Goliáš

Třetí, závěrečný díl trilogie o dobrodružstvích statečné skotské dívky Deryn Sharpové, které v převlečení za chlapce čelí na palubě vzducholodi Leviatan nejen úkladům nepřátel, ale i úkladům tajné lásky k Alekovi, mladičkému dědici habsburského trůnu. Alek a Deryn se znovu ocitli na palubě Leviatanu. Vzducholoď dostala rozkaz vzít...celý text

Alek a Deryn se znovu ocitli na palubě Leviatanu. Vzducholoď dostala rozkaz vzít na palubu pozoruhodného cestujícího. Geniální, ale zároveň napůl šílený vynálezce tvrdí, že sestrojil mocnou zbraň jménem Goliáš, která dokáže v jediném okamžiku ukončit válku. Na čí straně však objevitel ve skutečnosti stojí? Během této přísně tajné mise Alek konečně odhalí skutečnou totožnost Deryn. Není to však její jediné tajemství. Deryn totiž chová k dědici habsburského trůnu něžné city.
Alek se musí odhodlat k dalšímu kroku, na němž závisí všechno - jeho trůn, naplněná láska k prosté, ale statečné dívce i zničení velkého evropského města. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/121783/golias-121783.jpg 4.563

Leviatan (3.)

Goliath (2011)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Knižní klub, Euromedia Group
Více informací...

aLČAc
09.08.2016

Nejlepší díl z trilogie. Úplně super.

artabanb
14.06.2016

Kromě toho milostného konce super.

Scharks
13.05.2016

Úžasná série u které jsem se ani na chviličku nenudila :) A smekám před autorovou fantazií :)

Misa25
04.09.2015

Poslední díl mne nezklamal :) Celý příběh vygradoval do úžasného a chtěného konce :) Autor dokáže čtenáře strhnout a nepustí ho, dokud nedočtete poslední řádku :)))))

Zahonek
27.05.2015

Celá trilogie je kouzelná, přečteno jedním dechem.

Nifredil
28.09.2014

Celá trilogie je vynikající, jediné čím si nejsem jistá je komu je vlastně určena. Určitě by mohla být zařazena mezi výborný steampunkový román, podle prvních dílů bych řekla, že spíše klukům, pánům a mužům, ale konec třetího dílu to posouvá spíše k romantičtějšímu žánru. Možná by se mohla líbit také čtenářkám povstalecké trilogie, ale pro ty by zase obsahovala málo romantických momentů a byla by moc dobrodružná. Nejspíš to prostě bude chtít holky které v sobě mají kus dobrodruha a nebo kluky, kterým nevadí nějaká ta lehká romantika. Těm by mohly knihy výborně vyhovovat. Jinak musím ocenit kvalitu překladu a knihu bych zařadila mezi ty knihy, které bych neváhala dát do rukou středoškolákům beze strachu, že čtou brak. Určitě by v nich román mohl podnítit zájem o to, dozvědět se, jak to bylo s 1. sv. válkou ve skutečnosti. Oceňuji v tomto směru výborný doslov, který vysvětluje skutečné osudy řady reálných postav z románu

SuperFrankie
13.04.2014

Velice slušné završení steampunkové trilogie. Strašně se mi líbí Westerfeldova vize světa, kdy má všechny prvky Industrialismu i Darwinismu vymyšlené do detailů, i ten nápad s Teslou je strašně zajímavý, ALE problém je v tom, že knížka má spád posledních 100 stran a ve zbytku času se nudíte a doufáte, aby se už konečně něco stalo. Další problém tkví v tom, že ten milostný příběh mezi Deryn a Alekem mi do celé trilogie trochu nesedí a možná by bylo lepší, kdyby se Scott orientoval víc na válku. 4/5

liskarysava
30.07.2013

Skvělý závěr trilogie. Příběh byl díl od dílu lepší.

Najlo
22.02.2013

Kniha se mi velmi líbila.Jak to knčí tak mi připadá že by mělo být pokračování moc pěkná knížka.Chtěl bych pokračování

Mugli
06.05.2012

Krásné počtení. Možná by mohla být trošičku delší, připadá mi, že konec přišel strašně rychle, ale tak to nemusí působit na všechny. Všechny tři knížky jako celek se mi velice líbily. Možná proto, že jsem takovýhle žánr četla poprvé, ale přesto i kdybych v tom nebyla nováček, musela bych ocenit originalitu a krásné skloubení dvou světů.

Scott Westerfeld

Scott Westerfeld

americká, 1963

alternativní historie biopunk steampunk vzducholodě