Malý princ

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své pod...celý text

Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/60_/606/maly-princ-606.jpg 4.57907

Malý princ (1.)

Le Petit Prince (1943)

Literatura světová, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Albatros
Více informací...

SeverusSnape
předevčíremodpad!

Já nevím asi jsem úplně blbá,už to čtu asi po 4 a furt to nechápu,připadá mi to jako blbabol a nechápu,co je na knize tak vychvalované.Za mne 1 hvězdička

Pazďa
předevčírem

Naprostá dokonalost.

Natyna3

Pokaždé tak moc jiná.

AllyKumari

Nevinné, čisté, dojemné. Jaké dítě jsem ji nechápavě odložila. Jako dospělá jsem ji přijala do srdce.

veronika4918

Okouzlující filozofická knížka, kterou čtete s úsměvem na rtech ...

PeťkaW.

Důkaz toho, že i krátká a zdánlivě jednoduchá kniha v sobě může skrývat velký, neobyčejný příběh, který v člověku zanechá ono NĚCO!

book74worm

Kdysi mě uchvátila tak, že jsem se ji chtěla naučit nazpaměť. To je sice už pryč, ale asi navždycky budu mít slabost pro beránky...

Ema22

Malého prince jsem četla nesčetněkrát, ale tento překlad mi nesedí. Notoricky známé citáty znějí jinak:"Rovnou za nosem se tím pádem nedá dojít moc daleko." Businessman není businessman ale podnikatel. A řekněte mi, které dítě ví, kdo je hradlař? Tentokrát jsem si četbu tolik neužila, příště sáhnu po jiném vydání.

knihamouder

Jako přečtené knihy ovlivňují Vás, tak i Vaše nálada ovlivňuje výběr knihy, kterou chcete otevřít. Má chmurná nálada (a snad i fyzická bolest) mi nedovolila pokračovat v rozečtené knize, která je plna temné a bolestivé minulosti a tak jsem zamířila ke knihovně. Potřebovala jsem něco, co by mě osvěžilo, vzpružilo, pohladilo moji smutnou duši. Zkoumala jsem hřbety knih a projížděla pěkně polici po polici. Co vlastně hledám? Nevím... Á, už to mám - Malý princ!
Kniha o velkém dobrodružství a podivných i jedinečných setkáních malého človíčka s ostatními.
Člověk nikdy neví...
Kolik čtenářů zde soudí díla autorů jedno po druhém, ale kdo dokáže soudit dobře i sám sebe? Co je pro nás důležité? Komu chceme býti užiteční - sobě nebo ostatním? Za co nebo spíše za koho jsme zodpovědní?
Mnoho z nás není spokojeno tam, kde je, každý někam pospíchá, většina dospělých je "slepá", protože se dívá očima. Ale pořád je tu ještě mnoho takových, kteří jsou schopni vnímat srdcem. Vždy si můžeme vybrat jestli uvidíme hada nebo klobouk. A vždy si můžeme vybrat, co uděláme se svými 53 minutami k dobru.
Já děkuji princátku za "nakopnutí" a jdu se věnovat mým milovaným květinám.
Co se týče Malého prince, ráda jsem s ním navštěvovala planetu po planetě a seznamovala se s jejich obyvateli. Vím, že nepotřebuji nikoho a nic vlastnit, řídit, nechci říkat svým růžím, že na ně nemám čas, nechci býti sobecká, lítostivá a osamocená. Jediné, co potřebuji jsou mé růže a láska k nim.
Líbilo se mi i přátelství s liškou, jejich pomalé sbližování. I liščí moudrost a líčení, co jí jednou bude připomínat prince.
A konec? Je smutný či není? Ať si každý posoudí dle svého. Princ se těší na shledání se svou milovanou a vypravěči zůstávají usměvavé hvězdy.

Kaaramelka

Malý princ je kniha, která se dá číst stále dokola a neomrzí :)) Dá se číst v každé věku a vždy tam člověk objeví něco nového... je to skvělá kniha :)

Likandros

Dětská kniha, které není úplně pro děti. Do dnes si pamatuji divadelní ztvárnění Malého prince v mých 7 letech, kdy jsem toto dílo pochopil zcela jinak, než nyní.. o 13 let později. Je důležité v sobě i přes dnešní uspěchanou dobu, zanechat trochu dětské představivosti.

Knihu přečtu znovu za dalších 13 let. Uvidíme, jak na mne bude působit.

plackaknihomol

Je to kouzelná knížka, ale nepřijde mi zas tolik pro děti. Vím z vlastní zkušenosti, že když jsem byla malá nic mi tahle knížka neříkala. Dneska už jsem se do ní zamilovala. Rozhodně se těším až si ji zase přečtu.

Er.es

No... po přečtení jsem vděčná, že mi v dětství cpali do hlavy Robinsona a Ledňáčka a né tohle. Asi jsem mimo, ale ani jedna věta mi nic neříkala, prostě "kouzlo této úžasné knihy" mi bylo odepřeno a já za to asi děkuju...

Viky.nox

Le petit Prince-jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Tohle speciální dílo jsem přečetla za jeden večer. A měla jsem dokonce tu šanci, si to přečíst s kresbami paní Markéty Vydrové. Asi nemusím vyprávět, jak originální, nezapomenutelný a speciální tenhle příběh je, protože to všichni víme. A i když nechci, aby tenhle komentář vyzněl moc majestátně, nedovedu si představit, že bych to hodnotila jinak než takhle. Existuje spoustu způsobů, jak se nad touhle knihou zamyslet a to ji činí možná tak skvělou. Že ji každý rozumíme trochu jinak, ale víceméně stejně.

deshalb

Perfektná kniha pre deti aj dospelých, s krásnymi myšlienkami. Najčarovnejšia kniha akú poznám, keď beriem do úvahy že inak ju vnímajú oči dospeláka a inak oči dieťaťa :)

barlow

Úžasná záležitost, která mě baví s každým čtením více. Dal bych příležitost i animovanému filmu, který se na celou knihu dívá z jiného úhlu ;)

dancadragneel

Když jsem malého prince četla v deseti letech moc se mi popravdě nelíbil a tak jsem vděčná za to, že jsem si ho opět přečetla. Je to překrásný příběh, který by měl znát každý. Rozhodně mě dokázal pohltit...

Richelle

Když jsem byla malá, četla jsem Malého prince, kterého jsem si oblíbila. Přímo jsem ho milovala. Ale teď, po několika letech, v příběhu vidím něco jiného. Jako bych konečně začala vnímat příběh nejemon jako příběh, ale i to, co tím chtěl autor říci. A až jednou zestárnu, přečtu si naposledy Malého prince a snad pochopím.

Nattalí

Knížka, kterou nestačí číst jen jednou. Knížka, která vás donutí zamyslet se nad pravou podstatou života a zahřeje vás na srdíčku. Knížka, kterou naprosto miluji♥ Dnešní svět by potřeboval více Malých princů a více těch co kreslí hroznýše a nevidí v obrázcích jen klobouk.

viteslaf

Krásná knížečka. Myslím, že jí ubírá jen to, jak moc je zprofanovaná.

dobama

Jedna z knížek, kterou člověk může číst několikrát za život a jen až dojde do určité fáze v životě, pak teprve dokáže vstřebat a pochopit. Pro mne se nyní stala pilířem a záchranným kruhem v těžké životní situaci. Můj "Malý princ" odletěl na jinou planetu, povídá si s květinou a čeká na mne až přiletím a nakreslím mu beránka...

Henry_1986

Tato kniha je vším, co je v životě důležité. Je pro mě zhmotněnou láskou, vírou a štěstím.

Denika

Nevím, kolikrát dokola je potřeba tuto knihu přečíst, aby člověku došlo její "poselství". Není to špatné, dá se to rychle přečíst, ale že by to bylo nějak úžasné? Obohacující? Život měnicí? Abych si všude psala citát "Správně vidíme jen srdcem"? Dost průměrná knížka, podle mě přeceňovaná. Vsadím se, že polovina lidí, kteří ji četli, o ní básní jen proto, že o ní básní ta druhá polovina lidí, kteří ji četli. Malý princ mi nijak nepřirostl k srdci a nemám chuť se ke knížce vracet. Za mě nic moc.

elin.m

Když jsem byla dítě, nikdo mi tuhle knihu nečetl a později ani nikdo nepředkládal k přečtení. Dnes chápu proč. V dětském věku nelze podle mně pochopit její obsah. Před několika málo okamžiky jsem ji na straně 45 ze sta zavřela. Nebavilo mně to a nechápu proč o ní všichni tolik básní...
Nic moc.

PLLlover

Malý princ je prostě klasika. Já osobně ji mám za hodinku přečtenou, ale tahle knížka se musí pochopit. K tomu si ji musíte přečíst víckrát.

zbožňuju_knihy

Úžasné. Škoda, že jsem si přečetla až v dospělosti. Prostě nádhera... Současně si ale nejsem jistá, že ji děti dokážou pochopit.

Emilie1906

Jako dítě jsem tuto knihu vůbec nechápala. V dospělosti se k ní ráda občas vrátím.

Verca01

Malého prince jsem se rozhodla přečíst, jelikož jsme ho probírali ve škole a mě se strašně zalíbilo, jak nám o tom pan profesor s naprostým nadšením vyprávěl. Tak jsem si řekla, že v tom pravděpodobně bude něco speciálního, protože jinak by z toho nebyl tak uchvácen. Když jsem jej potom sama další den přečetla, nezanechalo to ve mě zdaleka tak obrovskou stopu... Možná jsem na to nahlížela ze špatného úhlu nebo jsem od toho očekávala až moc a típ pádem jsem tu knihu předcenila a proto mi nedala to, co ostatním... Ale určitě nelituji, že jsem knihu četla. Dala mi jisté podněty k přemýšlení.

Kniha se pěkně čte a nedá se říci, že jsou v ní pasáže na zamyšlení. Celá kniha je jedna velká pasáž.

IvusP

Má absolutně nejmilovanější knížka! ❤ taková hloubka obsahu v tak "malinké" knížečce... to budeme jinde hledat jen těžko... kdykoliv ji čtu (a že je to často) usmívám se a hřeje mně u srdce, stejně tak jako je mi na konci do pláče, jako u žádné jiné knížky.. pro mně nejen knížka, ale poselství... :-)

martina.culik

Četla jsem Malého prince víckrát, ale nejsem z něj tak nadšená, jako většina ostatních čtenářů. Prostě mě tato kniha neoslovuje.