Léto s knihou

Malý princ

Není pohádka jako pohádka, není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a...celý text

Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/60_/606/maly-princ-606.jpg 4.56824

Malý princ (1.)

Le Petit Prince

Romány, Filosofie, Pro děti a mládež
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1943 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Madlenka_KnihyvčeraHodnocení knihy 5 z 5

Toto není žádná pohádka, či smyšlený příběh. V tomto příběhu jsou probírány podstaty života. Tato kniha mi dala hodně, nejen zábavu, že jsem tuto knihu četla, ale...
Myslím, že by si ji měli přečíst nejen děti, ale také dospělí.
U této knihy je zajímavé to, že je určena pro děti a mládež, ale přesto v ní je tolik smyslu, že se hodí pro všechny věkové kategorie!

SulfidvčeraHodnocení knihy 5 z 5

Tuto knihu jsem se rozhodl přečíst po zhlédnutí videa o Malém princi od jedné knižní YouTuberky. A ani náhodou toho nelituji, ba naopak ji řadím mezi mé TOP 3 knihy. Aniž bych to věděl měl jsem doma už pěkně starý poklad a přitom jsem ve slovech Malého Prince nacházel svoji životní filosofii.

Raven123včeraHodnocení knihy 4 z 5

Pěkná kniha, ale přesto jsem čekala něco víc :)

skautikledec22.08.2016

Jedna z těch zajímavých, nadčasových knih, na které je zajímavé především to, že když jí budete číst v deseti, ve třiceti i v sedmdesáti letech, pokaždé budete ten děj vnímat trochu jinak :)

PetiJelinkova22.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Je to kniha, kterou můžu číst znovu a znovu a neomrzí se ...

Hanika9921.08.2016

Upřímně lepší knihu jsem ještě nečetla :3 je to moje srdcovka a opravdu nechápu proč ji někteří odsuzují? Názor na knihu to ani nejde popsat protože jsem ji četla tak 10X (a jistě ne na posled) a můžu říct pokaždé ji pochopím jinak a každá z těch vět perfektně vystihuje život. Určitě doporučuji :) kniha není dlouhá a ve formátu A4 má asi 60 stran? Většina doplňené krásnými obrázky. Opravdu kvalita :3

Kopta21.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Věc, která je menší záležitost a ani se nedá říct, že jde o věc pro děti. Jedna z nejzvláštnějších knížek, jakou jsem kdy četl. Věc, která nemá něco, co by mělo nějakou extrémní hodnotu v rámci povinné četby (zřejmě), ale je to něco co ve vás ať chcete nebo ne, zanechá něco co vás poznamená. Věc, kterou by měl přečíst úplně každý.

Bono21.08.2016

asi jsem ještě nedospěl abych to pobral

evka3320.08.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Knihu jsem zkoušela číst třikrát a potřetí jsem ji konečně dočetla. Musím ale říct, že pro mě byla zklamáním, po tolika doporučeních jsem doufala v něco opravdu čtivého. Kniha se nečetla špatně, ale občas jsem se musela nutit, abych knihu znovu otevřela, a tak se k ní asi zkusím za pár let s odstupem vrátit.

marta091219.08.2016

Když mi bylo 11, zlomila jsem si na horách klíční kost a mámin přítel mi vyprávěl o téhle knížce, aby mě utišil, ale já se rozbrečela ještě víc(jak jinak) a asi proto mi trvalo ještě 3 roky, než jsem se odvážila si knížku přečíst. A co říct? ... Četla jsem 3 hodiny, brečela jsem 4.

Apollka16.08.2016

Dokonalá kniha s krásným vnitřním smyslem.

Pepína1515.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem nikdy v dětství Malého prince nečetla. Teprve nedávné filmové zpracování ve mně probudilo zvědavost a ke knížce mě přitáhlo. A nelituji. Je to nádherný příběh, který je velmi aktuální i přesto, že byl napsán před mnoha mnoha lety a je až neuvěřitelně pravdivý. Čistota dětské duše a zkaženost světa dospělých, kterou si už ani neuvědomujeme.

Kristy.199115.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dokonalá kniha patřící vše generacím od malých dětí až po dospělé. Kniha, kterou si večer jen tak vezmete a třebaže z ní přečtete jen kousek, stejně ve vás něco zanechá. Příběh malého prince je plný životních pravd a postřehů, nad kterými by se zejména dospělí měli velmi zamyslet, jelikož malé děti takové věci vnímají asi podobně jako právě Malý princ. Jen my dospělí jsme "vyrostli" a zapomněli vidět, co je očím neviditelné. Nádherná kniha, která vám vždy prostě ukáže nový pohled na věc, předá nějakou novou myšlenku. Nelze v ní hledat jen krásný přiběh malého chlapce, který putuje po planetkách, lze v ní totiž nálezt daleko, daleko více.Myslím, že takto nějak dokáží vnímat věci malé děti. Ačkoliv paradoxně, jim to příjde tak samozřejmé, že vnímají snad jen samotné příběh prince, ale když vyrostou, vyrosteme, dospějeme, tak už nevidíme "jen" ten krásně smutný příbeh. To je na tom to nádherné. Rovněž nesdílím názor, že by kniha byla hloupost, slátanina, odpad apod. Ačkoliv nelze soudit, lze očekávát, že tento názor příjde od "krátkozrakého" člověka, který už je "starý" na pohádky a bohužel je nedokáže problédnout hloub než k samotnému příběhu. Ono už sám osobě k tomu vybízí citát: „Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem; to nejdůležitější je očím neviditelné.“ Pane Exupéry, smekám. :)

andyksandy119914.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. I když se může jevit jako dětská kniha, je vhodná i pro dospělé. Moc se líbí autorův pohled na svět, ještě ke všemu popsán malým dítětem. Rychle a dobře se čte. Vřele doporučuji!!

romana404913.08.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Já nevím, ale asi jsem měla přehnané očekávání a nebo jsem duševně možná trochu jinde. Chci se k tomu vrátit ještě jednou a budu doufat, že mi to konečně něco dá.
Cítím se oloupená a bojím se, že chyba je na mojí straně

_Žanet_09.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

''Dobře vidět se dá jedině srdcem. To hlavní oči nevidí.''
Moc pěkná kniha. Našla jsem v ní spoustu krásných a zajímavých pravd. Tohle je kniha, kterou by si měl přečíst asi každý. Moc se mi líbila a doporučuji ji.

Káča201507.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Přála bych si, aby mi znovu bylo patnáct a znovu jsem četla příběh pilota, prince, růže, beránka a lišky.

KaterinaJ1103.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tuhle knížku miluju! Pokaždé když ji čtu, najdu v ní něco nového. Nový pohled. Prostě skvělá!

sarhema02.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pro mě naprostá "srdcovka". Knihu jsem četla už xkrát a pokaždé, když ji čtu po čase znovu, mi dá něco nového. Úžasně napsaná kniha s hlubokýma myšlenkama.

buccaneerka01.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Snad nejnádhernější kniha, jaká byla kdy napsána. Je jedno, jestli vám je 10, 30 nebo 60 - prostě každý v ní najde to, co potřebuje.
Nejvíce na knize oceňuju hluboké myšlenky, které právě v dnešní době je potřeba oživit.
"Jsi zodpovědný za to, co jsi k sobě připoutal."

Misha1126.07.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Malého prince buď milujete, nebo vám nic neříká. Teda aspoň skoro u všech to tak pozoruju.
Já nevím, četla jsem ho několikrát, nebudu tvrdit, že je to něco úžasného a neskutečného (pro mě není), ani nebudu říkat že je to blbost (protože mi to tak nepřijde), ale mám pocit, že se z téhle knihy stal velký trend, který všichni následují a milují, i když to mnohdy ani nečetli (v mém okolí to tak teda je).
Takže, pro mě je to zajímavá kniha plná zajímavých věcí, je v ní něco na zamyšlení, ale není to pro mě kniha, která by byla nepřekonatelná ani ta, která by se stala mojí nejoblíbenější.
Po filosofické stránce ano, to nemá moc konkurence (a vím, že tady jde především o tohle), ale jinak (jako román a jako celek) prostě téměř o ničem.

lekolina22.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nejlepší kniha jakou jsem mohla přečíst. Dílo je protkáno nádhernou filosofií plnou fantazie dětského světa. Autor výstižně popisuje rozdíly mezi světem dospělých a nezkažených dětí, které vidí svět tak jak ho už oni nedokážou. V knize jsou také srovnány různé typy lidí od workoholiků až po domýšlivce.
Dílo mohu velice doporučit, je plné nádherných metafor a přirovnání. Doporučuji ho především těm, kteří mají dobrou fantazii, mají rádi pohádkové vyprávění a snadno chápou všechna přirovnání. Nedoporučuji stereotypním lidem, kteří nedokáží najít skrytý smysl.

Gandalff00719.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Sladké vzpomínky na dětství

lucille4818.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dílo se mi velmi líbí, má svou hloubku, která je tak cenná a tak prostá (nemusí se za ní platit), že ji mnoho lidí podceňuje a neváží si jí – tím je láska, ta dělá člověka člověku tak významným a jedinečným.
Dílo se neuzavírá všeobecné veřejnosti a vlastně je zaměřeno především na děti, ale tato literatura je vhodná i pro dospělé k zamyšlení, jedná se o filozofickou pohádku.
Dílo doporučuji k maturitní zkoušce čtenářům, kteří jsou schopni vidět, pro někoho, skrytý smysl daného díla (nevnímat toto dílo jen jako pohádku, ale v zásadě knihu, která naznačuje, že přátelství a láska je mnohem cennější, než kariéra, peníze a všechny další věci, které dospělý člověk obvykle považuje za tak důležité).

DoubleBreadCZE18.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jaehyun: Ta kniha je vše, jen ne hlouposti. Ne každý ji může pochopit. Protože každé slovo v ní je metafora :)

Jaehyun18.07.2016Hodnocení knihy 0 z 5

Já jsem to nějak nepochopila, koukala jsem i na film a byl takový... divný, rozhodně nejlepší bylo setkání s liškou ať už v knížce nebo ve filmu. Jinak to nemá žádný smysl.
Upřímně nechápu co ni všichni mají a co je na ni k pochopení. Jsou to jen hlouposti splácané do sebe.

Vandiba18.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knihu, kterou můžete číst znovu a znovu a neomrzí se. Velkým plusem je, že když ji čtete již po několikátý zjistíte, kolik věcí jste předtím přehlédli, a nebo jak se váš názor na danou věc změnil..

milikola18.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha, které se neočte, kterou můžete číst každý rok a neomrzí a která přinese něco nového každému čtenáři, ať je mu 7 nebo 80.

Nikuskaaa17.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skutečně neskutečná kniha!

kalinkacz12.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha, která v sobě skrývá tak velký poklad, že může čtenáři trvat i celý život, než ho najde a pochopí a někteří ho třeba nenajdou nikdy… Knihu jsem četla už po páté a mohu říct, že příběh jsem začala chápat až při třetím čtením a vždy když si knihu přečtu znovu, tak v ní najdu zase něco nového, čeho jsem si při předchozím čtení nevšimla, tak moc je tako kniha skvělá… Jsem si jistá, že mě tento příběh nepřestane nikdy překvapovat!