Malý princ

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své pod...celý text

Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/60_/606/maly-princ-606.jpg 4.57251

Malý princ (1.)

Le Petit Prince

Literatura světová, Sci-fi a fantasy, Filosofie
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1943 ...více

Abrakadabra
07. prosince

Tuhle knihu nejde nemilovat!

kacenka7206
07. prosince

Nádherná pohádka pro dospělé. Na konci přijde bolest.

kamolka
04. prosince

Kniha se mi líbila, byla vtipná i smutná, ale hlavně vás donutí se zamyslet. Jediné, co mě mrzí, je to, že tuto knihu musí číst děti na základní škole a přitom mi přijde, že aby jste pořádně pochopili tuto knihu musíte být starší.

Teribookoholik
01. prosince

90. nejlépe hodnocená kniha? Za mně vůbec. Když všem říkám, jak se mi tahle kniha nelíbila, tak jen nesmyslně zvednou obočí a dodají, že jsem knížku nepochopila a označují mně za naivní. Kdyby se mi nelíbila já nevím, Sophie Jordan, tak je to v pohodě, ale když se mi vůbec nelíbil Princ, tak jsem hned "jednoduchá" holka, co nepochopila děj? Za mně zkrátka ne.

vea2416
01. prosince

Moje srdcová záležitost. Jak je psáno, je to víc knížka pro dospělé než děti, na druhou stranu i mé malé neteřce přirostla k srdci. U konce mi vždy ukápne i slza - dojetím.

BoredCop
28. listopadu

Malého prince jsem z donucení četl jako kluk a dodnes si pamatuju, jak jsem se u něj děsně nudil a nic nepochopil. Letos jsem si ji poprvé přečetl jako dospělák a je mi jasné, že svým dětem ji nutit nebudu.

Lightman
27. listopadu

V dětství a v dospívání, když jsem se k této knize dostal, nechápal jsem, proč je tak uznávaným dílem. Tvrdit, že je dobrá, když to všichni tvrdí? Proč? ... Dnes ale na ni mám jiný úhel pohledu. Nemyslím, že je to kniha pro každého, ale pouze pro ty, kteří se "umí dívat" :) a "umí vnímat". Nejde ani tak o úroveň teoretických znalostí, jako spíše o praktické životní zkušenosti, které člověka "přinutí" k zamyšlení a k poznání nadčasových hodnot a "kvalit", které tato kniha obsahuje ... kvalit, které jsou naším duálním poznáváním světa jen těžce postihnutelné ...
Kniha obsahuje hodně vznešených myšlenek, tato je jedna z mých nejoblíbenějších:
... "Navždy budeš zodpovědný za to, co k sobě připoutáš" ...

dreamhex
25. listopadu

Byť hezká knížka, tak pro mě jedna z těch silně přeceňovaných. Určitě stojí za přečtení, ale nad komentáři níže jen zvedám obočí. Původně jsem chtěl napsat poněkud svéráznější komentář, přece jen mě ta přílišná chvála téměř vytáčí, ale nakonec jsem vlastně i rád, že se lidem tolik líbí nějaká kniha.

kaktus0007
20. listopadu

K téhle knížce není ani co dodat, srdcovka :)

netty
19. listopadu

Má životní kniha. Čtu jí každým rokem a pokaždé v ní najdu něco nového.

Veronika02
18. listopadu

Je to úžasná kniha, měl by si ji přečíst každý.

Rup
16. listopadu

Už to čtu, ani nevím po kolikáté. Úžasné, kolik lidskosti a moudrosti se vejde na tak malý formát. Vřele doporučuji všem, a zvláště těm, kdož nemohou přenést přes srdce ponožky v sandálech.

tinka99
16. listopadu

Celkem mě mrzí, že jsem se k ní dostala až teď...a nebýt povinné četby k maturitě, asi bych se k ní ani nedostala :-) je to jedna z těch knih, přesně pro nečtenáře-krátká(94str.), velká písmena, velké obrázky...na první pohled je to kniha pro malé děti...ale věřte, že není :-)

Sofí.
16. listopadu

Tato kniha by se měla stát bibli každého člověka!

Asheen
15. listopadu

Miluji ho, jako cizí dítě, které potkáte uprostřed ulice, samotné, a ono na vás upře jediný ohled plný všeho vědění světa. Jsem jeho liška. poprvé jsem ho četla v devíti letech a od té doby aspoň jednou ročně. A vždy jako poprvé. Teď ho čtu synovi.

ondras666
13. listopadu

Myslím, že k této knize už bylo tolik napsáno, řečeno a zároveň i řešeno, že další komentář je zbytečný.
Buď ji člověk miluje nebo nesnáší...
Za mě vhodná k zamyšlení, i dnes velice aktuální téma...

adevis
10. listopadu

Ke knize jsem se dostala až nedávno, díky jedné z mnoha návštěv v knihkupectví. Na ZŠ ani SŠ jsem knihu nečetla a teď mě příjemně zahřála. A možná dobře, že jsem knihu četla až teď, jelikož tenkrát bych ji asi moc nechápala. A teď... zdobí mou knihovnu. Určitě to nebylo poslední čtení a už se těším, až ji budu číst svým dětem :-) xx

BetkaB.
07. listopadu

To je má Bible.

laepus
06. listopadu

Povinná četba pro úplně všechny lidi na naší malé planetě.

Hathor89
05. listopadu

Spousta lidí se divila, že jsem tuto knihu ještě nečetla, tak jsem po ní konečně sáhla … a měla jsem to udělat dříve. Možná bych si ji v dětství tolik neužila (kdo ví, jak bych tuto pohádku vnímala), teď mi přinesla hromadu námětů k zamyšlení. A když ji přečtu znovu a znovu, vždy tam najdu něco nového. Kolikrát jsme v životě Malým princem? Kolikrát nechápeme svět kolem nás a děláme si ho složitějším?

boxas
02. listopadu

Ano, dala jsem této knize také pět hvězdiček, jako ostatně mnozí jiní, jenže upřímně řečeno pasáže z této knihy byly už omílány a rozemílány tolikrát, že se obávám toho, že by všechny ty recenze a rozbory a rozpracované maturitní otázky tuhle útlou knížečku zasypaly a navždy pohřbily pod horou rádoby filozofických keců. A to si tato úžasná kniha nezaslouží.

tesar_dali

Malý princ je knižka určená dieťati ukrytému vo vnútri dospelých. Snaží sa nám nenásilnou formou, pomocou podobenstiev a náznakov podnecujúcich našu fantáziu, otvoriť oči a pomocť nám nájsť cestu k pravým hodnotám ľudí a života.

Markéta ♡

Myslím, že tohle je záležitost, kterou by měl každý alespoň jednou přečíst a mít doma.

tinkal

Co dodat,tu knizku zboznuji!

Qzxy

Ke knize jsem přišel jako slepý k houslím, ovšem po přečtení jsem viděl až moc ostře. Kniha mi toho na pár stránkách dala tolik, co žádná jiná. Jsem zvědav, jak na mě zapůsobí po pár letech, až ji budu znovu číst.

anonym02

Knihu jsem si původně nechtěla vůbec přečíst a to byla velmi velká chyba. Měla jsem si ji přečíst už dávno, v knize jsou nádherné moudra, která jsou napsána velmi čtivě . Určitě se ke knize budu v budoucnu s radostí vracet a mužů jen doporučit.

Verunka289

Moc ráda a často se ke knize vracím a vždy v ní najdu zase něco nového s ohledem na životní situaci, ve které se zrovna nacházím.

,,Dobrý den. Proč jsi tu lampu zrovna zhasl? "
,,Je to předpis."
,,Jaký předpis?"
,,Že mám zhasnout lampu."
,,Tak proč jsi ji zase rozsvítil?"
,,Je to předpis."
,,Tomu nerozumím," trápil se malý princ.
,,Na tom není čemu rozumět. Předpis je předpis."

Jak často děláme spoustu věcí bezmyšlenkovitě, nelogicky, jen proto, že je to předpis, nařízení, že prostě musíme..... A takových otázek k zamyšlení je kniha plná!

Magriva

Jednoduché a zároveň hluboké. Radostné a zároveň smutné. Svět očima dítěte a dospělého. Život a smrt (ta ale není koncem, jen přechodem někam). Dokonalé.

ondaboss

Mě to bohužel tak nějak neoslovilo.
Připadá mi to jako takové psycho.
Podle mě byl autor psychicky narušený a v této knize se to naplno projevilo. I když chovám respekt k jeho životnímu příběhu i jeho životnímu pohnutí ovšem pro mě nic. A pro děti už vůbec.

StefFišerová

Věděla jsem že něco jako Malý princ existuje. Pak byl na seznamu literatury k maturitě a já si řekla, proč to nezkusit. A bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí jaké jsem mohla udělat. Od začátku až do konce, Malý princ je nádherný. Nevinný. Poukazuje na zkaženost dospělých, kterou ne a ne pochopit. Musím říct, že jsem se zamilovala. Jeden z nejhezčích příběhů, co jsem kdy četla.