Malý princ

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své pod...celý text

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury.

Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/60_/606/maly-princ-606.jpg 4.57734
Série:

Malý princ (1.)

Originální název:

Le Petit Prince (1943)

Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Albatros
Více informací...
Nahrávám...

Komentáře (915)

Přidat komentář
Xoxo_Christiane
včera

Tahle kniha s kouzlem uvnitř je krásnou vzpomínkou na mé dětství. Víc nemusím dodávat.

LaBrume
předevčírem

Věřím, že Malého prince můžete číst jako dítě, dospívající, dospělý i starý a vždy si tam najdete "to svoje". Lehké filozofování o smyslu lidského bytí, nalézání vnitřního klidu v lásce k bližním, kniha, která hladí svou něžností, jednoduchostí a přitom velkou hloubkou. V pravdě jedno z nejzásadnějších děl literárního kánonu, které by si měl každý přečíst.

Percabethka
předevčírem

Tuhle knížku jsem už četla, tolikrát, že se to ani nedá spočítat ♥ Kdyby nebyla tak kraťoučká, řekla bych, že je to moje nejoblíbenější knížka vůbec :)

PanTomina
19. února

Naprostý klenot i mezi nejvybroušenějšími kousky. Důležitá kniha dětství, dospívání a nakonec jistě i stáří.

Katy59
19. února

Super kniha, zajímavé poučení, trochu mně zaskočil konec

Corly
17. února

Perla perel :-)...opavdu poklad, který si střežím...a díky kterému jsem ráda, že ve mně navždy zůstane kus dítěte. Protože ,, Ti dospělí jsou ale podivíni..."

slaska77
12. února

Knihu jsem četla už asi 10 x, vždycky, když něco v životě řeším, když mě něco trápí, je toto ta nejlepší náplast na všechny bolístky. Autorovy ilustrace jsou legendární. Jen si myslím, že je to hlavně kniha pro dospělé, takže trochu nechápu, že nás s ní "mučili" už někdy v 5. třídě na základní škole. To jsme jako děti nemohli ocenit.

KingKylie
12. února

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Jestli ještě někdo nečetl, určitě doporučuji!

simi28
11. února

Tuto knihu prostě miluji. Moc se mi líbí, že jí můžete číst v jakémkoliv věku. Dítě v tom vidí pohádku a dospělí filosofii plnou citátů a různých myšlenek, které jsou o nelogickém myšlení dospělých z pohledu malého dítěte, které to nechápe. Malý princ je jedna z mála knížek, které musíte přečíst několikrát za život. Čím jste totiž starší, tím víc pochopíte smysl tohohle příběhu a pokaždé tam najdete něco, co jste během minulého čtení přehlédli nebo nepochopili. Malého prince jsem četla už třikrát a rozhodně se k němu vrátím, protože vím, že jsem něco přehlédla a při dalším čtením to třeba najdu. Opravdu doporučuji a hlavně víckrát za život!

FoboSVK
10. února

Malého princa nemá zmysel čítať očami. Vtedy uvidíte iba pekný príbeh o malom chlapci ktorý bol plný dobroty, a nech ho budete čítať viackrát stále to bude ten istý príbeh o malom chlapcovi...
Malého princa treba čítať srdcom, svojím vnútrom. Vtedy uvidíte nespočetne veľa príbehov nie o malom princovi ale o človeku samotnom...

Ajinka126
09. února

Přiznávám se na úvod, že jsem Malého prince četla teprve před rokem. A to už mám povinnou četbu dávno za sebou. Za to jsem ho četla hned několikrát po sobě. A vracím se k ní vždy, když je mi smutno. Je to něco tak nesmírně citlivého, promyšleného, chytrého a nádherného. Malý princ je pro mě obrovským skvostem zejména proto, že každý si tam najde to svoje. Každý ho vnímá po svém. Vhání to do mysli otázky, na který ať si každý najde vlastní odpovědi. Doporučila bych to všem, kteří chtějí potěšit svou duši.

flanky
08. února

Nádherná klasika. Příběh je tak jednoduše prostý až je úžasný. Dětský pohled na svět dospělých ukazuje pravé myšlení dětí, aniž by nějakým způsobem vychovával. Tohle je prostě povinnost.

JanPřemysl
08. února

Kniha pro každého, kdo má srdce na tom správném místě. V dětství tuto knihu moc nechápeme, v dospělosti žasneme nad velikostí myšlenek, které dal Exupéry na papír. Přitom tak nějak jsme to přeci cítili i my všichni , ještě před tím, nežli jsme tuto knihu četli, nebo se mýlím? Jediný Exupéry to dokázal popsat a otevřel nám oči a my v tichém úžasu vlastně čteme naše pocity. Fantastické čtení. Malým čtenářům pootvírá dvířka do dospělosti, dospělým čtenářům vrací naivitu a důvěřivost dětství. Co víc chtít?

martina9717
08. února

Tuhle knihu jsem poprvé četla, když mi bylo 16 a od té doby, mi již tři roky leží v srdci. Je to svým způsobem jednoduše psaná pohádka, ale s velikým sdělením. Malého prince miluji a díky něj i další knihy, které jsou krátké, jednoduché a přesto plné něčeho, co si musíte najít sami v sobě.

jisimi
07. února

Audiokniha
V dětství jsem se této knize úspěšně vyhýbala, navzdory tomu, že to byla povinná četba a všichni o ní mluvili. Pokaždé, když se mi dostala do ruky s přesvědčením, že na ní něco přece musí být, když ji všichni čtou, ve mně po přečtení několika vět, vyvolala domněnku, že je to hrozná blbost. Myslela jsem, že je to nějaká sci-fi. Ale proč princ? A proč mluví s růží? A s liškou?
Nejspíš jsem tenkrát na toto dílko nebyla dostatečně zralá. A teď, bezmála po pětatřiceti letech, na mě vykoukne na youtube a nabízí se mi k poslechu. Čte Viktor Preiss. No neberte to!
Překvapení se dostaví hned na začátku příběhu, s větou, kterou vysloví Malý princ: ,,Když jde člověk stále rovně, daleko nedojde“.
A pak už jenom poslouchám nádhernému tónu hlasu Viktora Preisse a žasnu nad moudrostí a laskavostí tohoto díla. A už se nedivím, že jsem tenkrát nerozuměla…Chvíle Malého prince měla přijít až teď.
Už je to nějaký ten týden, co mi Malý princ prostřednictvím Viktora Preisse dovyprávěl svůj příběh. A já pořád slyším jeho hlas…

klara225
06. února

Nevím, jak se to přihodilo, že mě v dětství tato úžasná kniha minula. Každopádně lepší pozdě než nikdy, protože pokud bych si malého prince nepřečetla, o hodně bych přišla!

melicharka
06. února

Prostě srdcovka a také první kniha, kterou jsem darovala svému synovi...

jhrubas
04. února

Jako dospělému mi knížka dala úplně jiný rozměr...

hellena1523
04. února

Nádherný příběh, v němž si určitě každý najde to svoje. Myslím ale, že mu hrozně škodí ti, kteří knihu prohlašují za svou oblíbenou, protože to působí inteligentně a momentálně je to v módě (tím neříkám, že nemůže být ničí oblíbená!!). Protože když pak vidíte, jak se tito "uctívači" chovají, máte dojem, že jste zdaleka nečetli stejnou knihu...Ale to samozřejmě není vinou autora ani jeho knihy.
I já se k ní občas ráda vracím a vůbec nepopírám, co krásného se v ní skrývá a co mě naučila, ale takových knih je víc...

kolodze
04. února

Kniha která pohladí a ....růže už nikdy nebude jenom obyčejná květina...

ladahavelkova
03. února

Určitě nejlepší kniha kterou jsem kdy četla

sisipv
03. února

Jako malá jsem viděla otevřeného i zavřeného hroznýše, ale beránka v krabičce za nic na světě. Vždycky mi ho bylo líto, proč dal beránka do krabičky. Dál už jsem nikdy v této knížce nepokračovala. Vrátila jsem se k ní až nyní po 15 letech. A nevím, mám z ní takový rozpačitý dojem.

Tereza.K91
01. února

Krásná kniha, určitě si jí ještě někdy přečtu.

Dauda
01. února

Úžasná kniha...

hellyhansen
29. ledna

ůžasná a pro svou nadčasovost velmi moudrá kniha ..

lilites
29. ledna

Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec. Poprvé jsem ji četla když mi bylo asi sedm, a jelikož jsem byla dítko zvídavé a až moc přemýšlivé tak mě kniha uchvatila. Křehkost Malého prince, jeho otázky a autorova slova mě provází už 14 let a vždy, alespoň jednou za rok si na tuto knihu udělám čas, koukám na hvězdy a slyším smích Malého prince.

lucie.kapal
29. ledna

Při čtení jsem byla chvílemi velmi smutná, příběh něco zanechával na mém srdci, myslela jsem na spoustu věcí ve svém životě...

pucii
29. ledna

Dítě v ní vidí pohádku, dospělý zdánlivě jednoduchý, ale přesto tak hluboký příběh.

Některé věci jsou dětem samozřejmostí. Jen dospělí, hnáni povinnostmi, zapomenou, co je vlastně pro život důležité, a ženou se za něčím beze smyslu.

macek8
27. ledna

Nemohu si pomoc, ale tato kniha mě moc nezaujala. Nemůžu ji nějak pochopit a to občas ráda filosofuji. Vím, že je velmi oceňovaná, protože je neskutečně pozitivní, pojednává o tom dobrém v nás apod. Zkrátka má velkou filosofickou hloubku. Jenže každý v ní vidí něco jiného, svého, každý ji interpretuje jinak. Autor zde nechává velký prostor pro fantazii a filosofování. V Malém princi mi v podstatě chybí nějaké jednotné sjednocující poselství, které by čtenáři pomohlo knihu nějak uchopit. Jinak řečeno, něco, co by čtenáři pomohlo pochopit, co tím autor chtěl říct. Nicméně to je možná důvod, proč je kniha tak proslulá, že si tam právě každý najde to své...Nevím. Třeba jí časem přijdu na chuť.

Gretka66
26. ledna

Jako dítě jsem ji začala číst dvakrát a nemohla jsem ji dočíst.Nešlo mi to. Vrátila jsem se k ní skoro po třiceti letech.Již mi nedělalo problém ji dočíst,zaujala mě a ráda se k ní vracím.(Hlavně ke kapitole o setkání s liškou.