Malachitová skříňka

Malachitová skříňka https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249581/bmid_malachitova-skrinka-249581.jpg 5 6 2

Atanone
21.04.2017 5 z 5

Jedna z knížek mého dětství..Pak jsem ji roky marně sháněla,až se konečně podařilo. Ani po letech neztratila nic ze svého kouzla. Paní z Měděné hory je pořád stejně krásná.

farbi
19.08.2016 5 z 5

Aj táto kniha je jednou z tých, ktoré sprevádzali moje detstvo. Nemala som veľa hračiek, rozhodne nie toľko ako moji rovesníci. Ale v mojej detskej izbe bola plná knižnica. Čítala som neustále. Aj v noci pod paplónom s baterkou. Najviac ma bavili rozprávkové knihy, tie som čítala stále dookola. Spomínam si, že niektoré príbehy z tejto knihy mi pripadali až strašidelné, ale bola som malá a moja predstavivosť pracovala vynikajúco. Hlavne som nemala rada jeden príbeh, kde sa vyskytovala taká hadia obluda, bŕŕ. V inom príbehu zase vystupovali bludičky, ktoré zviedli bohatierov do bažín... V ďalšom zase durmanový kvet, ktorý je jedovatý... Taká iná rozprávková kniha. Ale má svoje kúzlo. Vtiahla ma do sveta ruských bohatierov a ruského folklóru, postáv ale hlavne pokladov. Rada by som si ju ešte raz prečítala.