Lumír včelaří

Lumír včelaří https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181217/lumir-vcelari-181217.jpg 4 36 11

Medvěd Lumír, hlavní postava této dětské knihy, provází čtenáře celým včelařským rokem: od podletí až k medodobraní, kde včely berou vosk k stavbě svého díla, co je to propolis a k čemu slouží, jak funguje včelí společenství a kdo co v úle dělá.

Pralines
09.10.2023 3 z 5

Obrázky jsou opravdu krásné, celostránkové ilustrace pohádkové.. ale z knihy jsem vlastně celkem rozpačitá. Některé naučné knihy pro děti dovedou spojit příběh s encyklopedickou částí, ale tady jsem z toho ten pocit neměla. Až na ilustrace, u kterých se dá vymýšlet příběh, kniha žádný děj nemá, přitom se tak tváří a snaží se o to. Ráda bych si s dětmi přečetla povídání, co Lumír po celý rok dělá, a stejně tak si pořídila naučnou knihu se stejnými ilustracemi. Tahle kniha byla pro mě příliš nesourodá, nedrželo mi to pohromadě a tím se mi i špatně četla dětem.

Rozari
08.10.2022 3 z 5

Přijde mi, že to není moc pro děti. Jsou tam hodně technikálie, téměř žádný příběh. Jako jo, je to pěkné ilustrované a poučné, ale pro koho je to vlastně určeno? Pro menší ne, větší už to zase nezajímá. Máme ji doma, ale krčím rameny. Když to srovnám s knihou se stejným tématem Byl jednou jeden úl, tak ten to vyhraje na plné čáře.

muchomurka
16.09.2022 3 z 5

Zajímavá knížka o včelách a jak se o ně starat. Jen se mi úplně nelíbily ilustrace a také to, že to vypráví medvídek, ale babičku má lidskou.
Bambulka si nechala přečíst jednou a stačilo.

efka.saf
16.11.2021 5 z 5

Další překrásná knížka o vceličkách určená dětem. Jasně, pro nejmenší děti by byla pořád hodně obtížná, ani já přípravu medu neznám tak dokonale, abych znala např. přesné názvy všech pomůcek, ale vždy je to o tom, jak se s knihou pracuje. Dají se vybrat pouze některé části podle věku a schopností dětí a později se k ní vracet a informace doplňovat.
Podle mě je knížka opravdu moc pěkná a určitě s ní v mateřské škole s dětmi budu ráda pracovat, navíc, když téma včel a podobných potvůrek je moje srdcovka.

Felsenberg
17.01.2021 5 z 5

Nadherná a sladká kniha. Jednoduše, názorně a poeticky popsaný včelařský rok a výroba medu. Babička a medvěd Lumír se činí!

Minky
16.02.2017 5 z 5

Krásná knížka, líbí se mi formát, ilustrace. Je poučná i zábavná. Moc milá.

lushi
19.10.2016 3 z 5

Nádherné ilustrace, bohužel vysvětlení výroby medu a chovu včel je trochu zmatené (nebo možná příliš stručné) a je náročné tuto problematiku pochopit.

Zlobidlotedy
27.08.2016 5 z 5

Užasná knížka - krásné obrázky - popisuje jak míša včelaří a život včeliček.

zuzi1162
13.06.2015 5 z 5

Taková naučná knížka pro děti. Moje děti jsou na to ještě malé, tak nedokážu odhadnout, zda je to bude bavit, ale mě se to líbilo moc. I ilustrace jsou nadherné, laděné do medových barev.

Argony
13.01.2015 5 z 5

Něco mezi beletrií a naučnou literaturou. Velmi povedená kniha! Zajímavé i pro dospělé čtenáře.

Janiny
17.09.2014 5 z 5

nejedná se o klasické vyprávění a pohádku pro děti, převažují ilustrace. Nutno podotknouti, že velice povedené!