Lindbergh - Dobrodružství létajícího myšáka

Lindbergh - Dobrodružství létajícího myšáka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224298/bmid_lindbergh-dobrodruzstvi-letajiciho--224298.jpg 5 54 10

Myšák jako průkopník letectví! Lindbergh – Dobrodružství létajícího myšáka je nádherně ilustrovaný příběh o malém myšákovi, který se musí dostat za svými přáteli do Ameriky. Ptáte se, jak se může malá myš na začátku dvacátého století dostat ze svého doupěte v pochmurném Hamburku přes obrovský Atlantický oceán? Úžasný příběh statečného myšáka, který se přes všemožné nástrahy světa pokusí vyřešit svůj problém jedinečným způsobem. Studuje, kreslí, plánuje, hledá materiál a součástky, staví, zkouší, ale především se nevzdává. Inspirující příběh pro ty, kteří mají odvahu žít své sny.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Dynastie

Lindbergh - Die Geschichte einer fliegenden Maus , 2014

jitka_dankova
04.05.2022 5 z 5

Půvabná kniha, dobrodružný příběh a dechberoucí ilustrace. Tahle knížka je vhodná pro malé čtenáře, syn ji četl v druhé třídě, nadšeně a s odhodláním. Na knize je půvabné, že text je často oddělen ilustracemi a začínající čtenáři nemají ten tísnivý pocit, že je zahltí text a písmenka. Lépe se jim chápe ten děj. A hlavně, můj syn není rozhodně žádný nadšenec do knih, číst v podstatě nechce, ale tuhle knížku četl rád. Za mne výborná volba, jak podnítit v dětech lásku ke knihám a čtení dobrodružných knih. Je cenným kouskem naší knihovničky. Oceňuji i to, že je kniha důstojnou a velmi krásnou poctou Charlesi Lindgergovi, který jako první přeletěl Atlantik.

Sumeček
16.10.2021 5 z 5

krásná knížka jen kdyby tam bylo více textu ale obrázky jsou krásné

Magdalena5
29.03.2019 5 z 5

Další krásná knížka, se kterou se dá parádně fantazírovat.

Anachis
06.11.2018 3 z 5

Ilustrace jsou nádherné, příběh hezký, ale trošku mi pokulhává ten text. Nějak literárně mě to neokouzlilo.

zuzi1162
25.02.2016 5 z 5

Nádhera. Ilustrace jsou překrásné a příběh kouzelný.

kamibe
01.10.2015 5 z 5

Velmi pěkná. Líbí se mi knížky s krásnými ilustracemi, navíc obohacené o nové vědomosti a poselství. Obrázky s mnoha stejnými jevy - s mnoha myšmi, s dlouhou frontou mnoha lidí s kufry nebo obrázek se samotnými kufry. Nebo ty sovy. A tolik detailů. To je pak radost vzít do ruky takovou knihu.

TerJac
27.07.2015 5 z 5

Krásně zpracováno, moc pěkný příběh!!

Knihomura
30.05.2015 5 z 5

Zkrátka - skvělá!

gossipavlina
23.01.2015 4 z 5

Ilustrace jsou opravdu krásné. A i z příběhu si děti vezmou ponaučení.

bibi.r
21.11.2014 4 z 5

Myslím, že malým klukům, kteří mají rádi stroje se knížka bude líbit opravdu moc.
Ilustrace jsou precizní a vyvedené do detailu :).

Torben Kuhlmann
německá, 1982