Manfréd

Manfréd https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311297/mid_manfred-jeq-311297.jpg 3 20 6

Manfréd, vládce na osamělém hradě v Bernských Alpách, provádí černokněžnická a astrologická studia, aby dosáhl zapomnění a zprostil se pocitu tajemné viny za smrt milované bytosti. Po dlouholetém hledání v magických knihách vyvolává duchy kosmických prvků, hvězdy svého osudu a žádá od nich lék na své trápení.

Literatura světová , Poezie

Vydáno: , Dilema

Adele02
Adele02
14.06.2022 4 z 5

„Tak těžké není, starče, umírat."

Ronnie68
Ronnie68
07.04.2020 2 z 5

Tahle kniha mě bohužel moc nenadchla ...

los
los
15.04.2018 2 z 5

jeden z opěrných sloupů evropské literatury, kde by byla bez Byrona česká literatura?

Vesmich
Vesmich
30.06.2017 1 z 5

Manfréd, hrabě z hor, má svědomí zatížené dávnou vinou a hledá NĚCO- řešení, vykoupení, odpuštění, smrt....těžko říct, co vlastně.Soustředí se spíše na hledání samo, a protože cíle nemaje, hledání je to bolestné. Tady duch, tam duch, tady víla, tuhle démon. Je to takový byronovský instinktivní text z počátku devatenáctého století a český překlad je Vrchlický ze samého počátku století dvacátého, tedy je to spíše dobová duchařina na ochutnání, než že by se to dalo normálně číst.

Lenka4
Lenka4
29.10.2013 4 z 5

V náznacích je velká dramatičnost. Hrdinův neklid a rozervanost prostupuje celé dílo. Knihu doprovázejí velmi hezké ilustrace Adolfa Absolona. Příliš však nekorespondují s duchem díla, a to pro jejich barevnost, která je náladově optimistická, klidná. Jistě by bylo vhodnější jejich černobílé provedení.

Rentigo
Rentigo