Malý princ

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své pod...celý text

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury.

Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/60_/606/maly-princ-606.jpg 4.58002
Série:

Malý princ (1.)

Originální název:

Le Petit Prince (1943)

Žánr:
Literatura světová, Sci-fi
Vydáno:, Albatros
Více informací...
Nahrávám...

Komentáře (962)

Přidat komentář
Vlado84
včera

Prekrásna..
..ďakujem, Pampeliško :*

Giuru
21. dubna

Tuhle knihu bych doporučila určitě všem, kteří nemají ve všem jasno a rádi čtou "mezi řádky"

Edith_17
20. dubna

Nádhera!!! Kniha je plná krásných myšlenek. Určitě jsem ji nečetla naposledy, ráda se k ní zase někdy vrátím. Těm, kteří by nad myšlenkami autora chtěli ještě víc popřemýšlet, bych doporučila knihu: ,,Malý princ v nás", kde autor Mathias Jung rozebírá to, co chtěl A. de Saint-Exupéry knihou ,,Malý princ" vlastně říct.

Ketesh
20. dubna

Knížka plná zajímavých myšlenek. Nechápu, jak babička mohla říct, že knihu nechápe a léta mě zvládat odrazovat od jejího přečtení.

alfonik
19. dubna

Myslím, že jsou asi dvě skupiny lidí, první Malého prince zbožňují, druzí ho příliš nechápou. Bohužel patřím k té druhé skupině.

Tereza99
19. dubna

Vždy než dám knížce 5 * musím si to pořádně rozmyslet.
To neplatilo u této.. Malý princ mě jednoduše, i v mých 18 letech, dostal.

Terectioncandy1
16. dubna

Tohle není jen obyčejná knížka. Tohle je definice lidskosti, definice dospělých a definice dětské fantazie v jednom, která Vás neskutečným způsobem dojme. :-)

zvonkohra
11. dubna

Malá, milá, útla, krásna kniha. Kniha pre všetky vekové kategórie, ale odporúčam hlavne rodičom, aby sa nad obsahom zamysleli, pomôže im to pochopiť ako vnímajú svet deti, ale nielen oni. Úžasná kniha.

Ortie
11. dubna

Ke knize jsem se za svůj život již dostala několikrát...
Poprvé jsem byla jen malá holčička, která to brala jako nádhernou pohádku, užívala si maminčin hlas a přála jsem si beránka v bedničce...
Později jsem viděla tu spoustu lásky, který v ní je a přála jsem si, aby mě někdo také miloval jako Malý princ svojí růži... A přemýšlela jsem nad slovy lišky: Co to znamená ochočit? Je to něco, na co se moc zapomíná. Znamená to vytvořit pouta.
Když jsem jí četla naposledy začala jsem o ní poprvé přemýšlet obecněji a udivovalo mě s jakou krásou jsou v ní popisovány dávné pravdy... Ale stejně si myslím, že pokud ji budu číst ještě jednou, udiví mě zase něčím jiným, protože: To důležité je očím neviditelné.
Ale vlastně ani moje poslední čtení knihy nebylo posledním setkání s Malým prince... To (zatím) poslední se odehrálo kolem Vánoc, když mě zchvátila nemoc a byla mi čtena, možná i ona pomohla mému uzdravení...
Dokonce bych věřila, že Malý princ žil, ale nevím, jak by mohl existovat někdo tak čistý... Ale jak bylo argumentováno v knize: Důkazem, že malý princ skutečně existoval je to, že byl rozkošný, že se smál a že chtěl beránka. Chce-li někdo beránka, je to důkaz, že žije.

Mrs.MF
10. dubna

Kniha, která mě naprosto zasáhla. Krásná, čistá. Četla jsem ji snad milionkrát a vždy ji budu ráda číst.

EvikU.
09. dubna

Četla jsem jako holka na základce. Nerozuměla jsem jí. Teď ji mám v plánu zase číst.

NikaMirka
08. dubna

Je to sladký a dojemný příběh, který ukazuje jaký je rozdíl ve vnímání světa u dětí a dospělých. Je to nádherný příběh, který vykládá o tom, co je a není důležité, jak lpíme na bohatství, jsme sobečtí a domýšlivý a přitom je spousta věcí, na kterých záleží daleko víc než na "moje" a "já". A konec? Je neuvěřitelné jak ho vnímá dítě a dospělý. Dítě Vám řekne, že je přece šťastný. Princ se dostal domů, za svou květinou. A dospělí? Co myslíte Vy? Já říkám, že konec je smutný. Malý Princ zemřel kvůli květině, já bych chtěla žít, nevzdala bych se života pro někoho kdo je sobecký, nafoukaný a zahleděný sám do sebe, ale přesto to děláme každý den. Každý den se obětujeme kvůli někomu koho milujeme, i když je egoistický a myslí sám na sebe.

AndysPolakova
05. dubna

Krásná kniha, která lidi donutí k zamyšlení o společnosti a chování jiných lidí. Čte se opravdu krásně a měla jsem jí rychle přečtenou, určitě doporučuji. :)

bookemma
04. dubna

"Nechtěla totiž, aby ji viděl plakat. Byla to nesmírně pyšná květina."
Je úžasné, jak s každým přečtením objevuji stále něco nového a pravdivého. Tahle kniha nikdy neomrzí snad ani jednu generaci čtenářů.

hana6090
03. dubna

Malý princ je důkazem toho, že ne každá kniha musí mít 800 stran, aby vám něco dala. Je to jedna z nejlepších knih, které jsem četla.

ses3
03. dubna

Knihu miluji už od dětství a postava malého prince je prostě nádherná. Překvapivě se líbilo i měmu příteli, který mi ji koupil, protože ví, jak se mi líbí a četli jsme si ji spolu.

happy-smile
30. března

Tuto knihu jsem spoustu let odkádala, protože jsem slyšela, že člověk musí do jisté míry vyspět, aby pochopil poselství této knihy. A asi je to pravda, nevím, jestli bych jako puberťák při čtení povinné četby odhalila to kouzlo, ty zásadní myšlenky. Byla to moc pěkná kniha, poučná a určitě si ji někdy přečtu zase.

PinkAlicorn
30. března

Nádhera! Poprvé jsem knížku četla ve třetí třídě a vůbec jsem ji nepochopila. Podruhé jsem v ní ale našla tolik moudrosti a pravdy a taky něhy, že se to ani popsat nedá.
Jinak doporučuji na usínání audioknihu na youtube, kterou namluvil Viktor Preiss, je to snad ještě lepší požitek, než při čtení. Ta hudba a jeho hlas příběhu dodávají hloubku.
Seriál z minimaxu není třeba komentovat, to je opravdu hrůza, ale ten animovaný film, co byl myslím loni uveden do kin, se mi moc líbil :)

SeverusSnape
26. březnaodpad!

Já nevím asi jsem úplně blbá,už to čtu asi po 4 a furt to nechápu,připadá mi to jako blbabol a nechápu,co je na knize tak vychvalované.Za mne 1 hvězdička

Pazďa
26. března

Naprostá dokonalost.

Natyna3
24. března

Pokaždé tak moc jiná.

AllyKumari
24. března

Nevinné, čisté, dojemné. Jaké dítě jsem ji nechápavě odložila. Jako dospělá jsem ji přijala do srdce.

veronika4918
24. března

Okouzlující filozofická knížka, kterou čtete s úsměvem na rtech ...

PeťkaW.
23. března

Důkaz toho, že i krátká a zdánlivě jednoduchá kniha v sobě může skrývat velký, neobyčejný příběh, který v člověku zanechá ono NĚCO!

book74worm
18. března

Kdysi mě uchvátila tak, že jsem se ji chtěla naučit nazpaměť. To je sice už pryč, ale asi navždycky budu mít slabost pro beránky...

Ema22
18. března

Malého prince jsem četla nesčetněkrát, ale tento překlad mi nesedí. Notoricky známé citáty znějí jinak:"Rovnou za nosem se tím pádem nedá dojít moc daleko." Businessman není businessman ale podnikatel. A řekněte mi, které dítě ví, kdo je hradlař? Tentokrát jsem si četbu tolik neužila, příště sáhnu po jiném vydání.

knihamouder
13. března

Jako přečtené knihy ovlivňují Vás, tak i Vaše nálada ovlivňuje výběr knihy, kterou chcete otevřít. Má chmurná nálada (a snad i fyzická bolest) mi nedovolila pokračovat v rozečtené knize, která je plna temné a bolestivé minulosti a tak jsem zamířila ke knihovně. Potřebovala jsem něco, co by mě osvěžilo, vzpružilo, pohladilo moji smutnou duši. Zkoumala jsem hřbety knih a projížděla pěkně polici po polici. Co vlastně hledám? Nevím... Á, už to mám - Malý princ!
Kniha o velkém dobrodružství a podivných i jedinečných setkáních malého človíčka s ostatními.
Člověk nikdy neví...
Kolik čtenářů zde soudí díla autorů jedno po druhém, ale kdo dokáže soudit dobře i sám sebe? Co je pro nás důležité? Komu chceme býti užiteční - sobě nebo ostatním? Za co nebo spíše za koho jsme zodpovědní?
Mnoho z nás není spokojeno tam, kde je, každý někam pospíchá, většina dospělých je "slepá", protože se dívá očima. Ale pořád je tu ještě mnoho takových, kteří jsou schopni vnímat srdcem. Vždy si můžeme vybrat jestli uvidíme hada nebo klobouk. A vždy si můžeme vybrat, co uděláme se svými 53 minutami k dobru.
Já děkuji princátku za "nakopnutí" a jdu se věnovat mým milovaným květinám.
Co se týče Malého prince, ráda jsem s ním navštěvovala planetu po planetě a seznamovala se s jejich obyvateli. Vím, že nepotřebuji nikoho a nic vlastnit, řídit, nechci říkat svým růžím, že na ně nemám čas, nechci býti sobecká, lítostivá a osamocená. Jediné, co potřebuji jsou mé růže a láska k nim.
Líbilo se mi i přátelství s liškou, jejich pomalé sbližování. I liščí moudrost a líčení, co jí jednou bude připomínat prince.
A konec? Je smutný či není? Ať si každý posoudí dle svého. Princ se těší na shledání se svou milovanou a vypravěči zůstávají usměvavé hvězdy.

Kaaramelka
12. března

Malý princ je kniha, která se dá číst stále dokola a neomrzí :)) Dá se číst v každé věku a vždy tam člověk objeví něco nového... je to skvělá kniha :)

Likandros
11. března

Dětská kniha, které není úplně pro děti. Do dnes si pamatuji divadelní ztvárnění Malého prince v mých 7 letech, kdy jsem toto dílo pochopil zcela jinak, než nyní.. o 13 let později. Je důležité v sobě i přes dnešní uspěchanou dobu, zanechat trochu dětské představivosti.

Knihu přečtu znovu za dalších 13 let. Uvidíme, jak na mne bude působit.

plackaknihomol
09. března

Je to kouzelná knížka, ale nepřijde mi zas tolik pro děti. Vím z vlastní zkušenosti, že když jsem byla malá nic mi tahle knížka neříkala. Dneska už jsem se do ní zamilovala. Rozhodně se těším až si ji zase přečtu.