Loď mezi hvězdami

Loď mezi hvězdami

Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby „zmrazený pasažér“ na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129942/lod-mezi-hvezdami-129942.jpg 4.2464

Loď mezi hvězdami (1.)

Across the Universe (2011)

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

notsohappyanny

Pěkně napsaná kniha, rychle se četla. Postavy většinou sympatické, hned jsem se vrhla na Milion sluncí a doufám, že kniha bude stejně super jako první díl. :)
btw - v knize bylo opravdu hodně překlepů! :D

Lokina

Strašně hezky napsaná kniha. Já vesmírnou tematiku mám ráda a tahle scifi pohodovka se špetkou romantiky, mě chytla a už nepustila. Do konce jsem netušila jak to dopadne a byla jsem překvapená. Teď čtu Milion sluncí a zatím mě to baví ;-)

elisnovotna

Kniha se mi moc líbila. Je celkem nepředvídatelná a člověk u ní musí přemýšlet. Nečte se úplně sama, ale zase nejak namáhavé to není. Určitě doporučuji

Veve721

Autorka se snažila vcítit do po pocitů svých postav, což pozvedlo celou knížku. Hlavní hrdinka se chová přesně jako náctiletá vystrašená holka, která se probudila ve světě plném nepřátel. Je chvílemi sobecká, chvílemi panovačná, ale má smysl pro spravedlnost a snaží se bojovat proti Otcově tyranii. Syn se taky chová přesně jako zvědavý hormonami nabuzený puderťák, ale zároveň se snaží být objektivní. Oba mají hodně společných vlastností a to je zřejmě důvod, proč si spolu rozumí, ale i proč se hádají. Myslím si, že z této stránky popisování charakteru, je Loď mezi hvězdami jednou z nejlepších knížek mezi YA. Navíc mě knížka dokázala navnadit na další díl, takže jsem okamžitě po dočtení sáhla do knihovničky pro Milion sluncí. :) Více: http://supermixer.blog.cz/1702/s-lod-mezi-hvezdami-beth-revis

fatimka

Celkem pěkně napsaná kniha s překvapivým koncem (i když neúplným).Bylo tam několik zajímavých nápadů a zvratů.Jediné co bych vytkla je že se tam opakuje jedno slovo...chucpe ,což vůbec nevím co znamená. Co se týká postav tak ty mi byly opravdu moc sympatické, zejména Syn.Tuto knihu bych nedoporučovala lidem kteří od toho očekávají něco "SCI-FI" protože až na to že se cely příběh odehrává ve vesmíru a že to je někdy za 250 let od našeho roku tak se tam popisují spíše lidé a jejich problémy.Na knize se mi taky líbilo celé prostředí lodi nebo spíše nápad toho jak se na ni lidé chovají.Těším se na další díly !!!!!!!!!!

Suou

Kniha bola dosť dobre spracovaná... myslím to tak, že to bolo spracované, ako by sa to podľa mňa naozaj stalo.
Samotná loď, bola dobre navrhnutá, rovnaký ľudia, proste detaily... a to hromadné "párenie" :D no oka ... to sa dalo prežiť. Hlavná postava bola podľa mňa dobrá ale niekedy dosť hlúpa.
Záver bol fakt prekvapivý, naozaj som nečakal toľko zvratov a naozaj sa teším na pokračovanie. Aj keď ja som si myslel, že to bol koniec... neskôr som zistil, že to má pokračovanie. Som zvedavý ako sa vyvinie ich vzťah.
Hodnotenie: 5z5

marketa3200

Za mě čtyři hvězdičky, ubírám za toho Syna. Ale jinak se mi to velmi líbilo, ideologie alá Orwell a velký bratr vše vidí, trochu fanatický otec, příběh Amy a Syna nespadl do žádné přeslazené romanťárny a za ty výrazy a chování lidí na lodi, jak někteří píší, že je štvali, tak mě naopak. Bylo to sice pokroucené a dost divoké, ale tak nečekala jsem od lodi plující vesmírem několik stovek let, kde obyvatelé neznají nic jiného než kovové stěny, něco méně. Právě naopak, po všech těch fantasy, co jsem poslední dobou četla, pro mě takovýto příběh znamenal novou vzpruhu do čtení. :)

KaterinaVolhejn
22.12.2016

Neskutečně čtivé, úžasný příběh :)

ajla5
30.11.2016

Příběh byl napínavý. Stále se tam něco dělo. Tahle představa budoucnosti je pěkně děsivá a asi i reálná. Konec se mi moc líbil, I když kabely v Synově kapse mě naplňují mírně nepříjemným pocitem...

Adriana21
04.11.2016

Musím uznat, že ze začátku jsem knize moc nadějí nedávala, ale nakonec mě chytla a až do konce nepustila. Jediné, co mi vadilo byly slova jako Xakru s X na začátku, Úža a Chucpe, co to jako je za slovo to Chucpe? Mohly tam být nějaké jiné, ale to je jen můj názor. Kniha jinak super a už se těším na další díl :)

klaudmia
02.11.2016

Autorka měla velmi zajímavý nápad. Zmrazení lidí no prostě wow. Já sama mám v oblibě dystopie, fantasty, prostě knihy kde je potřeba zapojit fantazii. Knihu doporučuji všem, kteří chtějí navštívit jiný svět.

TerraNova
23.10.2016

Skvělá knížka. Moc se mi líbila. Prostředí je moc pěkné (jak jen to jde, bez nebe a hvězd) a postavy mi byly sympatické od začátku. Jak hlavní hrdinové, tak i ty vedlejší viz. Harley. :) Knížka byla už tak plná zvratů a jsem zvědavá, jak bude pokračovat dál.
Co bych ale vytkla je slovo xakru, které je tam pořád dokola. A slovo chucpe, které dosud nevím, co znamená. :D

Určitě si jí přečtěte, když potřebujete něco víc, než jen obyčejný svět. Když chcete aspoň na chvilku do jiného světa. Když se chcete odreagovat. :)

TerKaW
05.10.2016

Popravdě... knihu jsem nedočetla. Nijak mě nezaujala a moc mě nebavila. Také časté opakování slov mi opravdu vadilo.

kyticka152
30.09.2016

Wow!!! Tahle knížka se mi ohromně líbila. Dlouho jsem nevěděla jestli si ji chci opravdu přečíst, ale pak jsem byla šťastná, že jsem se rozhodla pro ANO. Děj byl poutavý a zajímavý. Ten konec jsem absolutně nečekala a spisovatelka to měla skvěle vymyšlené. Ráda si přečtu další díl a vám DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!

walusaaa
24.09.2016

Děj byl zajímavý, postavy výjimečné a sleng zajímavý a ani mi nevadil. Obálka úža, mapka lodi perfektní. Knížka se mi moc líbila a těším se na pokračování!!

kikush
12.09.2016

Prostě paráda. Jen tři slova mi fakt lezly na nervy a nechápu, proč to tímhle autorka (ale spíše překladatel) kazil. Chucpe, xakru a úža

vodopad152
11.08.2016

Kniha byla úžasná!!!! Hlavně se mi líbí, že se v obsahu skoro nic neprozradí. Zápletka byla super, ale občas to bylo málo lidské z ohledu Syna. Jinak super!!!

Jacinda
08.08.2016

Tak tahle slabota pro mě byla neuvěřitelným zklamáním. Tak jak se děj výborně rozjel a první kapitola mě zcela pohltila, prakticky druhou kapitolou ubrala o 70%. Fajn to by se ještě dalo, stejně jako přetrpět šílené obraty xakru (ani to neumím napsat), chucpe nebo úža. Ale celou knihu prosakuje humanismus jako močka čerstvě pohnojenými poli. Výsledkem je, že v mých očích je Amy naivní kráva, Syn dementní blbeček a Otec jediná osoba, které do poslední chvíle fandím. Ale co čekat. Autorka evidentně nedokázala oduvažovat přirozené lidské chování. Paní by měla zkouknout sérii Stargate universe, tam se lidi aspon jakžtakž chovali normálně. A jak to dopadlo? Inteligentní člověk ví, že jediná úspěšná forma vlády je osvícenský absolutismus. Nic ostatního lidskou demenci nezkrotí. Obzvlášť, když na tom visí úspěch kolonizace jiné planety. Ohromný potenciál pohřbený v humanistických sračkách. Ach jo

Jolilinka
01.08.2016

Podle mě teda naprostá hovadina. Syn i Amy mi od začátku byli hrozně nesympatičtí, děj naprosto o ničem, milostná zápletka mě spíš prudila než nadchla. Celá kniha je průhlednější než vzduch (alespoň dle mého názoru), v průběhu knihy se téměř nic nestalo až na pár akčních scének, které vyprchaly rychleji než pára nad hrncem a tak moc napínavé stejně nebyly a ani konec knihy vůbec nic nezměnil, až na to, že se objasnilo pár věcí, které už jsem stejně od začátku tušila. Dále co se týče naprosto odporných výrazů, které už zmínila spousta lidí přede mnou, nic horšího autorku nemohlo napadnout - měla jsem chuť tu knihu mrštit proti stěně, až budou lítat stránky. A jak to tak vypadá, tak pravý děj příběhu nám teprve začíná - takže chraň mě ruka páně.
Já tedy rozhodně nejsem nadšená jako většina ostatních slečen, tohle celé bylo jedno velké zklamání, každopádně raději si knihu přečtěte sami a udělejte si vlastní názor. Dám ale šanci dalším dílům - snad mě přece jenom něčím překvapí. Koneckonců, horší než tento první díl už to v žádném případě být nemůže, takže není co ztratit.

milunka21
30.06.2016

Nádherná kniha která mi připomínala silo

Žužu_knihomol
23.06.2016

V životě bych neřekla, že budu někdy číst sci-fi knihy. Avšak tato mě přímo uchvátila! Přečetla jsem jí za necelé 3 dny! Je skvělá!

i.love.books@
01.06.2016

Tato kniha se mi libila.

lenus52
22.05.2016

Kniha byla pekna ikdyz jsem uz pri 49 strane mela velke tuseni kdo to bude a to se mi nakonec potvrdilo :D trochu jsem se v tom ztracela hlavne v tom kdo co vedel a kdo co nevedel, ale to se dalo zhryznout :)

Barbra06
13.05.2016

Tak...dlouho jsem dumala, jak hodnotit, ale nakonec jsem zvolila zlatou střední cestu. Příběh byl určitě zajímavý a hlavně originální. Mně tam chybělo "něco", co by mě strhlo. Navíc konec mě nijak nenutí číst další díl, škoda. Takhle to bylo jen dobré čtení, ale i to neurazí.

Minde123
11.05.2016

Nakonec se z toho vyklubala úžasná knížka! Jsem zvědavá jak si autorka poradila s dalšími díly. :) Velkým plusem pro mě byla vesmírná tématika, to jak autorka pojala společnost a musím říct, že některé věci, co na konci vypluly na povrch, jsem opravdu nečekala. Taky mě hodně potěšilo, že vztah Amy a Syna nebyl tak vyhrocený jak jsem čekala. :)
Jedím mínusem a důvod proč nechávám při hodnocení rezervu dalším dílům je, že se uprostřed knihy asi 100 stran nic moc nedělo. Ale na druhou stranu musím uznat, že kdyby ano asi bych si tolik neužila ten konec.

VWDarkness
27.04.2016

Kniha by SUPER!!! Super příběh, super zápletka a celkem překvapující konec. Nemůžu se dočkat až si přečtu pokračování.

elisnovotna
17.04.2016

ÚŽASNÉ.... NENÍ CO DODAT

Markouš
14.04.2016

Knížka byla super. Četla se sama a byla propracovaná do těch nejmenších detailů. A nedivila bych se, kdyby se v budoucnu dělo něco podobného. 4*

Laputika_3
04.04.2016

Jééééé, to bylo skvělé!
Ten námět je úžasný. Celý systém lodi Univers mi přišel dokonalý (jo, až na Období, to bylo... eh, nechutné? Ne, odporné.). Líbilo se mi hlavně, jak byla popsaná doba kdy byla Amy zmrazená. Já se chvíli bála, aby ji nezmrazili špatně a ona všechno neprospala "vzhůru". Brrrrrr, já se při té představě tak strašně polekala...
Přeskakovala jsem očima řádky jenom proto, abych věděla, co hrozného se zase stalo. Dostávaly mne ty chvíle, kdy jsem si myslela tohle, a ono to bylo celé úplně jinak. Ale co se týče vraha, odhalila jsem ho asi v půlce knihy, ale jak se to s ním vyvíjelo dál, to mi přišlo úžasné.
A ty slova... Byly úža :D

Jůšo
02.04.2016

Kniha mi že začátku přišla taková jednoduchá.Snad to bylo tím,že jsem nedávno dočetla Odkaz dračích Jezdců,který je nabitý spoustou názvů a jmen.Ale nemohu říct,že se mi nelíbila,to ne.Když se blížil konec nemohla jsem ani přestat číst,protože jsem byla moc zvědavá jak to všechno dopadne.Už se moc těším na další díly.

Beth Revis

Beth Revis