Londýnský případ

Londýnský případ https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344278/bmid_londynsky-pripad-ZrV-344278.jpg 4 42 13

Záhady porodní báby série

< 4. díl

Píše se rok 1649 a ode dne, kdy musela Bridget Hodgsonová se svou zástupkyní Marthou Hawkinsovou opustit York, už uplynuly tři roky. Exil na venkově už obě přestává bavit, takže když dostanou tajemný dopis, který je vyzývá k cestě do Londýna, nemají důvod odmítnout. Brzy jsou nuceny pracovat pro Jonathana Marlowa, ředitele Cromwellovy tajné služby. Zatímco se ve městě schyluje ke královu procesu za vlastizradu, pátrají Bridget, Martha a Bridgetin synovec Will po nepřátelích Parlamentu. Jejich první misí je špehovat Katherine Chidleyovou...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Midwife and the Assassin , 2016

soukroma
19.03.2022 3 z 5

Čtivé a napínavé, ale předchozí díl/y z Yorku se mi líbily víc: tady se Bridget vydává na znepokojující výzvu svého synovce do Londýna. Úvodní ohromení velkoměstem bylo velmi autentické, život v něm byl zcela nesrovnatelný s čímkoli, co dosud zažila. Ale dál byla velmi komplikovaná politika, parlamentáři versus royalisté, poprava krále a Cromwelovi špehové na každém rohu, různé další politické lidové frakce a špióni všech možných stran. V té změti politických hnutí a nebezpečných akcí (pár desítek let po aféře s Guy Fawkesem) jsem se ztrácela. 65%
Trochu mi občas vadily některé pojmy: např. rozvědka, nebo časté používání obálek pro předávání písemných materiálů - jednak s těmi písemnostmi se v "rozvědce" jistě nehýřilo, ale hlavně obálky asi nebyly běžně k mání, vhodné pro tyto účely a rozhodně ne levné.

"Bič boží má mnoho šlahounů" - naprosto hrůzná představa

DagmarMo
29.12.2021 3 z 5

Docela čtivé, neurazí ale ani nenadchne... až teď jsem se tu dozvěděla že kniha je součástí série, nicméně mě nenavnadila na další díly.
Líbil se mi dobový popis Londýna ale příběhy přehnané a konec jsem vůbec nestrávila, jakoby toho sám autor měl plné zuby tak knihu utnul uprostřed věty...

oka3408
12.09.2020

Po prvních dílech přiše slabší.Moc mě nenadchl

Pavlnka
30.05.2020 4 z 5

Taková odpočinková kniha. Mám přečteny všechny a hlavní hrdinky jsou mi sympatické.

Sarah01
30.03.2020 3 z 5

Další případ porodní báby Bridget Hodgsonové, celý příběh už se mně zdá trochu přehnaný. Jak už tady někdo níže uvedl, je to takové překombinované... porodní bába, Sherlock a navíc James Bond, to už je fakt trochu moc.

Madelisi
29.12.2019 4 z 5

Líbilo se mi mnohem víc než Lovec čarodějnic. Případ přesně podle mého gusta, okořeněno trochu více osobním životem Bridget (pěkný kontrast šlechtična versus obyčejná vdova).
Poprava krále a návštěvy Toweru jsou pěkně zakomponované v ději. Líbí se mi idea porodní báby, která všechno vyřeší. Dále zde je rehabilitováno slovo klepna, ale nemusela jsem si zase mnohokrát číst o tom, že si Bridget něco mumlá pod vousy. U ženy mi zní toto spojení zvláštně.

Janisss
24.04.2019 4 z 5

I poslední díl této série mne moc bavil, možná úplně nejvíc ze všech... Zajímavý příběh, postavy, zápletka a to vše v kulisách středověkého Londýna - škoda, že je tato kniha poslední, laskavý styl psaní tohoto autora mi bude chybět.

Shardlake
22.01.2019 3 z 5

Dějově je kniha rozvleklejší a slabší. Předchozí díly byly čtivější.

astra3
14.04.2018 3 z 5

Asi se mi víc líbily díly z Yorku.

kyssling
20.11.2017 4 z 5

Další velmi dobré pokračování historického krimi. Bohužel se dalším dějem stává z porodní báby nejen paní Poirotová, ale i Superšpiónka a nejsem si jist jestli je to ten směr, který zrovna já vítám ...

KatnissLavender
07.11.2017 4 z 5

Bridget Hodgson mě opět nezklamala! Londýnský případ je třetí knihou, kterou jsem z této série četla a stále mě baví! Pokud máte rádi historické krimi a téma porodnictví, určitě po ní sáhněte! :)

Ivuska.09
06.11.2017 5 z 5

Mně se tato série prostě líbí. Baví mě pozorovat pátrání, ve kterých jako "vyšetřovatel" vystupuje porodní bába. A navíc obvykle bývá nejschopnější postavou z celé knihy. I v tomto díle se dočkáme toho, že porodní bába vyšetřuje vraždu. A tentokrát si musí dávat opravdu velký pozor, aby se z nepřátel zavražděného nestali také její nepřátelé...

knihamouder
05.11.2017 5 z 5

Máte-li rádi detektivky s historickým nádechem a nebojíte-li se nahlížet do oboru porodnictví, román je určen právě pro vás. Můžu vám slíbit nenucenou zábavu po boku lady Bridget a jejího schopného týmu, velká tajemství, nečekané zvraty a mnoho vražd.

historické detektivky

Sam Thomas