Manželské nehody

Manželské nehody https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302313/bmid_manzelske-nehody-18X-302313.jpg 3 111 31

Ben a Maddy jsou svoji už patnáct let a mají tři děti. Maddy je klidná žena, kdežto Ben má výbušnou povahu a sebemenší rozepři řeší křikem. Svou ženu však nadevše miluje. Jenomže jednoho dne Benova prchlivost způsobí autonehodu, při níž Maddy upadne do kómatu. Benovi nejenže hrozí vězení, ale musí se ještě spolu s nejstarší dcerou postarat o domácnost. A teprve v tu chvíli se začíná ukazovat jeho pravý charakter…Vynikající psychologické drama o vině, odpuštění a možnostech změnit to špatné v nás, ale také o všednodenních maličkostech, jež nemusí být tak nevinné, jak se zprvu zdají být.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Accidents of Marriage , 2014

Beáta753
18.03.2024 3 z 5

Tři hvězdičky, protože kniha byla opravdu smutná. Jsou knihy i takové, ale tam je cítit aspoň naděje. Nicméně kniha byla pro mne i tak velmi zajímavá. Jak taková nehoda může zasáhnout do jedné rodiny. Líbilo se mi, jak to každá z postav vnímala po svém.

Adriena838772
13.07.2023 5 z 5

Mě se to líbilo je to takové zvláštní

knihovnička007
29.09.2022 1 z 5

Jsou knihy, které se povedou. A pak jsou knihy, které přetrpíte... otáčíte stránku za stránkou a čekáte ten okamžik, kdy se něco změní, nějaký důvod proč být rád, že jste tu knihu otevřeli a chcete si ji přečíst.
nic...
Více v recenzích nebo na FB Tučňákův knižní svět.

archivářka115
24.07.2022 odpad!

Začátek se dal celkem číst. Po návratu Maddy domů, jsem začala přeskakovat stránky. Zoufale jsem čekala až bude konec. Nikdy více.

Lenka541
28.05.2022 3 z 5

Příběh trochu rozvláčný, moc na mě nezapůsobil. Po knížkách z období válek se není ale čemu divit. Opravdu hodně americké, Maddy s Emmou mi přišly sympatické,ale až po nehodě. Před nehodou mě rodinka příliš nebavila.

Hakl54
06.03.2022 4 z 5

Na mě trochu rozvláčné a spousta věcí nedořešených.

martinkaLLL
28.04.2021 4 z 5

Román se četl velmi dobře. Bylo to zajímavé, smutné, ale i to celkem dobře dopadlo. Závěr mě teda zklamal. Tam bych brala trošku jiný konec, ale tak to zas na to může mít každý jiný názor.

broskev28
22.02.2021 4 z 5

Takový typicky americký příběh jedné rodiny, chtělo by se říct, tedy napsat; téměř nic není takové, jak se nám to na první pohled jeví.
Ale já jsem přesvědčená (i když nevím, zda by mi to psychologové potvrdili), že tahle situace je velmi častá a běžná také v mnoha evropských, potažmo českých rodinách. Jak často se žena-matka snaží zachránit rodinu na úkor svého osobnostního rozvoje, případně kariéry. A přiznejme si, že tohle je ještě ta snesitelnější varianta, kdy to "odnese jenom" psychika partnerky, a nikoli fyzické zdraví její, případně dětí.
Podstatnou úlohu při jejím rozhodování určitě hrají peníze, resp. schopnost zabezpečit rodinu po rozpadu. A někdy je nutná "léčba šokem", aby dotyčná nahlédla na svou situaci z jiného úhlu a začala ji konečně řešit, a ne jen trpně přijímat. Takže já jsem byla navýsost spokojená, že jsem rozhodně nečetla jen klasickou červenou knihovnu, ale příběh, z něhož si mohu něco odnést a nad kterým mohu ještě přemýšlet.
Zaujaly mě i postavy rodičů obou protagonistů a samozřejmě také představy a přání všech dětí tohoto manželského páru. Příjemný překlad a absence tiskových chyb napomohly hladce plynoucí četbě, takže pro jednou opět pochvala nakladatelství Ikar.

"Možná člověk musí milovat. Špatného muže. Aby se naučil milovat. Dobrého muže. Možná. Jsi byl. Můj špatný muž. Příliš dlouho."

kniha
31.01.2021 5 z 5

Výborný psychologický příběh ze života. Skvěle napsané, ráda se k němu vrátím.

Pavouček2
15.01.2021 3 z 5

Já nevím, ze začátku mě to bavilo, pak jsem byla zklamaná, když se probrala z kómatu, pobyt v nemocnici a v lázních, o tom skoro nic... do toho i víc toho náboženství...

maličkán
08.01.2021 4 z 5

Divím se, že má kniha tak nízké hodnocení. Mne zaujala od začátku , velice čtivá. Doporučuji.

Givana
04.08.2020 5 z 5

Moc hezká kniha, čtivá, psychologie postav odkrývá charaktery.

mariva
09.06.2019 3 z 5

Čtení knížky nebyla úplně jednoduchá záležitost, chování jednotlivých postav jsem ne vždy chápala - nesedí mi například americký způsob výchovy dětí a tolerance k jejich chování. Jinak ale byla kniha hodně zajímavá a zejména návrat člověka z kómatu do normálního života je moc dobře popsán. S Maddy prostě čtenář musí cítit sympatie a držet jí palce.

Kamiliana
21.02.2019 3 z 5

Obálka mě upoutala hned,jednak vizuálně a jednak pochvalou od mé oblíbené autorky Liane Moriarty. Kniha se hodně podobá její "Alici", ovšem toto je psychologické drama, které nepatří mezi nejčtivější knihy, které jsem kdy přečetla.

oluskace
20.05.2018 5 z 5

Kniha se četla sama, hodně jsem ji prožívala. Za mě super ☺

Toňula
26.04.2018 4 z 5

Kniha autorky, kterou jsem dosud neznala, mě příjemně překvapila. Mám ráda styl vyprávění pohledem několika postav, v tomto případě tří stěžejních - Maddy, která se zotavuje z těžké autonehody, na které má podíl její manžel Ben, další z vypravěčů, a dcery Emmy, která je nucena postarat se o domácnost a mladší sourozence a současně řešit své vlastní problémy spojené s dospívaním. Příběh se zabývá otázkami, se kterými se potýká každý z nás - otázkou důvěry,pochopení, zklamání, sobectví ve vztahu a naopak otázkou, kam až můžeme zajít v toleranci chyb toho druhého na úkor ztráty vlastního já..

cukrovka
19.04.2018 4 z 5

Zajímavý psychologický román, který nám nabízí pohled na manželství z několika stran. A také těžkosti zotavování se z kómatu jak pro postiženého, tak pro rodinné příslušníky.

Agatha84
03.03.2018 4 z 5

Dovolím si hodnotit dříve,než dočtu. Příběh je to neuvěřitelně silný,i když místy hodně rozvláčný. Při čtení se ve mně rve spousta protichůdných pocitů. Na jedné straně hluboký smutek a soucit s Maddy, Emmou a dalšími,kteří se snaží pomoci,na té druhé pak nezměrný vztek a absence empatie k Benovi,který se přes to všechno neváhá litovat.
Na tuhle knihu rozhodně nezapomenu!

caracol
04.12.2017 4 z 5

Velmi dobrý námět, který vás přiměje se zastavit, zamyslet se a uvědomit si, co je důležité.. kniha se čte velmi dobře, přesto mi tam "něco" chybělo - proto jen 4 hvězdičky

sabca
01.09.2017 4 z 5

Kniha se mi četla dobře. Pěkný byl přístup nejstarší dcery , která se po dobu nemoci své matky starala a mladší sourozence. Otec pochopitelně selhal. Doporučuji

rodina

2014  65%Pohodlné lži