Liga výjimečných II

Liga výjimečných II https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6294/bmid_liga-vyjimecnych-ii-GJS-6294.jpg 4 124 13

Liga výjimečných série

< 2. díl

Píše se rok 1898. Jen co se viktoriánský Londýn vzpamatoval z "pyroexplozivního bombardování" a machinací ďábelského Doktora, musí čelit novému nebezpečí: z horních vrstev atmosféry se snášejí obrovité kovové válce, které podle předních vědců přilétly až z Marsu! Doba a britská vojenská rozvědka si opět žádají hrdiny, a to nikoho menšího než Wilhelminu Murrayovou, Allana Quatermaina, kapitána Nema, neviditelného Hawleyho Griffina, doktora Jekylla a pana Hyda. Zkrátka a dobře Ligu výjimečných. Jen ti se snad dokážou postavit Marťanům zakutým ve strojích na třech nohách a ozbrojeným smrtícím tepelným paprskem. Bude však jejich námaha co platná proti hrozbě tak příšerné, že se bezmála vzpírá popisu?... celý text

Literatura světová , Komiksy , Sci-fi

Vydáno: , BB art , Crew

The League of Extraordinary Gentlemen , 2002

Koty7
14.03.2024 4 z 5

Další povedený Moorův kousek.

Hor89
20.08.2023 5 z 5

První dva díly Ligy výjimečných jsou moje třetí nejoblíběnější série/kniha Alana Moora (po Strážcích a TOP 10). Děj je skvělá variace na Válku světů, ale to hlavní jsou propracované postavy a interakce mezi nimi. Kresba je ještě lepší než u prvního dílu. Skoro třetinu knihy pak zabírají různé bonusy a celkem zajímavý fiktivní cestovatelský almanach.

Luigi1
14.03.2023 5 z 5

Toto pokračování se mi moc líbilo

Wiedzmin
14.08.2020 4 z 5

Míň odkazů a více soustředěnosti. Moore dokončuje svou bizarní jízdu a tlačí na pilu víc, než v předešlé šarvátce. Soustředí se víc na vývoj postav, které pak korunuje osobitým a rozdílným koncem každé jedné z nich. Na pozadí je rozdmýchána wellsovská válka světů, ale opravdová střet nastává přimo v srdcích naší Ligy (Nemův odchod ze scény mě velice oslovil). Moore mi díky své sexuální explicitnosti vždy bude připadat, jako pacient ústavu, ale právě díky jeho všepožírající schopnosti stavby příběhu mu to pokaždé zhltnu i s navijákem. Bon Voyage!

faba
28.12.2019 5 z 5

Tak to byla šílenost od A do Z! Válka světů, Hyde a jeho vyřizování účtů, M + Q a jejich sex, Nemo a odchod ze scény... A konec? Q na lavičce v Hyde parku :-) KOMICS se vším všudy.

jarynek
29.01.2019 5 z 5

Trochu méně odkazů (alespoň méně jsem jich odhalil), ale to neznamená, že Moore nevzdává hold žádným literárním hrdinům. V tomto případě je hlavní předlohou Válka světů, ale dostane se i na další. Hlavní hrdinové tvoří ještě mnohem méně kompaktní skupinu než v prvním díle, projevují se zde více osobní zájmy, sympatie a antipatie a to vše směřuje k velkému finále, kde je jasné, že Liga výjimečných již nikdy nebude tím, čím byla. Pro mne osobně byl největší (a to nejen vzrůstem) postavou knihy pan Hyde, kde jeho scéna s vyřízením si účtů s jednou zde nejmenovanou postavou a následný oběd s objevující se krví jsou nezapomenutelné.

Norri
30.10.2018 5 z 5

Druhý díl je jiný, než ten první. Pořád kombinuje příběhy a postavy řady jiných děl, ale už ne v takové míře, jako v první kniha. Pro čtenáře, který “nemá načteno”, je druhý díl jednodušeji čitelný. První díl byl opravdu takové propletené klubko známých jmen a odkazů, bez jejichž znalosti čtenář nemohl docenit hravost toho díla. Druhý díl čtenáře tolik nezahlcuje a více se soustředí na vyprávění příběhu. Je zde větší prostor se s jednotlivými členy lépe seznámit a oblíbit si je. Je to epičtější, romantičtější a možná že i humornější. Ale také je to cenzurované, co se sprostých slov týče. Opravdu je potřeba vyhvězdičkovat sprostá slova v komiksu, ve kterém se otevřeně souloží a ve kterém Hyde brutálně znásilní neviditelného muže? :-) Kresba je opět super. Cestovatelský Almanach na konci knihy je až příliš dlouhý a v určité chvíli jsem si řekl, že pro mě nemá význam, abych to celé četl. Vyhledal jsem si pak už jenom Česko, ve kterém byly jenom smyšlené názvy měst....

tsal
11.01.2017 5 z 5

Na druhý díl Ligy výjimečných jsem čekala dlouho, předlouho, až mi nakonec náhodou spadl do klína. A tak jako byla Popelka nadšená z tří oříšků, já byla nadšená z druhého dílu.

Po lehce epizodním prvním díle přichází zcela souvislé a jednolité pokračování, které se s ničím nemaže a situaci hrotí již na samém počátku. Moore pokračuje v nabalování odkazů na známá díla a postavy a krom několika drobností se dočkáme i hlavní zápletky z Války světů. Scénář také přitvrzuje. Hrdinové jsou brutálnější, potýkají se s většími nejistotami, čelí vlastním slabostem a vztahy se vyostřují. Dočkáme se milostného vyznání i sadistického násilí páchaného na spolubojovnících, zvyšující se důvěry i odporné zrady. Jako kdyby první díl byl jen předehra a až teď se všechny motivy projevily naplno. Kresba je stále na vysoké úrovni. Výrazná, nelichotivá, úderná a chvílemi propracovaná až do děsivých detailů. Rozhodně skvělé počtení.

Jedinou vadou na kráse je závěrečná povídka, která je spíše výčtem zajímavostí, které po chvíli nejsou ani tak zajímavé jako spíš ubíjející.

Hadati
09.02.2016 4 z 5

Velkou Británii opět napadl nepřítel, se kterým si běžné obranné složky země nejsou schopny si poradit a proto na scénu opět přichází Liga výjimečných, a to ve stejném složení. Touto hrozbou jsou marťané, kteří se rozhodli ovládnout naši planetu.

Moore druhým dílem tohoto komiksu odkazuje zejména na Burroughsova Johna Cartera na Marsu a Války světů Orsona Wellse. Protože k seznámení s hrdiny došlo již v první knize, musel Moore k oživení příběhu použít jiné prostředky. Těmi byla zejména zrada mezi hrdiny, prohlubování vzájemných vztahů mezi některými z nich a nepřátelé mocní tak, že se zdají být silným kafem i pro naše hrdiny. Vyřešení problému invaze by pak mohlo mírně šokovat ty, kteří dostatečně neznají Moorovo dílo, každopádně pobaví každého příznivce díla Orsona Wellse. Pokračování je lepší než první díl, a to zejména z toho důvodu, že vzájemné vztahy hrdinů zde fungují lépe, když se teď lépe znají a již se nemusíte zamýšlet nad tím, proč vlastně pro Velkou Británii pracují.

Disease
08.02.2016 4 z 5

Na druhé přečtení už mi to nepřišlo o tak moc slabší než jednička.

LordSnape
13.09.2015 3 z 5

První díl byl lepší a zajímavější. Zápletky jednotlivých postav mi přišly divné a dalo by se i říci, že se toho až příliš moc neděje. Navíc příběh prostě ukradený z Války světů mi vadil a není to tím, že bych původní knižní podobu také nemusel...

Kapis
04.06.2013 5 z 5

Tak u tohoto jsem se bavil ještě více než u TOP 10 a tak dlouho jsem to odkládal kvůli posranému filmu, který s tímto komiksovým skvostem fakt nemá moc společného. Vůbec se nedivím, že se Moore od takovéto odtržené sračky distancuje. Atmosféra verneovské představy konce 19. století se spoustou klasických postav dobrodružných románů, které jsem jako děcko hltal, mě kompletně vtáhla do sebe. Určitě mi spousta věcí unikla, ale tak dobře jsem se dlouho nepobavil.

Cestovatelským almanachem jsem se musel nejdřív ztěžka prokousávat, ale pak mě fantastická cesta kolem světa pohltila stejně. Jsem rád, že Moore nezapomněl např. na Challengera a jeho cestu do Ztraceného světa, na Crusoa, Lovecraftovy Hory šílenství, překvapil Twin Peaks, chvíli trvalo, než mi secvaklo, který že je to "Zámek" poblíž Luthy a pobavilo znechucení, když se po cestě přidali k 120 dnům sexuálně-násilných zvráceností jistého šlechtice, kterého dostali z vězení:-) Ženské zatím trávily dobu v lesbickém království.

Tento komiks je jednoduše skvost od začátku až do konce.

Více jsem se rozepsal v recenzi, kterou lze nalézt zde:

RaptoR
02.05.2012 5 z 5

Výborné pokračování, kdy nemusíme koukat na usopleneého Dr. Jekylla, ale od začátku tam pobíhá opičák Hyde a člověk si vše více užívá. Tentokráte si Alan Moore vzal na paškál nejslavnější sci-fi román 19. století - Válku světů od H.G.Wellse. Mimozemští vetřelci decimují Británii a na naší lize je, aby bojovala proti emzákům a zachránila - jak jinak - Londýn.
Příběh od prvního dílu příjemně graduje - vývoj postav určitě mile potěší. Příběh obsahuje vynikající porce lásky, zrady, lítosti i narážek, které tak potěší i na prvním díle. Vše šperkuje rudá kažená vazba, která výborně ladí s prvním modrým dílem. Jen doporučuju!!!

alternativní historie zfilmováno násilí komiksy steampunk

Alan Moore
britská, 1953