Sběratel kostí

První případ legendárního Lincolna Rhyma! Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, kt...celý text

První případ legendárního Lincolna Rhyma!

Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich...

Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234682/lincoln-rhyme-sberatel-kosti-plR-234682.jpg 4.71501

Případy Lincolna Rhyma (1.)

The Bone Collector (1997)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Domino
Více informací...

KydlochMoris

Tuto knihu jsem si přečetla zpětně a musím říct, že je to opravdu znát. Pěkně se nám Jeffery vypracoval :-DDD

klokan.1905

Jeffery Deaver - Sběratel kostí...
Bylo to mé první setkání s tímto spisovatelem a rozhodně mohu říci, že ne poslední... Jeffery si mě hned od úvodu získal, první případ ze série s Lincolnem Rhymem byl výborný... Lincoln Rhym bývalý policista - nyní upoután na lůžko v důsledku úrazu při ohledání místa činu... Paralyzován od krku až po prsty na nohou... Pro mě naprosto šílená představa... I přesto za ním přicházejí jeho bývalí kolegové a žádají o pomoc při pátrání po šíleném vrahovi... Skvěle do příběhu zapadá i postava policistky Amélie Sachsové... Až do konce jsem netušil kdo je vrahem... Jeffery mě prostě převezl a to je u detektivky jenom a jenom dobře.. ;-) Za mě jasných 5*

Atlantis

Na plný počet to rozhodně není a čtvrtou hvězdu dostává ode mě Sběratel jen díky závěru, který mě opravdu překvapil.
Rhyme je pitomá hlavní postava, která vám poleze na nervy svým všeználkovstvím (aby si čichnul ke třísce a poznal, jakou kolínskou vrah používá a kde si ji koupil, je naivní blábol).
Na druhou stranu kapitoly, kde Lincoln není, jsou napsány na výbornou a rychle odsýpají. Zejména když sledujeme postup Sběratele.
Vyzkouším ještě další díl, ale úplně nadšení nesdílím. Přirovnal bych situaci k prvnímu Nesbovi, tam byl první díl taky silný podprůměr.

PeDominika

Skvělá knížka! První knížka od tohoto spisovatele, zatím jsem měla načtenou hlavně severskou krimi. Jen mě trochu vadilo to, že je tam až příliš "náhod" - místa činu, osoba pachatele atd. Ale to samozřejmě k těmto příběhům patří. 5*

Vandiba

Wow - takhle bych jedním slovem shrnula příběh o Sběrateli kostí. Už po pár stránkách si říkáte, že ten detektiv je neskutečný morous a leze vám na nervy, ale přesto ho milujete a přejete si, aby jeho vyšetřování neskončilo. Při čtení jsem se párkrát přistihla, jak téměř napětím nedýchám a čekám, zda oběť newyorská policie zachrání či nikoli. Neuvěřitelný hon kočky a myši. Rozhodně má detektiv Lincoln Rhyme místo v mé knihovničce.

PetK

Četla jsem už hodně dávno, tak si toho moc nepamatuju :-) Jen pocit, že mě to bavilo a byla jsem napjatá, a to je asi nejdůležitější.

ArwenAragorn
30.12.2016

Dobrá kniha, podle mě nejlepší z celé série. Ale mně připadá to honění za hádankami typu Sherlock Holmes - ha zde otisky pneu Dunlop, vrah vážil 87 kil, měřil 1,782 m (nevím, jak je to ve starých anglických mírách ) a kouřil tabák té a té značky, trochu mimo. Přesto tady dávám plný počet. Deaver mě zas tak moc nebere.

Aivinka
27.12.2016

Můj nejoblíbenější detektiv od momentu co jsem přečetla 50 stran.

MP17
24.12.2016

Dle hodnocení ostatních jsem očekával trochu něco jiného, ale zklamaný nejsem. Je fakt, že při indispozici hlavní postavy to vyšetřování prostě jinak pojmout nelze.
A jedna malá zajímavost - nevím proč, bylo to spíš instinktivní, ale vraha jsem uhodl prakticky ihned, co se jeho postava objevila na scéně.

Beky
13.12.2016

Strhující a napínavé vyšetřování...
Zajímavé stejně jako filmové zpracování, jen tady více vybarveny detaily a popisy ...
Rozhodně se mi příběh líbil a četlo se to samo :-) .

hana4834
10.12.2016

Má nejoblíbenější kniha od Jefferyho. Na tu mě dostal.

frkotik
24.11.2016

Já vám nevím... Viděl jsem napřed film a to asi byla chyba, jak už to tak bývá. Ale jsem ve finále rád, že jsem si to i přečetl, i když Denzela Washingtona jako Lincolna Rhyma už z hlavy nevymažu...

katka_dv
22.11.2016

Tak nějak nevím ... Detektivka je to určitě dobrá, s hlavním hrdinou, jehož život - postižení - nutí k zamyšlení, ale asi jsem čekala spíš něco ve stylu severských detektivek, než morbidní vraždy a Sherlocka Holmese, který ze zrna písku pozná, ve kterém parku se bude nalezena příští oběť ...

Vampiras
18.11.2016

čtivé, místy detailně popsané,ale jsou i chvíle kdy mě kniha neudržela a táhlo se mi. Avšak celkový dojem mám velice dobrý :)

ondaboss
09.11.2016

Knížka se mi četla sqěle. Jedním dechem.
Postavy parádně vykreslené. Napětí, které by se dalo krájet. Závěr byl naprosto strhující.
Představa, že stejné policejní metody se používají i u nás je sice sci-fi, ale.. Ale jsem životním optimistou :-)

Schamila
08.11.2016

Film super - kniha ještě lepší - napínavější - doporučuji obojí

Matty
03.11.2016

Skvěle rozehraný krimithriller, který se díky dobře prokresleným postavám, fungujícímu jiskření mezi Amélií a Lincolnem a vtahujícím popisům sběru a analýzy stop čte jedním dechem. Jenomže pak přichází několik posledních kapitol, na které nejlépe sedí anglické výrazy "cheesy" a "over the top" (a vlastně i české "přitažené za vlasy"). Jeden nepravděpodobný, za každou cenu šokující zvrat střídá další. Situace jsou řešeny šťastnými náhodami a Lincolnovými nadlidsky geniálními deduktivními schopnostmi, před nimiž by zbledl závistí i Sherlock Holmes. Nemluvě o identitě vraha, který nemá rozdvojenou, ale minimálně roztrojenou osobnost, přičemž ta třetí je nám odhalena až v závěru a vůbec nejde dohromady s dvojicí předchozích. Příběhu ani postavám, na kterých kniha do té doby stála, se zkrátka nedá věřit, což je škoda a po pravdě teď - z obavy, že stejně přepálená budou i pokračování - nemám moc chuť číst další knihy ze série.

Janadvorackova
23.10.2016

Sakra, to byla jízda :). Pro mě opět v audio podobě, ale o to lepší. Pan Vondráček to četl, jak to říct, věrně žánru. Chodila jsem po bytě se sluchátky v uších a nešlo to odložit, protože to bylo tak sugestivní, až se mi zdálo, že o něco přijdu, když to udělám :).

Nuny
09.10.2016

Kniha je perfektní. Pro mě nemá chybu.
Vše je tak detailně popsané, že jste pořád překvapeni a nuceni stále číst, což je hrozně důležité a zároveň svazující.
Postavy jsou sympatické a zajímá Vás jejich osud.
A nehledě na případ, který je v tomto případě natolik promyšlený a nepředvídatelný, že jen valíte zraky.
Perfektní.

Viviana-Mori
09.10.2016

Bezvadný, nechápu, že mi Deaver unikal tak dlouho. :) Moc se mi to líbilo, napínavé od začátku do konce a Rhyme i Sachsová jsou velmi sympatičtí. Už čtu další a těším se na vše ostatní.

ziggrrl
07.10.2016

Moje první Deaverovka, ke které jsem se dostala tak trochu náhodou. Protože mám ráda Angelinu Jolie, pustila jsem si kdysi dávno stejnojmenný film, který mě popravdě moc nezaujal. Po čase jsem procházela knihkupectvím a hledala novou knihu do čtenářského deníku a upoutal mě právě Sběratel kostí, tak jsem si ho koupila. A dobře jsem udělala, Deaver je od té doby mým nejoblíbenějším autorem a opět se potvrdilo, že kniha je lepší než film. Rhyme pro mě sice už navždy bude černoch se sympatickou tváří Denzela Washingtona, ale to mi vůbec nevadí :-)

wiix
22.09.2016

Mala som veľké predsudky, že táto kniha bude ako každá iná detektívka s vraždou a psychopatom, avšak nečakal som, že to bude také napínavé. Kniha príjemne obiehala a neustále ma prekvapovala a bavila.

DatabazeKnih100
07.09.2016

Naprosto geniální!
Některé věci jsou zde nereálné, chvílemi máte pocit, že má Lincoln Rhyme snad nadpřirozené schopnosti. Ale to vůbec nevadí, protože vás ten příběh tak pohltí, že tomu prostě věříte. Celí napnutí čekáte, co se bude dít dál. Mozkové závity vám jedou na plné obrátky. Přemýšlíte, kdo by tak mohl být pachatelem, jak na něho přijdou. Ale marně. Ten příběh je tak dokonale promyšlený a vykonstruovaný, že prostě nemáte šanci. Nakonec přijde překvapivý závěr, který vás naprosto dostane, protože do sebe všechno krásně zapadá.
Navíc hlavní postavy.. co říct, prostě si mě získaly.

jurirek
01.09.2016

Kniha určitě lepší než film. Přečteno během pár hodin. Nedalo se odtrhnout. 5* málo :)

harmonny
28.08.2016

Kvalitní čtení, daleko lepší požitek, nežli zfilmovaný přepis.

Susan94
17.08.2016

Vulgární. Drastické. Neuvěřitelné. Geniální. Rozhodně doporučuji, pokud si chcete přečíst něco klasického. Gradace napětí je neuvěřitelná a příběh se mi tak moc líbil, že bych byla ochotná po přečtení knížky číst znovu. Jediné co mi vadilo že Rhymův pokoj mi připadal jako Komnata nejvyšší potřeby v Harrym Potterovi a detektivové bylo až moc "geniální" co se týká zjištění informací o vrahovi pomocí důkazů.

Vicky26
16.08.2016

Moje první zkušenost s Deaver, pravé kvuli teto knížce jsem se rozhodla, ze s nim budu pokračovat dokud to půjde!

Kubíííína
14.08.2016

Jeden z nejlepších thillerů jaké jsem kdy četl.

luciefeix
12.08.2016

velice dobrý čtivý příběh ,do konce netušíte kdo by mohl být vrah

Morgainne
09.08.2016

Fascinuje mě, jak Rhyme dokáže téměř z ničeho vydolovat další a další mikroskopické důkazy, najít mezi nimi souvislosti a pak z nich odvodit další jednání vraha. Nedokážu laicky posoudit, jestli je to technicky možné nebo ne, ale vše je napsáno tak poutavě, že nemám problém tomu uvěřit. Od knížky se nedá odtrhnout, nutně musíte vědět, co se stane v další kapitole. Kromě toho je L. Rhyme fascinující osobnost, která vás od knížky nepustí. :-)