Malý princ

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své pod...celý text

Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/60_/606/maly-princ-606.jpg 4.57537

Malý princ (1.)

Le Petit Prince (1943)

Literatura světová, Sci-fi a fantasy, Filosofie
Vydáno:, Albatros
Více informací...

anna4858
včera

Kniha se mi zpočátku zdála těžší na čtení. Nemohla jsem se začíst.. a pak najednou mě celou pohltila a Malý princ mě obejmul tak pevně, že mě pustil až na konci, kde se vrátil na svoji planetu... ale s radostí můžu říct, že mě nepustil napořád. ☺

LittleBubble
včera

Miloučká knížka, bohužel ztrácí na svém kouzlu- Co druhý člověk má vytetovanou lišku, nebo prince. Citáty, které kdysi měly hloubku, známe nazpaměť, protože jsou skoro pod každou fotkou náctiletých slečen. Zajímá mě, co by na to řekl sám Exupéry.

Lolaniky

zajimavé

DatabazeKnih100

Dle mého názoru silně přeceňované dílo. Nepopírám, že má kniha určitou hloubku a sdělení. Také si myslím, že zcela pochopit ji může jen mentálně vyzrálý člověk, což ji povyšuje na něco více než jen pohádkový příběh. Přesto ale nesdílím názor většiny zde hodnotících. Za přečtení však rozhodně stojí.

Berken

Zajímavá kniha určená podle mého názoru spíše mladším, ale každý si v tom najde svoje.
Není to literatura kterou bych četl často a nějak mě to k ní netáhne. Jenže Malého prince si musí přečíst každý.Hodně filozofická kniha

bakjo95

V jednoduchosti je síla!

Zdánlivě jednoduchý, ale přesto tak hluboký příběh.
Pokaždé když tuto knihu čtu, tak si z ní vezmu něco nového, něco jiného, čeho jsem si minule nevšiml...Doporučuji - 100%

Ni_kita

"...A lidé nemají představivost. Opakují co se jim řekne..."
Trochu zvláštní ale krásný příběh, myslím že si v něm každý najde vlastní důvod, proč by si Malého prince měli přečíst i ostatní...

izfnp

Asi nie som sama, ktorá má túto knižku na piedestále.

romana8163

Nejlepsi!

RichardvonT.

Jejda, tady je k tisícovce komentářů a co ještě napsat? Knížka, ze které cituje Chuck Palahniuk nemůže být špatná:-)) Tečka.

MartinaSladkova

Tak jednoduchý a přitom tak složitý příběh. Malého prince si musí zamilovat každý.

anonym02

Knihu jsem si přečetla po druhé a zase jsem v ní našla něco nového. Je to prostě srdcovka, ve který člověk vždy najde něco jiného, co ho zaujme.

DragonLover

Možná, že kdyby nám to nebylo nuceno jako povinná četba, někdy bych se k Malému princi dostala sama a snad měla i ze čtení příjemný zážitek. Asi jsem ještě nedospěla do fáze, kdy člověk (z mně zatím neznámých důvodů) vidí v tomhle díle krásný a pohádkový příběh, za kterým se skrývá něco víc. Zamyslela jsem se, to ano, je to hezky napsané, ale nemůžu říct, že bych si čtení nějak zvlášť užívala.

edith79

Krásný příběh, který jsem ale musela přečíst dvakrát, abych mu přišla na chuť, protože je to zvláštní dílo, které může leckomu připadat nepochopitelné, ale ve své podstatě je krásně jednoduché a neskutečně milé.

Michalka98

Jednoduchý, krásný pohádkový příběh, který je navíc doplněn o nádherné ilustrace. Moc hezká knížka.

Welinie

Ne. Prostě ne. Je to sice klasika, kterou musí přečíst snad každý knihomol, ale mě se to nelíbí. Nebo nelíbí... né tolik, abych dala 5 hvězd.

krmelky

Moje srdcovka ❤❤❤

Stolda

Kniha, kterou jsem odkládal s tím, že nemám čas na dětské úvahy o životě. Loni na podzim jsem našel doma účtenku z Luxoru a tam uvedena tahle kniha. A tak jsem s napětím čekal věcích příštích. Jéžišek mi dávno odpustil, že jsem (ne vlastní vinou podotýkám,) vypátral, co bude pod stromečkem a já se po hektickém večeru a po povinném přejezení u štědrovečerního stolu těšil, až všechno utichne a my dva budeme šustit otáčejícími stránkami našich nových knih a maximálně cinkat lžičkou o skleničku s vánočním punčem. A taková pohoda nastala a já během jednoho večera přečetl tuhle úžasnou knihu a při cestě na půlnoční jsme se bavili o Malém princi a o tom, co by na tenhle náš svět asi říkal, což umocnilo nejen zážitek z čtení téhle krásné knihy, ale i celý sváteční den zakončen právě půlnoční mší. . Určitě ale souhlasím s tím, že knihu nemohou vstřebat mladí a už vůbec ne děti. Nemyslím, že kdybych ji četl vnučkám, že by věděli, o čem jim to vlastně čtu. Ale pro mě nejen samotné čtení, ale i okolnosti při čtení této výjimečné knihy zůstanou, pevně doufám,nesmazatelně vepsány do mé šedé kůry .

Sidonie

Hezká knížka, ale podle mě prostě příliš přeceňovaná.
Je to pohádka s nějakými těmi metaforami a dojemnými momentkami.
Za přečtení to stojí, není to ani moc dlouhé, ale nedělejme z toho víc, než co to je.

LoverBooks

Jako malá jsem knihu četla z donucení. Vůbec mě nebavila. Koho zajímá, proč zhasl tu lampu? Jak si mám asi ochočit lišku?
Takhle nějak jsem to viděla jako malá. Kniha se mi zhnusila. Pak ale přišla povinná četba, a co tam nebylo? Malý princ. Musela jsem si jí přečíst znova a i k mému srdci si našla cestu. Dnes jsem na knihu koukala jako na knihu, která je skvělá. Byla v ní moudra, která byla velmi čtivě napsaná. Knihu by si měl přečíst každý, ale asi až ve starším věku.
Musela jsem si jí přečíst ještě jednou a zase v ní bylo něco nového.
Určitě to nebylo naposled, co jsem knihu četla

NaiTenshi

Co k Malému princi říct ? Prostě srdcovka.

katicaj

Jedno slovo: srdcovka! Opravdu doporučuji. Četla jsem ji na ZŠ, gymplu i teď na VŠ a pokaždé si z ní odnesu něco jiného.

tatafa

Velice krásná, čtivá a zajímavá knížka, která osloví čtenáře každého věku. Vřele doporučuji!

CathMares

Tato knížka s pěkným přebalem se krásně četla, s filozofickými představami, jako byl napřìklad na začátku beránek, nebo klobouk .. Určitě bych doporučila i mladým, kteří mají tuto knížku jako přípravu k maturitě, není nudná a rychle se čte i tím, že jsou v knížce namalované obrázky kde všude princ byl a nemá moc stránek. :)

Terka_Bohmova
30.12.2016

Jsou tam dobrý obrázky ale bilo to trochu napínavé. Nejlepší bil západ a víchod slunce a hýbací obrázky.

Madlenka_Knihy
30.12.2016

Myslím si, že se tato kniha líbí všem, kteří jsou citově založeni a rozumějí té pravé literatuře. Každý den se podívám na nebe, a říkám si: Kde je ta planetka, kde bydlel Malý princ? A co květina, snědl ji ten beránek?

pavla9879
30.12.2016

Jedna z mých úplně nejmilejších knih. Můžu ji číst zas a znova a nikdy mě neomrzí. Vždy v ní najdu něco nového.
Od chvíle, kdy jsem ji četla poprvé, si pokaždé, když se dívám na hvězdy, kladu otázku, jestli tam někde beránek spásl nebo nespásl květinu... protože je to tak důležité.

lemichaela

Určitě nečtu naposled! ♥

patty64
27.12.2016

Při čtení této knížky si člověk uvědomí, za co stojí bojovat. A teď už jen nepolevit a držet se i těch maličkostí. Jsem ráda, že tahle kniha spatřila světlo světa. Není nic jiného, co by se na to dalo říct. Určitě doporučuji :)

Mikako
26.12.2016

Nádherná kniha. Na obsáhlejší hodnocení mi schází ta správná slova. Ale myslím, že nebudu jediná, komu Malý princ vehnal slzy do očí.