Malý princ

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své pod...celý text

Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/60_/606/maly-princ-606.jpg 4.56953

Malý princ (1.)

Le Petit Prince

Literatura světová, Sci-fi a fantasy, Filosofie
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1943 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
bookmaniavčeraHodnocení knihy 5 z 5

Nikdy bych nečekala, že tak tenká kniha mi toho může tolik přinést. Brala jsem ji jako nudnou povinnou četbu, ale po pár stranách si získala i mé srdce.

Prue00124.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tuto knihu mi poprvé dala prababička (knihovnice) k mým dvanáctým narozeninám a řekla, že si ji mám přečíst teď a za deset let znovu a že vždy, když si ji přečtu najdu v ní něco nového. Měla pravdu :)

michal759222.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knihu jsem cetl hned 2x. Kdyz mi bylo 12, tak jsem knihu pochopil uplne jinak, nez kdyz jsem ji cetl v 19 k maturitni cetbe. Kniha ma pekny pribeh.

Janca00721.09.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Krásná kniha i příběh jak pro děti, tak pro dospělé. Svým příběhem a životní filosofii zaujme snad každého. Jednoduše krátká, ale výstižná :-) Doporučuji, stojí za přečtení.

JustWomen14.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Návrat do minulosti, miluji tu knihu:
Ochoč si mě, prosím... Jestli chceš přítele, ochoč si mne! Musíš být trpělivý, každý den tě nechám sedět o něco blíž... To, co je podstatné, oči nevidí.
Neuvěřitelně jednoduché, pravdivé, krásné.

verka13510.09.2016

Já tu knížku úplně miluji. Nejvíc se mi líbí scénka s liškou. To je prostě nejlepší. Jak u knížky tak i u filmu jsem se dokázala rozbrečet. Určitě všem, co to nečetli. Ať si to přečtou. Neznám lepší knížku.... :D :)

adlak08.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knížku mám strašně ráda. Jednou jsem ji i namluvenou poslouchala před spaním, ovšem samotnému čtení se do nedokáže vyrovnat. Líbí se mi, jak autor (jakožto dospělý) popisu příběh dítěte, který je "nezkažený" světem dospělých. Knížka se čte jedním dechem. Jestliže ji zrovna budeme mít v povinné četbě a nikdy jste ji nečetli, tak neváhejte. Stojí to za to.

divakor04.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ke knize s pravidelně vracím a nikdy mě nezklame :)

RoseThrone03.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knizka pro dospele i pro deti. Kazdy si najde neco sveho. A co je jeste lepsi? Je jedno po kolikate knizku ctete, ale pokazde najdete neco noveho, co pred vami bylo minule cteni skryto. Za malym princem se rada vracim opakovane a verim, ze mne to nikdy neomrzi. Tolik moudrych myslenek, ktere se vam zaryji do vasi mysli, tolik usmevavych okamziku a tolik placivych momentu na tak malo strankach snad v zadne jine knize nenajdete.
Dekuji svym rodicum, ze maly princ byl moji prvni prectenou knizkou a dekuji malemu princi, ze ve mne zazehl takovou lasku pro knihy. :-)

Tynule03.09.2016

Oddechové čtení jednoho malého, zvídavého kloučka. Knihu jsem četla k maturitě a byla to jedna z nejlepších voleb knih po jaké jsem sáhla

Gwendelína02.09.2016

Ach, to byla taková krása... To je to jediné, co k této knize můžu říci. Četla jsem ji poprvé ve svých třiceti letech a myslím, že to byl správný čas. Dospělí by opravdu měli zůstat dětmi. A děti by si tuto knihu měly přečíst, až budou dospělé. Pak teprve pochopí její správný odkaz. A ten konec, který ve Vás nechá otevřené úvahy. Nádhera! Vřele doporučuji!

81Erinka01.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

nadčasová kniha, ktorá nesmie chýbať v žiadnej knihovničke

Aroucaria30.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jako malá = co má ten ušmudlanej kluk s tou liškou a proč je to tak nudný? Dospělá = tolik pravdy srozumitelně a přitom hladíc napsáno :-)

barbora253029.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Knihu jsem četla kvůli maturitě. Slyšela jsem na ní velké ohlasy a proto jsem si ji vybrala. Když jsem ji dočetla, děj se mi sice líbil, ale viděla jsem v něm převážně pohádku - pár filozofických věcí jsem v knize zachytila, ale věřím, že až se k ní vrátím příště, pochopím toho víc. A to je na tom to krásné. Stejná kniha, ale jiné vnímání. :)

qinska27.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedna z nejzvláštnějších a nejkrásnějších knih pro dospělé.

Eliškam27.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knížka je to nádherná. Je zvláštní, jak rozdílně jsem vnímala Lišku jako malá a dnes (když mi bylo deset, tak jsem Lišku úplně nenáviděla ).
Každopádně nemohu knížku doporučit člověku s depresí, mohlo by to vést ke špatnýmě koncům...

TerkaM27.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Velmi krásná knížka. Nevím, proč jsem její čtení tak dlouho odkládala, ale jsem si jistá, že si Malého prince někdy přečtu zase. To se neomrzí. Navíc je to taková jednohubka, takže bych ji s trochou nadsázky mohla číst každý měsíc... :)

Madlenka_Knihy25.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Toto není žádná pohádka, či smyšlený příběh. V tomto příběhu jsou probírány podstaty života. Tato kniha mi dala hodně, nejen zábavu, že jsem tuto knihu četla, ale...
Myslím, že by si ji měli přečíst nejen děti, ale také dospělí.
U této knihy je zajímavé to, že je určena pro děti a mládež, ale přesto v ní je tolik smyslu, že se hodí pro všechny věkové kategorie!

Sulfid25.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tuto knihu jsem se rozhodl přečíst po zhlédnutí videa o Malém princi od jedné knižní YouTuberky. A ani náhodou toho nelituji, ba naopak ji řadím mezi mé TOP 3 knihy. Aniž bych to věděl měl jsem doma už pěkně starý poklad a přitom jsem ve slovech Malého Prince nacházel svoji životní filosofii.

Raven12325.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Pěkná kniha, ale přesto jsem čekala něco víc :)

skautikledec22.08.2016

Jedna z těch zajímavých, nadčasových knih, na které je zajímavé především to, že když jí budete číst v deseti, ve třiceti i v sedmdesáti letech, pokaždé budete ten děj vnímat trochu jinak :)

PetiJelinkova22.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Je to kniha, kterou můžu číst znovu a znovu a neomrzí se ...

Hanika9921.08.2016

Upřímně lepší knihu jsem ještě nečetla :3 je to moje srdcovka a opravdu nechápu proč ji někteří odsuzují? Názor na knihu to ani nejde popsat protože jsem ji četla tak 10X (a jistě ne na posled) a můžu říct pokaždé ji pochopím jinak a každá z těch vět perfektně vystihuje život. Určitě doporučuji :) kniha není dlouhá a ve formátu A4 má asi 60 stran? Většina doplňené krásnými obrázky. Opravdu kvalita :3

Kopta21.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Věc, která je menší záležitost a ani se nedá říct, že jde o věc pro děti. Jedna z nejzvláštnějších knížek, jakou jsem kdy četl. Věc, která nemá něco, co by mělo nějakou extrémní hodnotu v rámci povinné četby (zřejmě), ale je to něco co ve vás ať chcete nebo ne, zanechá něco co vás poznamená. Věc, kterou by měl přečíst úplně každý.

Bono21.08.2016

asi jsem ještě nedospěl abych to pobral

evka3320.08.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Knihu jsem zkoušela číst třikrát a potřetí jsem ji konečně dočetla. Musím ale říct, že pro mě byla zklamáním, po tolika doporučeních jsem doufala v něco opravdu čtivého. Kniha se nečetla špatně, ale občas jsem se musela nutit, abych knihu znovu otevřela, a tak se k ní asi zkusím za pár let s odstupem vrátit.

marta091219.08.2016

Když mi bylo 11, zlomila jsem si na horách klíční kost a mámin přítel mi vyprávěl o téhle knížce, aby mě utišil, ale já se rozbrečela ještě víc(jak jinak) a asi proto mi trvalo ještě 3 roky, než jsem se odvážila si knížku přečíst. A co říct? ... Četla jsem 3 hodiny, brečela jsem 4.

Apollka16.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dokonalá kniha s krásným vnitřním smyslem.

Pepína1515.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem nikdy v dětství Malého prince nečetla. Teprve nedávné filmové zpracování ve mně probudilo zvědavost a ke knížce mě přitáhlo. A nelituji. Je to nádherný příběh, který je velmi aktuální i přesto, že byl napsán před mnoha mnoha lety a je až neuvěřitelně pravdivý. Čistota dětské duše a zkaženost světa dospělých, kterou si už ani neuvědomujeme.

Kristy.199115.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dokonalá kniha patřící vše generacím od malých dětí až po dospělé. Kniha, kterou si večer jen tak vezmete a třebaže z ní přečtete jen kousek, stejně ve vás něco zanechá. Příběh malého prince je plný životních pravd a postřehů, nad kterými by se zejména dospělí měli velmi zamyslet, jelikož malé děti takové věci vnímají asi podobně jako právě Malý princ. Jen my dospělí jsme "vyrostli" a zapomněli vidět, co je očím neviditelné. Nádherná kniha, která vám vždy prostě ukáže nový pohled na věc, předá nějakou novou myšlenku. Nelze v ní hledat jen krásný přiběh malého chlapce, který putuje po planetkách, lze v ní totiž nálezt daleko, daleko více.Myslím, že takto nějak dokáží vnímat věci malé děti. Ačkoliv paradoxně, jim to příjde tak samozřejmé, že vnímají snad jen samotné příběh prince, ale když vyrostou, vyrosteme, dospějeme, tak už nevidíme "jen" ten krásně smutný příbeh. To je na tom to nádherné. Rovněž nesdílím názor, že by kniha byla hloupost, slátanina, odpad apod. Ačkoliv nelze soudit, lze očekávát, že tento názor příjde od "krátkozrakého" člověka, který už je "starý" na pohádky a bohužel je nedokáže problédnout hloub než k samotnému příběhu. Ono už sám osobě k tomu vybízí citát: „Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem; to nejdůležitější je očím neviditelné.“ Pane Exupéry, smekám. :)