Proměna Mary Dyerové

Proměna Mary Dyerové https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164605/bmid_promena-mary-dyerove-be2-164605.PNG 4 208 46

Mara Dyerová série

< 2. díl

Věřila, že před svou minulostí dokáže utéct. Nedokáže. Věřila, že všechny její problémy jsou jen výplodem její mysli. Nejsou. Nevěřila, že po tom všem, čím si prošla, před ní kluk, kterého miluje, ještě něco tají. Mýlila se. Mara má velké problémy rozlišovat mezi skutečností a světem představ, nočních můr a bludů. Přesto se statečně pere se životem a věří, že může být ještě šťastná. Obává se i svých specifických schopností, díky kterým zřejmě zabila několik lidí. Ještě, že je jí stále po boku charismatický a akční Noah Shaw, na jehož pomoc Mara spoléhá. Temný, místy depresivní, hororově laděný román napíná čtenáře, aby si vybrali, zda se jedná o realitu, nebo pouhé Mařiny představy, či zda je nakonec vše možná úplně jinak.... celý text

Romány , Fantasy , Dívčí romány

Vydáno: , Brio

The Evolution of Mara Dyer , 2012

tereziehl
26.06.2023 5 z 5

Vynikající! Úplně mě to pohltilo... Napětí, tajemno, skvělá romantická linka, humor,... Perfektní. Teď jsem dočetla i 3. díl, který je bohužel jen v angličtině, ale stál za to!!! :-)

E.vi.k
26.01.2021 5 z 5

Stejně jako první díl, perfektní. Tajemné, napínavé, nemohla jsem přestat číst. Jeden zvrat za druhým...

vinebitch
22.11.2020 5 z 5

Druhý díl přinesl jak odpovědi, tak i další otázky a upřímně mě donutil přečíst si i třetí díl, i když v angličtině. Pevně věřím, že to bude stát za to a už se nemůžu dočkat, jak to vlastně celé dopadne.

Denisa31
20.10.2020 3 z 5

Za mě dobře čtení. Ale nechápu, jak vydavatelství muže vydat jen dva díly a třetí, který je zásadní nepřeloží.

Maanna
28.04.2020 4 z 5

Druhý díl trilogie přináší víc otázek než odpovědí. Stále si udržuje temnou a napínavou atmosféru, hrdinka pořád není ten úplný klaďas, což je dobře. Zajímavým oživením jsou scény z Indie. Trochu mi ale vadilo, že velkou část děje byla Mara nacpaná do role vyděšené princezny, kterou chrání její dokonalý princ. A ještě horší je, že plno věcí tento princ řeší nekonečným přílivem tisícidolarovek - myslím, že je to často až na úkor příběhu: hrdinové se ocitnou před překážkou, která by stála za nějaké kreativní řešení, ale místo toho Noah vytáhne pár tisíc a je po problému, to byla trochu škoda.
Nakonec pak musím podotknout, že vydat z takto ucelené a propojené trilogie dva díly pokládám od nakladatelství za značně nefér (byť mi nedělá problém dočíst třetí díl v angličtině, ale vadí mi to v principu). Chápala bych tento přístup u volných sérií nebo u těch, které mají dílů mnohem více, ale nevydat poslední díl v podstatě trojdílné detektivky, to je něco jako trestný čin... Za což ale autorka ani kniha nemohou, takže 4 hvězdy pro knihu a mínus 4 pro nakladatelství...

Kristy78
22.04.2020 4 z 5

Napínavé čtení, které rychle ubíhalo. Opravdu jsem netušila, kdy se odehrává současný děj nebo další z nočních můr Mary. A vyústění? No, to bylo překvapení!

Katty59
06.03.2020 3 z 5

Po prvním díle jsem hned sáhla po druhém s tím, že jsem se nemohla dočkat pokračování a rozluštění celého příběhu. Ze začátku mě to chytlo, ale čím dál jsem byla, tim vic přibývalo záhad a podivných situací a já pořád čekala na nějaké rozuzlení nebo aspon vysvětlení nějaké záhady, az mě to trošku začalo nudit. Asi jsem od toho čekala něco víc, ale i tak jsem byla zvědavá jak to dopadne. Možná se poohlédnu po třetím díle.

kkarmela
05.02.2020 5 z 5

Stejně tento jako první díl jsem doslova zhltla. Super.

MarryMikuskova
18.05.2019 4 z 5

Prvý diel tejto trilógie som dočítala len pred niekoľkými dňami a naozaj neviem, na čo som vlastne čakala. Kniha ma veľmi milo prekvapila. Až mi bolo chvíľu ľúto, že som ju nechala čakať na polici vyše dvoch rokov. Uhm, sorry. Druhý diel série ma vôbec nesklamal. Stále sa tam niečo dialo. Akože, naozaj stále. V jednej kapitole sa niečo udialo a v druhej zas niečo úplne iné. V žiadnom prípade som nedokázala predvídať, čo sa bude diať ďalej.

Kniha sa mi čítala ľahko, plynule. S prekladom som nemala žiadny problém. Len jedno slovné spojenie mi robilo problém - "ani keby". (Doktorka Kellsová čakala na moju odpoveď, ani keby som bola schopná povedať aj čosi iné ako len áno.) Neviem presne vysvetliť dôvod, ale to slovné spojenie mi liezlo na nervy. A ak som ho prečítala na jednej strane aj dva razy, išla som vyletieť z kože. :D Ale inak som nemala problém absolútne s ničím, čo sa prekladu týkalo.

Postavy sú rôznorodé, myslím, že mi žiadna nevadila. Samotnú Maru som si obľúbila už v prvom diely. Možno by to len miestami chcelo ubrať trochu naivity, ale inak som ju mala rada. Noah je skrátka zlatíčko. Len sem tam som sa pozastavila pri tom, ako všetko vie a to čo náhodou nie, rýchlo hneď zistí. Alebo, že peniaze hneď všetko vyriešia. Akože dobre, však chápem, že je prachatý a môže si to dovoliť. Ale to naozaj nikomu nikdy nepríde divné, že ho podpláca nejaký šestnásťročný chalan? (Dúfam, že má 16 - presne už neviem. :D )

S knihou som veľmi spokojná, len jedno mi je ľúto - že posledný diel trilógie už vydavateľstvo nevydalo. :(

Veronika33
16.04.2019 4 z 5

Kniha sa mi páčila rovnako ako aj prvý diel, tento bol však trochu chaotickejšie napísaný. Dej trochu viazol, situácie sa opakovali, príbeh sa veľmi nevyvíjal. Napriek tomu je kniha pútavá. Jediné čo ma mrzí je, že kniha skončila totálne otvorene a ďalší diel pravdepodobne už preložený nebude. Škoda.

oblakaknih
12.02.2019 4 z 5

První díl byl lepší. Přesto napínavé a bavilo mě to.

brijana
03.03.2018 5 z 5

Mrzí mě, že v čj nevyšel ťretí díl... po druhém pokračování mám v hlavě více otázek, než po tom prvním. Neuvěřitelný příběh!

kuntova.k
13.04.2017 5 z 5

Po přečtění jsem snad ještě více zmatená než před. Každopádně se rozhodně vrhnu na třetí díl (i když ho budu muset přelouskat se slovníkem) a doufám, že bude stát za to. Kniha je velice zajímavá a nelze se od ní jen tak odtrhnout. Občas byly i pasáže, u kterých jsem se doma pekelně bála. Celý děj prožívám jako bych byla Marou já sama. Opravdu krásně napsáno.

lucie2952
15.03.2017 5 z 5

Super kniha. Ale za ten konec bych vraždila, když není přeložen tŕetí díl

hellena1523
15.02.2017 5 z 5

Po prvním dílu jsem se těšila na pokračování a musím říct, že zůstávám nadšená. Je pravda, že pasáže z minulosti (Indie) na mě působily nepatrně rušivě, ale byly napsány velmi sugestivně (jako bych se ocitla na témže místě a cítila působení tamních podmínek podnebí na své vlastní tělo). Závěr opravdu překvapivý!!!

vedana
17.09.2016 3 z 5

Knihu jsem začala číst, jelikož jsem chtěla vědět, jak se příběh vyvine. Chvilkama jsem některé pasáže přeskakovala, byly docela zdlouhavý. Ke konci to začalo být trochu napínavější. Asi jsem od tohoto dílu očekávala více. Při čtení jsem se musela povznést nad věkem hlavních hrdinů a to, jak to všechno zvládli, beru to jako oddychovku.

dragonfly7
05.09.2016 4 z 5

Rozhodně bych dala pět hvězd, ale Noah se mi jako postava zas tolik nezamlouval. Přišel mi až příliš nereálný, nelíbivým způsobem dokonalý. Na druhou stranu příběh je skvělý, knížka byla neskutečně napínavá a tajemná, až mi je líto nedat plný počet hvězdiček.

Veeria
22.04.2016 5 z 5

Noah a Mara. Příběh. Tajemno. Plný počet hvězd bez diskuze a doporučuji! Ne třeba více slov. :)

Julia_pt
17.04.2016 5 z 5

Zamilovala jsem si tuhle sérii! Opět je to napsaná akčně, čtivě trochu do hororu atd. Nechtěla jsem ji vůbec odložit! Vždycky, když už to vypadalo, že se tam nic moc dít nebude, hned tam skočilo něco neočekávaného. Pak samozřejmě chcete vědět, co se bude dít dál a takto to šlo až do 3 hodin ráno. Spisovatelka by měla ke knížce přibalit nějaký konektor na pytle pod očima, protože já ho ráno vážně potřebovala :D Naprosto mě štve, že vás autorka napíná do poslední stránky, a nakonec stejně nic neosvětlí, spíš nabádá k dalším otázkám. Skončilo to totálně neuspokojivě. (otevřeně) Nutně potřebuji další díl!
DOPORUČUJI!!!!!!!!

Bobík-3
13.04.2016

Ahoj lidi
Jak jsem četla ty komentáře, všimla jsem si, že mnoho z vás se těší na třetí díl: Odplata Mary Dyerové, a děsí vás představa čtení knihy v angličtině :D. A ano musím vás zklamat, třetí díl prý v češtině vydávat nebudou :( (to už je další série knihy, ze které nechtějí přeložit poslední díl. A už mě to ****). Takže lidičkové, objednat anglickou verzi, vytáhnout computer a zapnout google překladač, protože se jinak nedozvíme, jak to dopadne. :3

ztráta paměti, amnézie nadpřirozené schopnosti

Michelle Hodkin
americká, 1982