Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5043 1173

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Bourdon

čtenář017
17.03.2024 5 z 5

Moje první přečtená kniha od Patrika Hartla se mi líbila z jeho tvorby nejvíc, jelikož je vtipná a čtivá. Samozřejmě záleží na tom, co od knihy očekáváte, není to naučná literatura nýbrž oddechové čtení, takže pokud se potřebujete odreagovat např. po náročných dnech v práci mohu jen doporučit.

Čičolina
15.03.2024 2 z 5

Neé,to byla kravina, pořád jsem doufala,že příběh nějak vygraduje,jako jedna taková kniha proč ne,ale je to stejné jako ta předešlá, vulgární výrazy pro vulgaritu samu,jak se tím může uživit? Taková nuda !

Eleanor-ka
04.03.2024 3 z 5

Moje druhá zkušenost s Patrikem Hartlem. Jako první jsem od něj přečetla 15 roků lásky, hořko-sladký příběh, který nastavil laťku hodně vysoko. Na Malý pražský erotikon jsem četla samou chválu, a musím uznat, že ačkoli to bylo velice čtivé a vtipné, nepředčilo to mé očekávání. Děj je spíš monotónní, nesoucí se v duchu spíše oddechového čtení. Těžko říct, která z postav mi byla nejsympatičtější, protože každá měla svoje kostlivce ve skříni, ale nejvíc mě bavila asi Adéla a Cyril. Ale abych pravdu řekla, přišlo mi to trošku přehnané, celá kniha je v podstatě o tom, jak se lidé v běžném životě podvádějí a to i přes to, že toho druhého milují. Za mě nepředstavitelná situace, ale věřím, že v práci to takhle funguje u hodně rodin.
Konec mě překvapil, čekala bych že Marta se přece jenom pokusí nějak udělat testy otcovství, aby bylo jasno. Ale ve výsledku jsem spokojená, kniha pobavila.

Emik87
24.02.2024 4 z 5

Takové oddechové čtení v rámci čtenářské výzvy. Nebylo to špatné, ale ne úplně pro mě.

Fiddis
18.01.2024 4 z 5

Taková Hartlovská klasika. Mně ty jeho vtipy jsou blízké, protože mám podobný smysl pro humor, ale každý opakovaný vtip přestává být vtipem a tak bych tu knihu klidně zkrátila. Nicméně na oddech příjemné čtení :-)

guardian
06.01.2024 4 z 5

Další dobrá oddechovka. Cením si především toho, že se příběh odehrával napříč několika desetiletími, tudíž jsme mohli sledovat vývoj všech postav v průběhu jejich života. Stejně jako u Prvoka mi ale k dokonalosti prostě něco chybí - to něco navíc, z čeho bych si sedla na zadek.

mfanta
25.12.2023 3 z 5

(SPOILER) Když nepočítám film Prvok..., tak to je moje první setkání s dílem Patrika Hartla. K přečtení mě motivoval nedávný rozhovor autora s Čestmírem Strakatým, kde se mi líbil Hartlův nadhled a přístup. Kniha mi hodně připomíná trademarkové české sladkohořké filmové komedie posledních desítek let. Všichni jsou v podstatě hodní, každý má nějaké svoje zvláštnůstky, skoro každý dělá práci, která ho baví, a dělá ji velice dobře, takže je hodně úspěšný. Dodržovat věrnost svému partneru je nadlidský úkol. Autorův jazyk je čtivý, některé obraty pronesené jednou suchou větou jsou poměrně překvapivé. Dokonce jsem zachytil několik dopředných referencí, které podnítily představivost tohoto čtenáře. Autorův úsporný styl je mi vcelku sympatický. Nicméně děj není nijak převratně zajímavý a neoslní proudem nespotané fantazie. Celkově knihu hodnotím mírně kladně, ale asi jsem přece jenom od jednoho z nejúspěšnějších autorů současnosti čekal trochu víc.

bookwoman
02.12.2023 4 z 5

Za mě klasický příběh a styl psaní od pana Hartla. Jeho beletrie mě však moc baví a vím, že si u jeho příběhů odpočinu, a tak vždy, když je možnost se k jeho knize dostat, tak neváhám.

Evkaha
27.11.2023 4 z 5

Pro mě pohodová oddechovka. U téhle jsem se asi zasmála nejvíc z dosud přečtených knih p. Hartla.

Terka1975
07.11.2023 5 z 5

Po nějaké době přečteno podruhé a líbila se mi zase nejvíc z knih pana Hartla. Velké plus, že kniha začíná v 70 letech minulého století, takže predstavitelný příběh vrstevníků mych rodičů. A jejich dětí. Cely dej se točí kolem milostných zážitků a úletů hlavních příběhů, což by mohlo vyznívat lacině až vulgárně, ale s lehkostí a humorem vlastním panu Hartlovi, je to příjemná kniha, která se dobře čte.

čtenářka76
02.11.2023 5 z 5

Skvělá kniha, jsem ráda, že i po přečtení třetí knihy Patrika Hartla, mohu napsat super. Hartl bude můj oblíbenec. Oddechové čtení plné humoru.

blazejmartin
20.10.2023 5 z 5

Poprvé jsem Hartla viděl v show Jana Krause a ten jeho smích a optimismus je nabíjející. Jeho vystoupení i tuto knihu doporučuju k zahnání špatných nálad a splínů. Tuto knihu po stránce humoru už ale asi těžko bude překonávat.

Zemlja
08.10.2023 4 z 5

Myslím, že je to autorova nejpovedenější kniha.

Sairina
20.09.2023 3 z 5

Trochu mi trvalo knihu přelouskat. Zaujala mě jo i ne. Možná trochu škoda, že jsem jí četla skoro hned po Nesnesitelné lehkosti bytí. Prostě to bylo jako číst stejnou knihu, postavy se jmenovaly podobně. Zbyněk od Hartla a Tomáš od Kundery jsou oba chirurgové za doby totality. Jen tady se to aspoň přehoupne i do současnosti. Nevěry, lhaní, spousta sexu, spousta mimomanželského sexu. Příběhy psů, STB. To vše mi připadalo jak podle stejné šablony. Tedy skoro. Kundera je víc filozof, Hartl to má aspoň s prvky komedie. Občas jsem se tedy zasmála, ale nebylo to na tak dlouho knihu mockrát.

m2056
15.09.2023 4 z 5

Dobrá kniha jen je chyba že není filmová verze líbilo se mě to dost.

karol.cadex
15.09.2023 3 z 5

Mé poprvé s Hartlem a zřejmě i poslední. S ohledem na to, kolik je nových českých autorů, jakou prózu píší, jak lehký nebo naopak těžký humor užívají, tohle bylo pro mě málo. A vlastně i zbytečně moc - moc stran o ničem, moc sexu o ničem, moc dřiny a potu autora.

Květi62
14.09.2023 4 z 5

Sex, sex a zase sex ve všech možných podobách, jak už název knihy napovídá. Dvě rodiny a všichni touží po lásce a štěstí. A tak nám Patrik Hartl opět předkládá příběh, který nás zaujme, dojme, někdy překvapí, ale hlavně dobře se čte.

Henry6
03.09.2023 4 z 5

Takové odpočinkové čtení na dovolenou, ale celkem vtipné.

kosátkoo
02.09.2023 5 z 5

Je to odpočinkové čtení, ale čte se to dobře a rychle. Baví mě ta vyváženost vtipu a sentimentu. Hned sáhnu i po dalších autorových knihách.

B18r
31.08.2023 3 z 5

Dlouho mi ta kniha ležela v knihovně a pořád jsem sahala po nějaké jiné. Nakonec jsem ji začala číst a celkem rychle jsem se do ní začetla. Příběh se mi líbil, ale nic z čeho bych si úplně sedla na zadek. Jako odpočinkové čtení super!