Prastarý meč

Prastarý meč https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289399/bmid_prastary-mec-aE1-289399.jpg 5 504 95

Magnus Chase byl vždy problémové dítě. Po té, co jeho matka záhadně zemřela, žil sám v ulicích Bostnu, přežíval díky svému důvtipu a držel se vždy o krok napřed před policií a soudci. Jednou ho najde jeho strýc, kterého sotva zná a o kterém jeho matka tvrdila, že je nebezpečný. Strýc Randolph mu však poví neuvěřitelné tajemství: Magnus je syn Norského boha. Vikingské mýty jsou pravdivé. Bohové Asgardu se připravují na válku. Trolové, obři a ještě horší nestvůry se rozplývají nad soudným dnem. Aby zabránil Ragnaroku, musí Magnus prohledat všech Devět Světů a najít zbraň, která je ztracená už několik tisíc let. Když je napaden ohnivým obrem a musí si vybrat mezi vlastním bezpečím a životy stovek nevinných lidí, udělá Magnus fatální rozhodnutí. Někdy, aby člověk mohl začít nový život, musí zemřít...... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Magnus Chase and the Gods of Asgard - The Sword of Summer , 2015

zirafinec
zirafinec
10.03.2024 5 z 5

Ano. Riordan je naprosto úžasný autor, jeho knihy nikdy nepřestanu milovat. I když je tady zřejmá paralela s Percym, kniha je super. Moc mě bavily easter eggs na pjo a Jack? Dokonalost. (Mimochodem, lidé, kdo zachytili zmínku o něm v Apollónově pádu, jsou legendy.)

Army_girl
Army_girl
17.02.2024 5 z 5

Miluju Riordana! Přiznejme si, že jeho humor je naprosto dokonalý, cit pro zápletku vytříbený a umístění příběhů je kouzelné a nápadité. Jo, a abych nezapomněla: Jack je skvělý

Bookworm345
Bookworm345
26.11.2023 5 z 5

Mě to strašně moc bavilo. Percyho Jacksona a Kroniky Cartera Kanea jsem četla a tohle bylo stejně boží. Postavy jsou vtipný, zajímavý takže Magnuse a spol. si prostě nejde nezamilovat. Několikrát mě to totálně rozsekalo, Rick má prostě smysl pro humor. I když to je v hodně ohledech dost podobný Zloději blesku, tak mi to nevadilo. Baví mě jak vtipně spisovatel dokáže propojovat mytologii s moderním světem. Tohle všechno ještě s pořádnou dávkou akce. Jestli jste četli Percyho Jacksona a líbilo se vám to, tak tohle si fakt nenechte ujít. 5* z 5.

Elea
Elea
17.04.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, dobře se četla, děj byl příjemně napínavý, doplnění informací o severské mytologii taky není špatné.

andrejci
andrejci
03.03.2023 5 z 5

Tato série už je mimo můj věk, ale já sto strašně moc užila. Po té co jsem dočetla Percyho a bohy Olmypu mi bylo jasný, že každá knížka od Riordana bude vždy čtivá. Tady se to opět povedlo. Děj, kde řecké bohy vystřídali severští se mi moc líbil. Za mě to bylo originální a líbilo se mi, že tam zmínil i postavy ze starších sérií. To jak zasadil mytologii do našeho světa se mi moc líbilo. Každá mytologie má svoje. Navíc píše hodně čtivě takže děj utíká a najednou jsem na konci a ani nevím jak jsem se tam dostala. Za mě to je krásná odpočinkoví knížka.
Moc jsem si oblíbila Magnuse, Jacka a Heartha.
První knížku hodnotím hodně kladně.

HaJC1978
HaJC1978
19.06.2022 5 z 5

Věku hlavního hrdiny jsem už dost odrostlá, ale snad o to víc mě bavil jeho náhled na svět a komentáře jinak dost svízelných situací. Knížka mě bavila i pobavila. Zmíníme-li zmíněné paradoxy, pak musím přiznat, že vážné téma možnosti nastolení konce světa nebylo ještě nikdy tak zábavné

lukaskmn1
lukaskmn1
02.02.2022 5 z 5

Geniální.

Pengi
Pengi
11.01.2022 4 z 5

Ze zacatku mi dělalo lehce problem se začist, ale když se povedlo, tak uz to byl hukot, jak jsem u Riordana zvykla. Tesim se na další knížku ze série

Knizectvi
Knizectvi
03.01.2022 4 z 5

Pro celou sérii :
Ricka Riordana určitě znáte jako autora Percyho Jacksona, což je také jedna z mých nejoblíbenějších sérií.
Autor má však serií zaměřených na různé mytologie více.
Jak už název napovídá Magnus Chase je série plná severské mytologie, Vikingů a severských bohů.
Tyhle knížky jsou klasickou middle grade fantasy. Ale určitě je může číst kdokoliv ( mě je třicet :D). Hlavním hrdinou je právě Magnus, jenž hned na začátku příběhu zjistí, že jeho otcem je nějaký severský bůh a hned na to umře.
Dostane se do Valhaly jež je neuvěřitelným hotelem, plným válečníků čekajících na Ragnarok, na svůj poslední boj, který může přijít dřív než by se komukoliv (až na Lokiho) líbilo, pokud s tím Magnus a jeho přátelé nic neudělají.
Víc vám asi prozrazovat nebudu, jenom že to rozhodně stojí za přečtení.
Autor má skvělý smysl pro humor a tak je akce namíchána se smíchem, ale i tématy jako je orientace, genderová identita nebo muslimská víra, která jsou do příběhu přimíchána naprosto přirozeně a zpracována naprosto skvěle.
Musím říct, že bych tomu nevěřil, ale tahle série se mi líbila ještě víc než Percy Jackson.

AnetLickova
AnetLickova
13.08.2021 5 z 5

Miluji všechny Rickovy knížky psané Ich-formou. Jsou veeelmi vtipné a čtivé. :)
Magnus Chase tedy není výjimkou.
Na prvních stranách sice hlavní hrdina působí poměrně nesympaticky – neboť se místy vyjadřuje argotem… prostě bezdomovec :D – ale po chvíli jsem si jeho i ostatní postavy oblíbila. ;)

Škoda, že kniha není delší. Bylo mi až líto, že jsem ji přečetla tak rychle. :D

ondras666
ondras666
26.07.2021 5 z 5

Za mě milé překvapení. Sympatický hrdina, krátké kapitoly, spoustu mytologie a zamotaný děj s nádechem fantasy, tohle mám rád.
Místy mi sice kniha připadala jako nějaká PC hra, kde aby jsi mohl pokračovat, musíš splnit další úkol, ale celkově to do sebe zapadá.
A hned jdu na další díl.

Luigi1
Luigi1
17.04.2021 5 z 5

Moc pěkné a čtivé,byl jsem unešen dějem.

DUNIKO
DUNIKO
20.03.2021 5 z 5

Ale jo bylo to pěkné, další skvělá parta.Rozmanitá.

hana4834
hana4834
08.01.2021 3 z 5

Toto je 3 série co jsem začal číst od autora a zatím nejslabší do půlky knihy jsem nevěděla jestli to doctu pak me to chytlo ale doufám ze pokračování bude lepší

DK197
DK197
22.12.2020 5 z 5

E-KNIHA: Magnus Chase a jeho první příběh byl pro mě jedno velké příjemné překvapení. Každá autorova série, co jsem zatím četla, byla trošku jiná a měla jiná pozitiva. Prastarý meč je v první řadě rozhodně vtipný. Už dlouho jsem se takhle nepobavila. Navíc mě coby fanouška potěšily narážky na Percyho a Bohy Olympu (našla jsem minimálně jednu na každou sérii - ale taky mi mohla nějaká uniknout). Už vím, jak se cítí čtenáři Stephana Kinga, když v knížce najdou odkaz na jinou jeho tvorbu - je to prostě milé. To, že do toho Riordan zakomponoval moderní technologie, je bod navíc, jelikož se mu to povedlo tak, aby to působilo přirozeně, popř. humorně. A neposlední řadě mě potěšily postavy - jsou výrazné, opravdu hodně odlišné navzájem a originální, oproti jiným sériím, kde spíš trochu splývají společným pocitem méněcennosti. Ale tohle to je jiný kafe. Mluvící meč, mluvící kozy... a dobrodruštví jedno za druhým. Za mě jako jo. A překrucovat si autor může mytologii, jak chce, protože tentokrát o ní nevím vůbec nic. Tak se třeba i něco dozvím. Ačkoli, jak si to má člověk pamatovat, když většinu toho sotva vysloví, to už vám nepovím.

Jediné mínus vidím v postavě jménem Annabeth. Tedy ta postava mi nevadí, ale jméno ano. Kalendář je plný jmen a on si to netypické jméno autor vybere dvakrát - do dvou sérií, pro jiné postavy. Hrozně se mi to plete a mám tendenci ty dvě dívky srovnávat a porovnávat, jako by mohlo vyjít najevo, že je to jedna a tatáž, což je vzhledem k popisu naprostá hloupost. (pozdější poznámka: ona to je ta stejná Annabeth! Tak to jsem fakt nepoznala. )

Až na tuhle malou drobnost doporučuji všema deseti.

pazizanka
pazizanka
26.11.2020 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla tak dobře napsanou knihu. Kupovala jsem jen dle recenzí a za mě doporučuji všem, kdo mají rádi humor alá avengers, bohy Thora, Lokiho apod. a děj, který umí překvapit.

StarPopcorn
StarPopcorn
04.10.2020 5 z 5

Po delší době od přečtení Percyho jsem objevil toto
A mile mě to překvapilo. Je to v podstatě Percy, akorát v severské podobě.
PS: Nejlepší je, jak jsou bohové spojeni s moderní technologií. Každý si musí zapamatovat, jak porazit obra díky prezentaci v PowerPointu :D

Rossmar
Rossmar
19.09.2020

Tak u této knihy jsem se vážně nasmála. Všechno krásně propojené a nesmírně vtipné, klidně bych se vsadila, že není člověk, co by se u toho, alespoň pětkrát nezasmál. A pokud se zasmál jen pětkrát tak je to stejně suchar :D

ElikaS
ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Severská mytologie v podání Riordana mě hned uchvátila. Je o něco drsnější než řecká i římská a možná proto to bylo tak parádní.

nipaaaa
nipaaaa