Malý princ

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své pod...celý text

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury.

Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/60_/606/maly-princ-606.jpg 4.57041
Série:

Malý princ (1.)

Originální název:

Le Petit Prince

Žánr:
Literatura světová, Sci-fi a fantasy, Filosofie
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1943 ...více
Nahrávám...

Komentáře (819)

Přidat komentář
Magriva
včera

Jednoduché a zároveň hluboké. Radostné a zároveň smutné. Svět očima dítěte a dospělého. Život a smrt (ta ale není koncem, jen přechodem někam). Dokonalé.

ondaboss
předevčírem

Mě to bohužel tak nějak neoslovilo.
Připadá mi to jako takové psycho.
Podle mě byl autor psychicky narušený a v této knize se to naplno projevilo. I když chovám respekt k jeho životnímu příběhu i jeho životnímu pohnutí ovšem pro mě nic. A pro děti už vůbec.

StefFišerová
14. října

Věděla jsem že něco jako Malý princ existuje. Pak byl na seznamu literatury k maturitě a já si řekla, proč to nezkusit. A bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí jaké jsem mohla udělat. Od začátku až do konce, Malý princ je nádherný. Nevinný. Poukazuje na zkaženost dospělých, kterou ne a ne pochopit. Musím říct, že jsem se zamilovala. Jeden z nejhezčích příběhů, co jsem kdy četla.

claire8889
04. října

Buď malého prince milujete a nebo jej nemůžete vidět ani na krok. Ano, je to knížka, která dokáže být pohádkou, jak pro děti, tak pro dospělé. Bohužel né každý v ní najde to magické kouzlo. Nejkrásnější na téhle knížce je, ať ji čtete v jakékoliv etapě vašeho života, pokaždé je jiná. Pokaždé se u ní cítíte jinak. Ono není moc knížek u kterých se dokážete smát a zároveň brečet. Přece jenom v každém z nás je onen Malý Princ :) "Má-li někdo rád květinu, jedinou toho druhu na miliónech a miliónech hvězd, stačí mu, aby byl šťasten, když se na ty hvězdy dívá. Řekne si: Tam někde je má květina… Ale sežere-li beránek květinu, bude to, jako by najednou všechny hvězdy pohasly! A to že není důležité!"

olle3
01. října

Krása. Lituji jen toho, že se nemůžu vrátit v čase a přečíst si to poprvé jako malý kluk.

bagger95
29. září

Jako malej jsem to poslouchal namluvený na CD, takže místy jsem se vracel do dětský postýlky :D Zvláštně na mě působily některý části, který mi jako malýmu nedávaly skoro žádnej smysl (např. liška). Za takových 5 let to na mě ale určitě promluví ještě jinak.

Pajina68
29. září

Kniha si na mne musela počkat 40 let. Jako dítě jsem ji dostala od rodičů k vánocům a nijak mne tenkrát nenadchla. Tak jsem ji vytáhla z knihovny a přečetla teď. Myslím, že už vím, proč mne tenkrát nebavila. Přijde mi, že je to čtení spíše pro dospělé. Ten příběh, ačkoliv je napsaný před 70 lety, je dnes hodně aktuální.

Zikus
28. září

Krásný. Přečetl jsem to v kuse asi za čtyři hodiny.

TheMelorry
28. září

Jako už několik komentářů přede mnou, ani já jsem od knihy moc nečekala. Ale rozhodně jsem se spletla. I když se na první pohled může zdát, že je to veskrze dětská kniha opak je pravdou. Mě osobně moc zasáhla a to i přesto že je kratinká jsem si jí užila...

bookmania
27. září

Nikdy bych nečekala, že tak tenká kniha mi toho může tolik přinést. Brala jsem ji jako nudnou povinnou četbu, ale po pár stranách si získala i mé srdce.

Prue001
24. září

Tuto knihu mi poprvé dala prababička (knihovnice) k mým dvanáctým narozeninám a řekla, že si ji mám přečíst teď a za deset let znovu a že vždy, když si ji přečtu najdu v ní něco nového. Měla pravdu :)

michal7592
22. září

Knihu jsem cetl hned 2x. Kdyz mi bylo 12, tak jsem knihu pochopil uplne jinak, nez kdyz jsem ji cetl v 19 k maturitni cetbe. Kniha ma pekny pribeh.

Janca007
21. září

Krásná kniha i příběh jak pro děti, tak pro dospělé. Svým příběhem a životní filosofii zaujme snad každého. Jednoduše krátká, ale výstižná :-) Doporučuji, stojí za přečtení.

JustWomen
14. září

Návrat do minulosti, miluji tu knihu:
Ochoč si mě, prosím... Jestli chceš přítele, ochoč si mne! Musíš být trpělivý, každý den tě nechám sedět o něco blíž... To, co je podstatné, oči nevidí.
Neuvěřitelně jednoduché, pravdivé, krásné.

verka135
10. září

Já tu knížku úplně miluji. Nejvíc se mi líbí scénka s liškou. To je prostě nejlepší. Jak u knížky tak i u filmu jsem se dokázala rozbrečet. Určitě všem, co to nečetli. Ať si to přečtou. Neznám lepší knížku.... :D :)

adlak
08. září

Knížku mám strašně ráda. Jednou jsem ji i namluvenou poslouchala před spaním, ovšem samotnému čtení se do nedokáže vyrovnat. Líbí se mi, jak autor (jakožto dospělý) popisu příběh dítěte, který je "nezkažený" světem dospělých. Knížka se čte jedním dechem. Jestliže ji zrovna budeme mít v povinné četbě a nikdy jste ji nečetli, tak neváhejte. Stojí to za to.

divakor
04. září

Ke knize s pravidelně vracím a nikdy mě nezklame :)

RoseThrone
03. září

Knizka pro dospele i pro deti. Kazdy si najde neco sveho. A co je jeste lepsi? Je jedno po kolikate knizku ctete, ale pokazde najdete neco noveho, co pred vami bylo minule cteni skryto. Za malym princem se rada vracim opakovane a verim, ze mne to nikdy neomrzi. Tolik moudrych myslenek, ktere se vam zaryji do vasi mysli, tolik usmevavych okamziku a tolik placivych momentu na tak malo strankach snad v zadne jine knize nenajdete.
Dekuji svym rodicum, ze maly princ byl moji prvni prectenou knizkou a dekuji malemu princi, ze ve mne zazehl takovou lasku pro knihy. :-)

Tynule
03. září

Oddechové čtení jednoho malého, zvídavého kloučka. Knihu jsem četla k maturitě a byla to jedna z nejlepších voleb knih po jaké jsem sáhla

Gwendelína
02. září

Ach, to byla taková krása... To je to jediné, co k této knize můžu říci. Četla jsem ji poprvé ve svých třiceti letech a myslím, že to byl správný čas. Dospělí by opravdu měli zůstat dětmi. A děti by si tuto knihu měly přečíst, až budou dospělé. Pak teprve pochopí její správný odkaz. A ten konec, který ve Vás nechá otevřené úvahy. Nádhera! Vřele doporučuji!

81Erinka
01. září

nadčasová kniha, ktorá nesmie chýbať v žiadnej knihovničke

Aroucaria
30. srpna

Jako malá = co má ten ušmudlanej kluk s tou liškou a proč je to tak nudný? Dospělá = tolik pravdy srozumitelně a přitom hladíc napsáno :-)

barbora2530
29. srpna

Knihu jsem četla kvůli maturitě. Slyšela jsem na ní velké ohlasy a proto jsem si ji vybrala. Když jsem ji dočetla, děj se mi sice líbil, ale viděla jsem v něm převážně pohádku - pár filozofických věcí jsem v knize zachytila, ale věřím, že až se k ní vrátím příště, pochopím toho víc. A to je na tom to krásné. Stejná kniha, ale jiné vnímání. :)

qinska
27. srpna

Jedna z nejzvláštnějších a nejkrásnějších knih pro dospělé.

Eliškam
27. srpna

Knížka je to nádherná. Je zvláštní, jak rozdílně jsem vnímala Lišku jako malá a dnes (když mi bylo deset, tak jsem Lišku úplně nenáviděla ).
Každopádně nemohu knížku doporučit člověku s depresí, mohlo by to vést ke špatnýmě koncům...

TerkaM
27. srpna

Velmi krásná knížka. Nevím, proč jsem její čtení tak dlouho odkládala, ale jsem si jistá, že si Malého prince někdy přečtu zase. To se neomrzí. Navíc je to taková jednohubka, takže bych ji s trochou nadsázky mohla číst každý měsíc... :)

Madlenka_Knihy
25. srpna

Toto není žádná pohádka, či smyšlený příběh. V tomto příběhu jsou probírány podstaty života. Tato kniha mi dala hodně, nejen zábavu, že jsem tuto knihu četla, ale...
Myslím, že by si ji měli přečíst nejen děti, ale také dospělí.
U této knihy je zajímavé to, že je určena pro děti a mládež, ale přesto v ní je tolik smyslu, že se hodí pro všechny věkové kategorie!

Sulfid
25. srpna

Tuto knihu jsem se rozhodl přečíst po zhlédnutí videa o Malém princi od jedné knižní YouTuberky. A ani náhodou toho nelituji, ba naopak ji řadím mezi mé TOP 3 knihy. Aniž bych to věděl měl jsem doma už pěkně starý poklad a přitom jsem ve slovech Malého Prince nacházel svoji životní filosofii.

Raven123
25. srpna

Pěkná kniha, ale přesto jsem čekala něco víc :)

skautikledec
22. srpna

Jedna z těch zajímavých, nadčasových knih, na které je zajímavé především to, že když jí budete číst v deseti, ve třiceti i v sedmdesáti letech, pokaždé budete ten děj vnímat trochu jinak :)