Predurčenie

Predurčenie https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41212/mariotovi-dedici-predurcenie-41212.jpg 4 32 4

Mariotovi dediči série

Jeden deň, jedno stretnutie, jeden rozhovor prevrátia život štrnásťročnej Mije z Nitry naruby. Zistí, že čarovanie, lietanie a zaklínanie nie je len smiešny výmysel rozprávkarov. Mija v sebe objavuje výnimočnú moc a učí sa ju ovládať, no najskôr sa musí naučiť ovládať samu seba... Púšťa sa do najväčšieho dobrodružstva svojho života a netuší, že tým otvára dvere ďalším vzrušujúcim udalostiam, pretože podľa veštby len Mariotovi dediči, medzi ktorých Mija patrí, dokážu zastaviť vojnu.... celý text

Literatura slovenská , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Predurčenie , 2010

Norea
Norea
22.03.2015 5 z 5

Túto knihu mi ospevovala sestra aká je vynikajúca. Popravde, páčia sa mi obaly kníh a pred tým než som ju začala čítať ma najviac oslovilo to, že autorka je mladá slovenka, ktorá krásnym spôsobom vydala to čo vymýšľala pár rokov. Knihy sú fantasy, s pestrými zápletkami a málokedy smutným koncom hlavnej hrdinky. Som rada, že som to prečítala a nechala sa viesť našou slovenkou po krajine krásnej fantázie.

Liyz
Liyz
21.05.2013 3 z 5

O tejto knižke som vedela ešte pred jej vidaním a veľmi som sa na ňu tešila.
Nesklamala ma.
Vzhľadom na to, že je to knižná prvotina autorky, má svoje chybičky krásy. Ale na druhej strane zaujalo ma prostredie príbehu: Slovensko. Tiež čarovanie, zapojenie slovanských sviatkov a postupné gradovania.
Hoci je to podľa mňa najslabšia časť série, je to primeraný začiatok dobrého príbehu.

Budly
Budly
19.05.2012 4 z 5

Netreba knihu odsudzovať preto, že to napísala slovenská autorka. A rovnako to neporovnávajte s Harrym Potterom, potom by sme už mohli takto porovnávať všetky fantasy knihy. Páči sa mi akým spôsobom je to napísané. Opisy miest sú také realistické, že si ich viem dokonale predstaviť. Kniha sa mi páčila hlavne preto, že to bolo pútavé a že to nebolo pritiahnuté za vlasy. Vymyslela si vlastný sve, sklbený s tým naším, vlastný spôsob mágie, trochu inovovaný, no aj tak veľmi zaujímavý. Proste pr(a)vé slovenské fantasy!

rusalka1
rusalka1
30.03.2011 5 z 5

táto kniha je skvelým dielom slovenskej autorky, som na ňu hrdá, pravá nefalšovaná slovenská Fantasy !!! a je aj vynikajúca, Marja otvorila nový svet čarodejníkov :) teším sa na ďalšiu časť :)

magie Slovensko, Slovenská republika slovenská literatura

Marja Holecyová