Malinalli: Otrokyně bílého pána

Malinalli: Otrokyně bílého pána https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115533/bmid_malinalli-otrokyne-bileho-pana-eig-115533.jpg 3 17 7

Indiánku Malinalli vychovala nesmírně laskavá babička, která jí předala moudré rady, jimiž se sama po celý život řídila. Po její smrti prodala matka dívku do otroctví daleko od domova. Když u pobřeží přistanou španělští dobyvatelé v čele s Hernánem Cortésem, netuší Malinalli, že se její život zásadně změní a že se stane milovanou ženou i nenáviděnou zrádkyní.... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Alpress

Malinche , 2006

AgnesChoi
01.07.2019 1 z 5

Kniha neurazila, ani nezaujala. Styl psaní mne nevtáhl do děje. Prolínání vzpomínek s příběhem mě nutil odbíhat myšlenkami jinam. Námět je to krásný, ale zpracování vás nedonutí dočíst to dokonce.

daza.dt
30.04.2018 3 z 5

Čekala jsem více, ale nakonec jsem po dlouhém přemlouváni dočetla. Znovu už bych po ní nesáhla. Jak už psali někteří dříve, knížka neurazí, ale ani moc nezaujme.

Denisa_a
09.11.2016 2 z 5

Dávám knihu do přečtených i když jsem jí nedočetla. Tenhle styl psaní mi nevyhovuje. V půlce jsem se nudila, myšlenky mi běhali jinam... Škoda, že příběh není napsaný jinak.

jana.hud
05.05.2016 3 z 5

Fiktivní příběh indiálky Malinalli založený na skutečných událostech z dob osidlování Mexika Hernánem Cortésem.
Kniha neurazí,ani nezaujme - je psána zvláštním jazykem, prolínáním skutečnosti a vzpomínek Malinalli, což mi vůbec nevyhovovalo.
Téma je zajímavé - díky knize a strýčku Googlu jsem se dozvěděla něco o historii Mexika...jen je škoda,že není zpracované lépe.

Justi3
29.08.2015 5 z 5

Střetnutí dvou odlišných světů. Kniha ve mě zanechala dojem, který už ve mě zůstane a to se mi nestává často. Zpočátku jsem si musela zvyknout na formu stylu psaní. Příběh se odehrává ve věčných popisech myšlenek dvou různých osobností z naprosto různých kultur a různých náboženství. Ačkoli se utvrzuji v přesvědčení že náboženství je nastrčeno vždy jen jako záminka k získání moci a bohatství.

alnahu
20.05.2015 3 z 5

Pěkný příběh indiánky Malinalli ,kterou vychovávala laskavá babička a předala jí mnoho moudra pro život ,jejímiž radami se po celý život řídila.

Malinali
17.08.2013 3 z 5

Smutný osud indiánské dívky. Hodně k zamyšlení.

16. století milostné romány zrada Mexiko Aztékové dobývání, dobyvatelé mexická literatura historické romány hispanoamerická literatura vlastizrada

Laura Esquivel
mexická, 1951