Losí hovno

Losí hovno https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268279/bmid_losi-hovno-268279.jpg 4 207 70

Torsten Brettschneider série

Co se asi stane, když se zajištěný muž středního věku žijící ve Frankfurtu dozví, že po své pratetě zdědil statek ve Švédsku? V práci ho to vlastně už moc nebaví, jeho partnerský vztah se ocitá na bodu mrazu. Možná by mohl statek prodat, vzít si na rok dovolenou a procestovat s Tanjou exotické země. Ano, to by jim jistě prospělo. Nebo by mohl trávit každé prázdniny ve Švédsku... Ale také by mohl dát výpověď a splnit si svůj sen napsat knihu. Stát se spisovatelem. Spisovatelem v holinách na švédském statku. Na samotě, u jezera, obklopen hlubokými lesy. Proč jenom Torstenův otec o Gödseltorpu říká, že je to zatuchlá díra plná vypatlanejch debilů? Je to tak, ve Švédsku nežijí jen vcelku přívětiví století staříci, ale i Ragnar Hedlund a jeho šišlavý syn Ole-Einar, člen motorkářského gangu, muž ve flekaté kombinéze, který připomíná sériového vraha u benzinky z hororu Stephena Kinga, a mnoho dalších figurek, jež Torstenovi zpestří jeho vizi idylického života spisovatele.... celý text

Literatura světová , Humor , Romány

Vydáno: , Jan Vašut (Vašut)

Elchscheiße , 2014

Andynka
16.05.2023 2 z 5

Příjemná oddechovka. Nenadchne, ale ani neurazí. Sem tam se zasmějete... kniha vám při čtení utíká. Takže za mě čtivo, když hledáte něco odpočinkového, kde nemusíte přemýšlet nad ničím.

mira399
15.02.2023 3 z 5

Tohle je opravdu odlehčené čtení. Nebyla to totální hrůza, dokonce chvílemi došlo na úsměv.Když ke knížce budete přistupovat s nadhledem, docela se pobavíte. Navíc, když má člověk fantazii a závěrečnou "bitevní" scénu si umí živě předtavit,tak to stojí za to :-)
Nezatracuji,ale v knihovně si ji nenechám.

JFK117
07.04.2022 4 z 5

Čtivé, vtipné, zábavné. Když se chce, všechno jde. Švéd, Nor a Němec můžou být dobrá parta.

INCOGNITOREADER
01.04.2022 2 z 5

Kniha mi doma ležela v knihovně minimálně 5 let. Byl to takový ten bláznivý nákup v Levných knihách kdy doufáte, že objevíte skrytý klenot za skvělou cenu. V tomto případě jsem koupil celou trilogii a po přečtení prvního dílu můžu s klidným svědomím říct, že pokračovat nebudu a skrytý klenot to opravdu nebyl. Předvídatelné, bohužel rádoby vtipné, celkem nudné. Na knížce je nejlepší název a obálka. Po otevření už jde bohužel z kopce.

Boboking
18.08.2021 3 z 5

Úsměvné, trochu více ulítlé, nenáročné dovolenkové čtení. Svými svéráznými, předvídatelnými postavami, a švédskými reálie, mi to místy evokuje příběhy Stoletého staříka, který vylezl z okna... Prostě s heslem - i když je tvůj život na ho..no (losí), dej mu šanci, můžete to lepší... možná... :-)

vendysantos
08.03.2021 4 z 5

Milé, oddechové čtení. Trochu styl "stoletý stařík", ale méně vtipné. :D

1bublina
17.10.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře a sem tam jsem se zasmála. Ale bylo to takové nijaké. Příběh byl často přehnaný. A nebyl tam ani jeden los..

Irsaf
01.04.2020 3 z 5

Kniha se četla celkem dobře...
Chvílemi se člověk pobaví...
Taková ta kniha co neurazí nenadchne...

lancelot
21.03.2020 3 z 5

Pohodové čtení, někdy úsměvné , někdy přitažené za vlasy.

Marcela52
01.03.2020 5 z 5

Kniha mě moc pobavila, zvláště v první polovině. Pak už to bylo trochu předvídatelné, ale i tak mohu doporučit jako výbornou oddechovku, při které se budete smát nahlas. Severskou literaturu mám moc ráda, i když v tomto případě jde o německého autora, ale děj je situován do Švédska a to hlavně do odlehlé oblasti, kam ještě civilizace moc nedorazila. V dnešní trochu "přecivilizované" době se úžasně odreagujete. Já jsem si při čtení opravdu odpočinula, takže za mě "dobrý"...

Lka
29.02.2020 3 z 5

Po thrillerech a knih o holocaustu jsem si vybrala odpočinkové čtení. A přesně to odpovídalo. Bylo to milé a vtipné čtení. Knihu jsem si vybrala, protože mě zaujala obálka a název knihy. V sérii budu určitě pokračovat...

Ctv
08.11.2019 3 z 5

Komentář obsahuje spoiler.
Knihu (respektive celou fekální sérii tří kusů) jsem si koupila proto, že jsem byla nadšena z knížky Muž, pes a kouzelník od téhož autora. Losí hovno se netváří, že je něčím víc, než oddychovým čtením. Takže podle toho i hodnotím třemi hvězdičkami, protože to bylo přesně tak. Četlo se to dobře, místy to bylo i vtipné. Místy moc křečovitě vtipné. Místy byl další děj až příliš předvídatelný - např. když měl hlavní hrdina poprvé vidět Lindu, dceru faráře. Popisovat na celou stránku své představy o tom, tak bude farářova dcera hnusná, tlustá, mastná a odpudivá nedává inteligentnějším čtenářům moc prostoru k představivosti, protože je jasné, že na scénu připluje krásná kost. A bylo to tak. Závěr knihy popisující spanilou jízdu jakýmsi tankem, střelbu kulometem a následné vyřešení prekérní situace byl už hodně, hodně utažený za vlasy. Nicméně mám doma celou sérii, tak budu pokračovat.

evask
30.10.2019 4 z 5

Za mě tak tři a půl hvězdičky. Odpočinková knížka, neurazí, nenadchne.

Badun
26.09.2019 2 z 5

Od všeho trochu. Trochu vtipné, trochu nudné, trochu předvídatelné. Takové čtení do vlaku, co po přečtení nezanechá žádnou vzpomínku, ale na to aby cesta rychleji utíkala to stačí.

dlabikk
20.09.2019 4 z 5

Zajímavé a vtipné čtení. Skvělý smysl pro humor. Konec trochu přitažený za vlasy, ale nevadí. Mám objednané bobky i lejno :o)

bekule
12.09.2019 3 z 5

3,5
Nenáročná, vtipná, bláznivě ulítlá četba, nic světoborného ale klidně si časem o dalších eskapádách trhlé partičky přečtu pokračování.

kopretitinka
09.09.2019 4 z 5

Milé čtení :-)

marara
21.08.2019 3 z 5

Anotace této knihy vypadala o trochu lépe než její obsah. Sice jsem se smála (a to jak naivitě hlavního hrdiny, tak ztřeštěným situacím, do kterých se dostával), ale nic víc v románu nebylo. Mám teď období, kdy mi knihy, které čtu připomínají ty, které jsem už četla. Tady atmosféra připomínala Stoletého staříka, hlavní hrdinové však byli diametrálně odlišní.

IHT
28.07.2019 4 z 5

Precetl jsem to rad a jednim dechem. Nebylo to vubec spatne, i kdyz misty ponekud pomalejsi. Dovedu si to predstavit jako film - to by panecku byla jizda!! Urcite v podobnem silenem duchu jako finsky "Heavy trip", ktery mi to misty trochu pripominalo. :)
Prazdninova oddychovka, jak ma byt - za mesic si to asi nebudu pamatovat, ale to nicemu nevadi ;)

T800
05.05.2019 5 z 5

Já se Hovnem bavil. Je to svižné, vtipné a dobrodružné. Od první stránky jsem se smál až do samého konce. Tady nené co řešit, za pět. Torsten je borec a já si nenechám ujít jeho další dobrodružství. Vřele tento příběh doporučuji a doufám, že další dvě knihy v této sérii budou mít stejného ducha, když už to hovno nezůstalo.

humor německá literatura dědictví spisovatelé Švédsko statek motorkářský gang

Lars Simon
německá, 1968