Malé ženy (převyprávění)

Malé ženy (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272794/bmid_male-zeny-Jnw-272794.jpg 4 12 3

Světová četba pro školáky je edice bohatě ilustrovaných, citlivě převyprávěných a zkrácených děl světové literatury. Louise May Alcottové se dostalo pokrokové výchovy, stavějící se proti tehdejšímu puritánství. Ekonomický krach rodiny přinutil Louisu od útlého věku pracovat jako služebná. To ji povzbudilo v psaní a touze živit se jako publikující spisovatelka. Roku 1868 vydala Malé ženy, které jí přinesly slávu a peníze.... celý text

Literatura světová Učebnice a slovníky Pro děti a mládež
Vydáno: , Sun

Little Women , 1868

Marplet
16.02.2019 4 z 5

Škoda že jsem tuhle knížku nečetla někdy v pubertě, to bych ji mnohem víc ocenila. Ale musím uznat, že to bylo milé. Trochu mi připomněla Jane Austen.

Burák
05.12.2017 3 z 5

Nenapadá mě lepší slovo, kterým bych tenhle příběh vystihla než "pohlazení". Pokud máte náladu na čtení něčeho milého, nekomplikovaného s romantickou atmosférou (nejen) amerických Vánoc 19. století, tuhle útlou knížku můžu doporučit.
Jedná se o americkou klasiku, která přibližuje každodenní život čtyř dospívajících sester, jejich matky a sousedů z okolí v době občanské války v USA (1861 - 1865).
Napětí, dobrodružství nebo velké zvraty byste v příběhu hledali asi marně, ale jak jsem psala hned na začátku, jazyk, kterým je příběh vyprávěný, je hotové pohlazení po duši.
Ideální tip, pokud začínáte číst knížky v anglickém originále.

MinaHawke
17.10.2017 5 z 5

Hezké zpracování pro školáky.

převyprávění zkrácená verze

Arráez Sol
španělská
2015  88%Malé ženy (převyprávění)
2017  60%Doly krále Šalamouna ( převyprávění)

Kniha Malé ženy (převyprávění) je v