Sběratel kostí

První případ legendárního Lincolna Rhyma! Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahov... celý text

První případ legendárního Lincolna Rhyma!

Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich...

Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234682/lincoln-rhyme-sberatel-kosti-plR-234682.jpg 4.71640

Případy Lincolna Rhyma (1.)

The Bone Collector (1997)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Domino

Kerberos

První díl,který to všecno nastartuje,skvělé.

gru1995

poutavá knížka, perfektně se čte. Konec mě opravdu překvapil. Jedna z nejlepších knížek co sem četla. DOPORUČUJI !!!!

Lucek

To malé překvapení v závěru... paráda!
Jsem zvědavá na Sběratele kůží.

ankaras

Tak já se také musím k něčemu přiznat. Autor ani kniha mi nesedla, což přiznávám je možná divné? Ale úplně mi nesedí vystupování hlavního vyšetřovatele, vše ví, vše zná, vše je vlastně jak řekl.

ERIK 2

No přiznám se celou dobu, jak jsem četl tuto knihu jsem se snažil vybavit si každou pasáž z filmu,ale po půlce knihy jsem to vzdal,protože kniha je stokrát lepší,akčnější než-li film a dozvíte se o hlavních protagonistech více ale i to nejdůležitější proč dotyčný člověk vraždil.

Darf...

Kdysi dávno jsem už od autora četla knihu Prázdné křeslo a říkala jsem si, že musím začít sérii od začátku. Dostala jsem se k tomu až teď, ale hned vím, že si chci přečíst celou sérii. Úžasný styl knihy, která vás okamžitě pohltí a nepustí, dokud ji nemáte celou přečtenou. Už se těším na další knihy ze série.

JustWomen

Trochu šílené, ale sakra dobré ... originální postavy, skvělý závěr.
Lincolne Rhyme, vítej v mé knihovně.

kní

"Pak si ale řekla: seber se, holka. Dostala ses na místo kriminálního činu a jsi tady sama.
Však víš dobře, co dělat.
ZOZO
Z jako Zatčení pachatele, je-li na místě činu.
O jako Ohledání místa činu.
Z jako Zajištění materiálních důkazů a podezřelých.
O jako...
Co znamená to druhé O?"
... na to si Amélie Sachsová vzpomněla až na str 17...

Láďa92

Naprosto skvělá a mrazivá kniha! Ochrnutý, ale geniální Lincol Rhym je velice zajímavá a netradiční postava. Rhym je sice morous, ale kdo by také v jeho kůži nebyl a přesto mu a jeho pomocnici Amélii budete fandit, aby chytli vraha, který je opravdu šílený a z jeho chování mi běhal mráz po zádech. Jasný plný počet!

JitkaHambi

Téda...jednim slovem "Skvělé"!Lincoln mě neskutečně štval a přitom jsem si ho hrozně oblíbila :-DA ten konec?Opravdu do poslední chvíle jsem vraha netušila, bylo to pro mně velké překvapení.

harena

Zpočátku jsem nechápala, proč má tak vysoké hodnocení, když to tak do str. 60 vypadá jako každý běžný thriller, ale pak bylo jasné, že se z průměru zcela vymyká. Hlavní postavy si mě zcela získaly. Skvělé čtení plné napětí, akce, pátrání, hlavní kriminalista je kvadruplegik ochrnutý od krku až po prsty u nohou s fenomenální pamětí. Určitě si od Deavera ráda přečtu další pokračování s Lyncolnem Rhymou.

daza.dt

Abych měla trošku odpočinek od Jamese Pattersona, tak jsem sáhla po konkurenci a rozhodně jsem neprohloupila.
Čtivě napsáno, super děj, má to spád, nelze tomu co vytknout. Závěrečné vyřešení - člověka nutí být stále ve střehu a rozhodně neuhodnete kdo je vrah.
U mě spokojenost na 1000 %. Deaver rozhodně získal další fanynku.

Půca4

První knížka od tohoto autora, nikdy dříve jsem o něm neslyšela. A bomba! Touhle knihou si mě získal a nyní zdobí skoro všechny jeho knihy mé osobní knihovničky. Doporučuji, rozhodně neváhejte! Můžu ještě doporučit film se stejným názvem SBĚRATEL KOSTÍ z roku 1999. Upřímně mě vůbec nezklamal, přestože tam nejsou úplné stejnosti.

TipsyChipsy

Moc se mi to líbilo: jak tam podle nepatrných vodítek nacházeli oběti, že se to odehrávalo ve starém Manhattanu, že tam vznikal neuvěřitelný milostný vztah, že v závěrečném rozuzlení do sebe vše překvapivě zapadlo a tak celkově.

Toffee

Výborná knížka, napínavá od začátku do konce, naprosto neobvyklá postava detektiva. Moje první setkání s Jeffery Deaverem bylo nadmíru uspokojivé. Jediné, co mě trochu mátlo bylo plynutí času. Mám na mysli fakt, že se téměř všechno odehrálo během jediného dne. Vzhledem k celkovému dojmu a do posledního okamžiku neodhadnutelnému rozluštění, mu to ale odpustím.

Michaela999

Na tuto knihu stačí jen jedno slovo-,,skvělá". Přečteno za chvilku,nemohla jsem se odtrhnout,prostě super.

Jessie26

Případy Lincoln Rhyma nikdy neomrzí, některé popisy vražd jsou na moji povahu až děsivé, ale to bych nesměla číst krimi. Knížka je parádní, zločinec odhalen až téměř na poslední stránce a do té doby netušíte, kdo to je.

Lana33

Rhyme je velice neobvykle volený hrdina, který i přes svůj handicap skvěle využívá svůj mozek a instinkt. Velice se mi líbí myšlenka propojení geniální a egoistické mysli. Popis některých scén byl pro mě až moc dobře představitelný (bohužel nebo bohudík?). Nicméně se mi líbí tento neotřelý příběh "vysloužilého" detektiva. Rozhodně si ještě něco o Rhymeovy přečtu.

Alizon

Tohle bylo pred lety moje prvni setkani s Jeffery Deaverem a uz nevim proc jsem v pripadech Lincolna Rhyma dal nepokracovala, protoze Sberatel kosti je opravdu dobra knizka. Uz si vlastne vubec nepamatuji kdo byl vrah a proc zabijel, ale to napeti od zacatku do konce a nektere brutalni sceny mam v hlave porad. Rozhodne dobra serie, ke ktere se urcite jeste nekdy vratim.

Adýsek69

U tohoto díla musím říct, že se mi mnohem víc líbil film než knižní předloha.
Vím, že nemůžu srovnávat, ale cítím to tak.

KydlochMoris

Tuto knihu jsem si přečetla zpětně a musím říct, že je to opravdu znát. Pěkně se nám Jeffery vypracoval :-DDD

klokan.1905

Jeffery Deaver - Sběratel kostí...
Bylo to mé první setkání s tímto spisovatelem a rozhodně mohu říci, že ne poslední... Jeffery si mě hned od úvodu získal, první případ ze série s Lincolnem Rhymem byl výborný... Lincoln Rhym bývalý policista - nyní upoután na lůžko v důsledku úrazu při ohledání místa činu... Paralyzován od krku až po prsty na nohou... Pro mě naprosto šílená představa... I přesto za ním přicházejí jeho bývalí kolegové a žádají o pomoc při pátrání po šíleném vrahovi... Skvěle do příběhu zapadá i postava policistky Amélie Sachsové... Až do konce jsem netušil kdo je vrahem... Jeffery mě prostě převezl a to je u detektivky jenom a jenom dobře.. ;-) Za mě jasných 5*

Atlantis

Na plný počet to rozhodně není a čtvrtou hvězdu dostává ode mě Sběratel jen díky závěru, který mě opravdu překvapil.
Rhyme je pitomá hlavní postava, která vám poleze na nervy svým všeználkovstvím (aby si čichnul ke třísce a poznal, jakou kolínskou vrah používá a kde si ji koupil, je naivní blábol).
Na druhou stranu kapitoly, kde Lincoln není, jsou napsány na výbornou a rychle odsýpají. Zejména když sledujeme postup Sběratele.
Vyzkouším ještě další díl, ale úplně nadšení nesdílím. Přirovnal bych situaci k prvnímu Nesbovi, tam byl první díl taky silný podprůměr.

PeDominika

Skvělá knížka! První knížka od tohoto spisovatele, zatím jsem měla načtenou hlavně severskou krimi. Jen mě trochu vadilo to, že je tam až příliš "náhod" - místa činu, osoba pachatele atd. Ale to samozřejmě k těmto příběhům patří. 5*

Vandiba

Wow - takhle bych jedním slovem shrnula příběh o Sběrateli kostí. Už po pár stránkách si říkáte, že ten detektiv je neskutečný morous a leze vám na nervy, ale přesto ho milujete a přejete si, aby jeho vyšetřování neskončilo. Při čtení jsem se párkrát přistihla, jak téměř napětím nedýchám a čekám, zda oběť newyorská policie zachrání či nikoli. Neuvěřitelný hon kočky a myši. Rozhodně má detektiv Lincoln Rhyme místo v mé knihovničce.

PetK

Četla jsem už hodně dávno, tak si toho moc nepamatuju :-) Jen pocit, že mě to bavilo a byla jsem napjatá, a to je asi nejdůležitější.

ArwenAragorn
30.12.2016

Dobrá kniha, podle mě nejlepší z celé série. Ale mně připadá to honění za hádankami typu Sherlock Holmes - ha zde otisky pneu Dunlop, vrah vážil 87 kil, měřil 1,782 m (nevím, jak je to ve starých anglických mírách ) a kouřil tabák té a té značky, trochu mimo. Přesto tady dávám plný počet. Jsem asi jediná, ale Deaver mě zas tak moc nebere.

Aivinka
27.12.2016

Můj nejoblíbenější detektiv od momentu co jsem přečetla 50 stran.

MP17
24.12.2016

Dle hodnocení ostatních jsem očekával trochu něco jiného, ale zklamaný nejsem. Je fakt, že při indispozici hlavní postavy to vyšetřování prostě jinak pojmout nelze.
A jedna malá zajímavost - nevím proč, bylo to spíš instinktivní, ale vraha jsem uhodl prakticky ihned, co se jeho postava objevila na scéně.

Beky
13.12.2016

Strhující a napínavé vyšetřování...
Zajímavé stejně jako filmové zpracování, jen tady více vybarveny detaily a popisy ...
Rozhodně se mi příběh líbil a četlo se to samo :-) .

Kniha v žebříčku

39. nejlépe hodnocená kniha

masové vraždy sérioví vrazi zfilmováno

Jeffery Deaver

Jeffery Deaver