Manželé odvedle

Manželé odvedle https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329780/bmid_manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 4 4987 1474

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Couple Next Door , 2016

Luciluc
22.04.2024 4 z 5

(SPOILER) Knihu jsem ulovila na knižním swapu a roky mi pak ležela v knihovně. A protože jsem dlouho nečetla žádný thriller/detektivku, přišla konečně její chvíle. Styl psaní mi přišel hodně kostrbatý, ne, že by se to nedalo vůbec číst, ale moc mi to nesedlo. Co se týká zápletky, ta byla dobrá, bylo to napínavé, mělo to celkem spád. I když už dopředu trochu tušíte o co asi půjde, najde se i pár překvapivých situací. Jako plus beru, že autorka poodkryla téma poporodní deprese a toho, že mateřství není pro všechny ženy ve znamení růžových obláčků a věčně svítícího slunce. Annin manžel Marco to se svým plánem nedomyslel, nechápu, že takhle riskoval a byl tak naivní, že ho nenapadlo, že se může něco zvrtnout. Nedokáži si představit Anninu bezmoc…navíc umocněnou tím, že když trpí disociativní poruchou a má „výpadky“, během nichž si nepamatuje co dělala, nebyla si pak vůbec jistá tím jestli Coře něco neprovedla ona sama. Škoda, že nebyla detailněji vykreslena postava detektiva Rasbacha. Cynthia byla pěkná mrcha, a Richard…škoda slov. Konec, resp. poslední kapitola, byl hodně překvapivý. Byla to dobrá oddechovka, kterou jsem měla přečtenou během pár dní, protože jsem byla zvědavá jak to všechno dopadne, nechávat si ji ale nebudu a pošlu ji o dům dál. Slabší 4 *.

Markéta:)
19.04.2024 3 z 5

Za mě zatím nejslabší příběh od této autorky. Přijde mi, že to bylo celé přitažené za vlasy a ten konec.. ten mi přišel zbytečný.
Shari Lapena ovšem pořád píše dobře, to se ji musí nechat. Příběh ubíhá a ani vlastně nevíte, že čtete.

janii0943
10.04.2024 2 z 5

Čekala jsem víc. Daleko víc. Dej je zdlouhavý, konec naprosto přetaženy za hlavu, ale chápu asi i autorka to chtěla mít z krku.
Audiokniha se mi líbila možná víc, než samotná knížka.

Ztratilo se dítě, hledá se dítě, podezřelí ....zmatek, zmatek a zbytečné natahování děje.
Tohle bylo vycucane z prstu, bohužel. Zhruba v půlce se dozvíte, kdo dítě unesl a od té doby, to budete chtít vzdát.

petraj30
04.04.2024 3 z 5

Čekala jsem... ani vlastně nevím, co jsem čekala, ale tohle rozhodně ne. Nemůžu napsat, že bych se přímo nudila, ale nebylo to ono.
Celkem rychle se dalo poznat, kam příběh směřuje, protože všechny otázky, které se během vyšetřování objevily byly rázem zodpovězeny a ze všeho se dalo rychle odvodit, kdo je hlavní neznámá v rovnici podezřelých. Žádné překvapení, no možná jen poslední kapitola tak trochu vybočovala ze stereotypního rituálu, ale jinak to byl velmi předvídatelný příběh. Škoda, anotace zněla slibně.

Niu
31.03.2024 2 z 5

(SPOILER) Moje první slova po dočtení byla: Tak to byla teda blbost.
Jako pro čtenáře, kteří začínají s thrillery nebo napůl detektivkami asi dobrý (jakože za tři), těm by se to líbit mohlo. Ale většina BESTSELLERŮ pro ženy a ještě k tomu thrillery jsou vlastně velmi po povrchu klouzající čtení. Neoblíbila jsem si žádnou z postav. Ale detektiv Rasbach byl fajn, škoda, že tam nebylo víc z jeho práce.
Kdyžtak o tom ještě přemýšlím, hodím sem svoji představu o tom, jakým směrem jsem si myslela, že to půjde: co třeba jakože žádné mimčo neexistuje - to by bylo teprve to pravé psycho.

kniznidenik
25.03.2024 odpad!

Prvoplanove, predvidatelne, nudne, postavy ploche. Ja nechapu ja tohle mohl byt bestseller.

sarkafarka1900
24.03.2024 2 z 5

Kniha sice obsahovala čtivé a napínavé pasáže z hlediska líčení děje, na druhou stranu, jak tady zaznívá v komentářích, jiné pasáže byly plytké, taková "vata", kdy jsem si říkal, už aby byl konec knihy. Také k postavám si člověk nemá důvod vytvořit nějaký bližší vztah, jsou buď takové unylé nebo jejich vylíčení autorkou je odbyté. Konec knihy je po zdánlivém relativním happy endu skutečně nečekaný, ale připadal mi takový samoúčelný. Rovněž se připojuji k názorům, že text, co se týká podoby vět, volby slov a slohu, je mírně řečeno nepropracovaný. Je otázkou, jestli to je problém už autorky, nebo překladatelky nebo se na tom podílely obě. S přimhouřením oka 2,5 hvězdičky

marrie5227
20.03.2024 3 z 5

Skvělá myšlenka a ne úplně skvělé zpracování. Podruhé jsem sáhla po knihe od Shari Lapeny a jsem ještě smutnější než naposled.

Necháme naši dceru samotnou v postýlce a půjdeme vedle k sousedům na oslavu narozenin. Vezmeme si s sebou i chůvičku. Vždyť co se může stát?

V knize Shari Lapeny se dozvídáme, že to nejhorší. Malá Cora z postýlky mizí a svět rodičů se obrací vzhůru nohama.

Achjo.

Mé okolí se dělí na dva tábory - ale větší polovina sdílí můj názor, že tohle taky není ono.

Kniha mě velmi zaujala svou anotací a já se těšila na příběh plný napětí a zvratů, jak ostatně hlásí recenze na titulní stránce. No. Jako ne.

Prvních 120 stran se vlastně neděje vůbec nic kromě zmizení miminka, což čteme již v anotaci. A poslední 3 kapitoly jsou nacpané všemi možnými zvraty.

Jsem ráda, že jsem knihu měla jen z knihovny a nekupovala si je podle plánu. Nejspíš dám šanci ještě nějakému příběhu, ale mezitím to bude chtít něco záživnějšího, protože jsem akorát ještě zklamanější než z “Jeden z nás.

*2,5

Miška74
16.03.2024 3 z 5

Moje první knížka autorky. Kniha je celkem dobrá, zajímavý příběh i zápletka, ale něco mi tam prostě chybí. Pro mne je kniha prostě málo napínavá. Určitě dám ale šanci i dalším.

kalache
09.03.2024 4 z 5

...je to jako v životě.Nikdy nevíte,kdo tahá za provázky...

dominika2585
07.03.2024 3 z 5

Neurazila, nenadchla.

IvaBor33
05.03.2024 odpad!

Predvidatelne od zacatku do konce. Nudne, postavy jedna jak druha.

Čmeláček
19.02.2024 5 z 5

Co se stane, když si zajdete k sousedům na večeři a svoje malé mimčo necháte doma samotné? No tak zaprvé se nemusí stát vůbec nic, což je asi ten nejobvyklejší scénář. Jenomže to by potom nevznikla žádná kniha, proto tady v téhle dítko zmizí a podezřelou se stává jeho vlastní máma...
Bylo to zase vynikající čtení, tahleta paní spisovatelka prostě psát umí a dobře ví, jak na nás! :))) A i když to byla její prvotina a nebyla tak vymakaná jako knížky, co napsala pozdějc, vidím to na pět a howgh! :)

Verunka289
15.02.2024 3 z 5

Tak tohle mě docela dost nudilo, ke čtení jsem se musela spíš přemlouvat a vlastně mě ani moc nezajímalo, jak to dopadne. Nevím, čím to bylo způsobené.... Jestli jsem četla těch thrillerů už moc a jen tak něco mě nenadchne nebo jestli nebyla zrovna ta správná konstelace hvězd? Těžko říct, ale za mě teda bohužel nic moc. Byla to moje prvotina od autorky, takže možná mi prostě jen nesedne její styl psaní. Ještě tomu ale dám šanci a zkusím nějakou její lépe hodnocenou knihu.

Twoo
14.02.2024 4 z 5

Od autorky jsem cetla uz Jeji konec, a proto me ocekavani bylo nizke. Manzele od vedle me ale prekvapili prijemne. Precetla jsem to za dva dny a fakt me to docela udrzovalo v napeti, jak to teda vsechno je. Zaver samozrejme mimo uveritelnost, ale to je v zanru standardem. Za me dobry!

MaLoMe
01.02.2024 2 z 5

S veľkým sebazaprením 2 hviezdičky. Slabé, veľmi slabé. Postavy, dej, zvraty, všetko povrchné, nedôveryhodné. Toto bola moja druhá kniha od Shari, ale asi už aj posledná.

JanaŠamšová
17.01.2024 5 z 5

"Všichni něco předstírají, všichni si hrají na něco, co nejsou. Celý svět stojí na lžích a klamu."
Manželé jdou k sousedům na večírek a nechají šestiměsíční dceru doma a kontrolují ji přes chůvičku. Ona však zmizí.
Kniha plná zvratů a překvapení. Nemůžete v ní věřit nikomu a ničemu. Každá stránka překvapila, žádná zbytečná slova, prostě naprostá pecka. Napětí, spád a pár postav, které autorka velmi dobře popsala.
Jen ten konec!?

krevetka79
28.12.2023 5 z 5

Za mě skvělá knížka .
Smutné téma únosu miminka, nezodpovědné chování rodičů, narušená psychika .
Čtení jsem si užila od začátku do konce.
Výborně propracovaný příběh, skvěle zamotané a víceméně uvěřitelné.
Překvapilo mě celkem nízké hodnocení.
Sama za sebe mohu jen doporučit.

Tereza0107
29.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Moje druhá knížka od autorky, tentokrát poslechnuta jako audiokniha, která mě utvrdila v tom, že se ze mě fanynka Shari Lapeni nejspíše nestane.
Jak v "Manželé odvedle", tak v "Někdo cizí v domě", mi hodně chybělo napětí, což je dle mého způsobeno hlavně tím, že nás autorka připraví o ten mocný moment mrazivého odhalení. Postava nám totiž na sebe všechno vyzradí sama a to ještě hned skoro na začátku knihy. To přeci úplně zkazí napínavou atmosféru, když Marco cca ve třetí kapitole propálí, že svou dceru unesl z domu on.
A to raději ani nezmiňuji tu absolutně zbytečnou a otravnou poslední kapitolu.

Rapeh
29.11.2023 4 z 5

Zamotany napínavý příběh, který má neočekáváne rozuzlení.