nejspíš nebudou v pořádku. Ale když vzápětí je v pořádku vzít si štěňátko od paní, která má jen dva pejsky a tohle je poprvé (nebo podruhé) co fenka štěňata má a tím se končí - a člověk ví, že ve skutečnosti se i takhle můžou tvářit právě množitelé - tak prostě au. Ne že bych to autorovi měla vyloženě za zlé, člověk nemůže jen tak vědět všechno, ale zážitek to dost kazilo. :)

jan.para
14.09.2022 3 z 5

Milé a nenáročné čtení o životě s "nejhorším" psem, který mi ovšem v porovnání s jinými hafany zas tak špatný nepřišel.

Doubravka1975
08.09.2022 5 z 5

Suprový příběh o jednom životě s nejhorším psem na světě. Super je i film, oboje doporučuji

happy-smile
20.08.2022 4 z 5

Kniha byla opravdu moc pěkná (i když někdy smutná). Takové pohlazení. Kdysi dávno jsem viděla film a vůbec jsem netušila, že mě kniha takto nadchne. Navíc je to podle skutečného příběhu! Milovníci psů, tohle bude něco pro vás.

Gabux
15.06.2022 5 z 5

Marley a já. Kniha, kterou jsem poprvé četla jako malá holka. Kniha, u které mám dost často na krajíčku. Výborná kniha o životě jednoho ztřeštěného psa. Kniha o životě celkově. Můžete si z ní vzít hrozně moc a nebo taky nic a jen si užít obyčejný příběh ze života. Je to na vás. Největší síla této knihy je v tom, že vás do ničeho netlačí. Autor jen vypráví příběh. Bez zbytečných dramat. A vše, co se v knize děje, se může stát i nám.

“Pes soudí každého podle toho, jaký je uvnitř, a ne podle barvy pleti, vyznání nebo společenského původu. Je mu jedno, jestli je člověk chudý či bohatý, vzdělaný či ne, chytrý či hloupý. Je to tak prosté a přitom nám lidem, kteří jsme o tolik chytřejší a sofistikovanější, vždy dělá takové problémy rozeznat, na čem záleží, a na čem ne.”

Vivetkav
26.05.2022 4 z 5

Nádherná kniha nejen pro milovníky psů ..

Zuzka_Zuu
02.04.2022 5 z 5

Knihu jsem četla a musela se smát, protože stejně jak John Grogan i my máme doma takového Marleyho, akorát v poloviční verzi, křížence jménem Riley. Číst ty řádky mě přimělo dojít k závěru, že nejsme jediní s takovýmto typem zvláštního psa, je prostě svůj, stejně jako Marley. Nemohli bychom ho milovat víc.

Nikky000
24.03.2021 4 z 5

Tahle relax knížka se musí líbit snad každému....

Manifest blech
31.12.2020

Krásná oddechovka, co se teď hodí nejvíc.

Market116
29.12.2020 5 z 5

Po této knize jsem sáhla především kvůli Čv...protože je pravda, že si radši nejdřív přečtu knihu a až potom si pustím film (pokud tedy nějaký je)...ale je to už dlouho, co jsem film viděla a tak jsem se do knihy s radostí pustila.
Musím říct, že byla krásná...nevěděla jsem, že to je skutečný příběh a to se mi na tom líbilo.
Marley byl přímo příšerný pes a kdybych podobného sama neměla, asi bych nevěřila tomu, čeho všeho je pes schopen...i přesto naše čtyřnohé miláčky milujeme, jinak to přeci nejde...zvlášť, když si je sami vybereme.
Takže jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla...navíc jsem si u ní zavzpomínala na svého první psa Ferdu, křížence kokršpaněla s jezevčíkem, s nímž jsem neměla takové štěstí, abych se s ním mohla rozloučit...přesto vím, že v mém srdci bude už navždy, protože takového psa už nikdy mít nebudu...byl prostě jedinečný, stejně jako vzpomínky na něj.
Knihu moc doporučuji, stejně tak doporučuji mít po ruce krabici kapesníků...

rumund
13.12.2020 5 z 5

Tahle kniha se mi doopravdy moc líbila. Dokonce mi při konci knihy asi něco spadlo do očí, páč jsem začal slzet ...

marki.dvorakova
08.11.2020 5 z 5

Tohle je srdcovka pro všechny milovníky psů. Budete se u toho smát a na konci vám ukápne slza. Miluju příběh Marleyho.

jana5655
08.11.2020 5 z 5

Tato kniha byla opravdu úžasná a zábavná. Ovšem ten konec jsem opravdu nedávala. Hodně jsem ho probrečela. Před 9 měsíci nám umřel pejsek. Přesně 2. 2. 2020. Byl to malý pejsek, který hrozně rád útočil na ostatní psy jakékoliv velikosti. A hrozně rád utíkal pokud se dostal k otevřené brance. A ten jeho apetit? Sežral by úplně všechno v jakémkoliv množství. Klidně vyskočil i na stůl. když se nikdo nedíval. Navíc jako Marley se hrozně bál bouřky. Hrozně mi chybí. Ti pesjkové jsou naše lásky největší. Nechci si ani představovat, co bude až přijdu i o toho mého druhého 6 letého. Mojí největší lásku, který je na mne tolik závislý. Je to takový můj tulíček. Ten čas s nima tak hrozně letí.

Hanjimka
03.11.2020 5 z 5

Ač jsem spíš kočkomil, takhle knížka se určitě bude líbit všem milovníkům jakýchkoliv zvířat. Krásně popsaný život jednoho mentálně nevyrovnaného psího blázna. A jeho rodiny. Smích i pláč, všechno v jedné knize.

Jarka_rybář
04.10.2020 5 z 5

Výborná knížka. Člověk občas nevěděl, zda se má smát nebo plakat. Marley je super psí postavička.

georginaa
04.10.2020 5 z 5

U téhle knihy jsem nevěděla zda se smát nebo plakat, vlastně jsem dělala obojí. Jelikož mám doma již druhou labradorku, chápala jsem veškeré blbosti co dělal Marley a jsou to opravdu úžasní a obětavý psy.

psi humor zfilmováno příběhy o psech podle skutečných událostí

John Grogan
americká, 1957
2007  92%Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě
2007  83%Únos / Odvaha uvěřit / Jacquot a anděl / Marley
2009  78%Zlobiví psi si užijí víc legrace

Kniha Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě je v